Zielonogórzanin wygrał indywidualnie, gorzowianie drużynowo w międzynarodowym turnieju niepełnosprawnych tenisistów stołowych w Drzonkowie

Cezary Konarski
Międzynarodowy turniej niepełnosprawnych tenisistów stołowych w Zielonej Górze.
Międzynarodowy turniej niepełnosprawnych tenisistów stołowych w Zielonej Górze. ZSR Start Zielona Góra
Tomasz Jakimczyk, zawodnik Startu Zielona Góra oraz drużyna Startu Gorzów – to triumfatorzy rozegranego w Drzonkowie międzynarodowego turnieju niepełnosprawnych tenisistów stołowych.

W imprezie udział wzięli reprezentanci 12 zespołów z Polski, Czech i Niemiec. W rywalizacji indywidualnej zawodników grających na wózkach inwalidzkich triumfował brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich Tokio 2020 Tomasz Jakimczuk ze Startu Zielona Góra. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka wygrał wszystkie pojedynki 3:0. Drugie miejsce zajął Daniel Staszak (Start Wrocław), a trzecie Sławomir Ogrodnik ze Startu Gorzów.

W turnieju drużynowym zwyciężył zespół Startu Gorzów, który grał w składzie: Andrzej Matląg, Marek Pietrzak, Krzysztof Marcinkiewicz, który w finałowej rozgrywce pokonał dwa zespoły zielonogórskiego Startu – drugą drużynę (Patryk Gatner, Jerzy Wasilewski, Jan Chełmicki, Tomasz Jakimczuk) 4:1, a pierwszą (Piotr Grudzień, Hubert Morusiewicz, Piotr Niemiec, Dariusz Pawlak) 3:2. Ta ostatnia ekipa zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji. Kolejne lokaty: 4. CZE Janske Lazne, 5. CZE Hradec Kralove, 6. Start Wrocław II, 7. Start Wrocław I, 8. GER Monachium, 9. Start Szczecin, 10. Start Poznań, 11. SPIN Bożejowice, 12. Start Zielona Góra III.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie – podsumowała imprezę Danuta Tarnawska, prezes ZSR Start Zielona Góra. – Był to doskonały sprawdzian dla tych zawodników, którzy za niespełna miesiąc wezmą udział w Grand Prix Polski w Gdańsku.

Organizatorem imprezy było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra. Została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Zarządu Województwa Lubuskiego.

Karatecy ABiRO Zielona Góra zdobyli w Zielonej Górze 46 medali mistrzostw a Polski.