Zielonogórzanin Filip Prokopyszyn ponownie wicemistrzem świata w kolarstwie torowym

cekon
Filip Prokopyszyn, kolarz Trasy Zielona Góra
Filip Prokopyszyn, kolarz Trasy Zielona Góra Facebook.com/FilipProkopyszyn
Filip Prokopyszyn, zawodnik Trasy Zielona Góra, podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w szwajcarskim Aigle zdobył srebrny medal w wyścigu scratch.

18-letni zielonogórzanin powtórzył sukces sprzed roku, po który sięgnął we włoskiej miejscowości Montichiari.

Jak podaje serwis rowery.org, Filip Prokopyszyn w kwalifikacjach zajął dopiero 10. miejsce, jednak taki wynik dał mu pewny awans do finału. Tam było już zdecydowanie lepiej. W wyścigu, w którym o zwycięstwie decyduje finisz – tak, jak w wyścigu szosowym – zielonogórzanin jechał czujnie, nie dając się zamknąć rywalom. Złoty medal zdobył Koreańczyk Jooyoung Park.

Kolarz Trasy Zielona Góra w sportowym plebiscycie Gazety Lubuskiej został najpopularniejszym sportowcem województwa lubuskiego w 2017 roku. Jest wnukiem Kazimierza Prokopyszyna, zielonogórskiego trenera, którego wychowankiem jest m.in. Zbigniew Spruch, wicemistrz świata w kolarstwie szosowym.