Zielonogórzanin Hubert Drobek na podium mistrzostw polski w kolarstwie

Piotr Jędzura
16-letnie Hubert Drobek startował w kategorii młodszych juniorów. Najważniejsza była ostatnia runda. Piotr Jędzura
Hubert Drobek z LKS Trasa Zielona Góra wywalczył trzecie miejsce w 80. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Zawody odbyły się w niedzielę 8 stycznia w Sławnie. Zawodnicy mieli do pokonania pięć rund. Z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne zostały one skrócone do 3. Zawodnicy jechali w mrozie sięgającym - 15 stopni.

16-letnie Hubert Drobek startował w kategorii młodszych juniorów. Najważniejsza była ostatnia runda. Huberta przez cały czas atakował. Na ostatnim zakręcie był już trzeci i nie dał się „założyć” zawodnikowi z Białegostoku. Wytrzymał psychicznie ostatnią rundę, co pozwolił mu dowieźć trzecią pozycję. Dzięki temu stanął na trzecim miejscu podium mistrzostw Polski. Wygrał Arkadiusz Wach - zawodnik ze Sławna, który trenował na trasie wyścigu i doskonale ją znał.

16-latek, uczeń gimnazjum nr 7 do kolarstwa podchodzi profesjonalnie. Niedawno pierwszy raz wystarał w pucharze świata kolarstwa przełajowego w Belgii. Startował z najgorszej, bo ostatniej pozycji, ale mimo tego zajął wysoką 24 lokatę.