Zielonogórzanie zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski! Odnieśli sukces na Zimowych MP Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami

OPRAC.:
Łukasz Koleśnik
Pięciu reprezentantów Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START Zielona Góra przywiozło brązowy medal z mistrzostw Polski! Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra
25-26 lutego w Bydgoszczy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami. Wśród 148 uczestników znalazło się pięciu zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra, którzy przywieźli ze sobą brązowy medal!

25-26 lutego w Bydgoszczy, na basenie ”Astorii” odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami. Na stracie stanęło 148 zawodników z 25 klubów sportowych z całej Polski.

Sportowcy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: o zajętym miejscu decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodników z trzech starów w biegach indywidualnych. Zawody po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski juniorów rozgrywane były na basenie olimpijskim o długości 50 metrów, co było nie lada wyzwaniem dla młodych pływaków.

Brązowy medal dla zielonogórzan

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra reprezentowało pięciu zawodników, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tak ważnych zawodach.

Zielonogórzanie zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski! Odn...

Wielki sukces odniósł Dawid Ćwirko, zdobywając brązowy medal
w połączonych klasach S11-S14. Bardzo dobrze wystartowali pozostali zawodnicy, na 4 miejscu uplasowali się; 9 letni Szymon Talaga (S8-S9) i Nikodem Kierzkowski (S11-S14), 6 miejsca zajęli Albert Adamczyk (S8) oraz Mateusz Wiktor (S1-S7).

Nasza sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym (open) zajęła 5 miejsce. Zawodnicy ustanawiali swoje pierwsze rekordy życiowe oraz zapoczątkowali swoją piękną przygodę ze sportem.

Wielkie słowa uznania należą się fantastycznym, zaangażowanym trenerom: Ania i Mirek Rutkowscy, Krzysztof Laczkowski i Michał Półtorak. Odbudowują pływanie dla osób z niepełnosprawnościami w naszym klubie, prowadząc szkolenie od podstaw w Zielonej Górze i w Nowej Soli, efekty tylko półrocznej pracy są widoczne!