ZKŻ Kronopol będzie bronił 6-punktowej zaliczki

Redakcja
Wojownik Fredrik Lindgren w niedzielę wywalczył dla zespołu z Zielonej Góry 14 punktów plus bonus. I szybko odzyskał zaufanie kibiców.
Wojownik Fredrik Lindgren w niedzielę wywalczył dla zespołu z Zielonej Góry 14 punktów plus bonus. I szybko odzyskał zaufanie kibiców. fot. Marek Marcinkowski
- Rewanż to będzie zupełnie inna bajka, ale przecież nie jesteśmy chłopcami do bicia. Walczymy do końca - zapowiada Piotr Protasiewicz.

W niedzielę ekipa z Zielonej Góry sprawiła nie lada niespodziankę. W pierwszym meczu półfinału ekstraligi na własnym torze pokonała wicemistrzów Polski z Torunia 48:42. To krok do finału. Czy duży?

Ciągle mamy szansę

- Poczekajmy na rewanż. Mam nadzieję, że jesteśmy w stanie odrobić te sześć punktów - mówił menedżer naszych rywali Jacek Gajewski. I sprawiał wrażenie, że jest bardzo pewny swego. Co na to trener ZKŻ-u Kronopolu Aleksander Janas? - Pewności nie ma żadnej - podkreślił. - Nasza niewielka zaliczka może nie wystarczyć, ale nie zakładamy tego z góry.

Warto podkreślić, że zespół z Zielonej Góry w niedzielę był bardzo poważnie osłabiony. Nie wystąpili kontuzjowani: Rafał Dobrucki (manewr z zastępstwem zawodnika przyniósł osiem "oczek") i Niels Kristian Iversen. - Denerwowałem się chyba bardziej, niż gdybym startował - przyznał "Rafi", który pomagał kolegom w parku maszyn. - Mecz był emocjonujący i ciągle mamy szansę walczyć nawet o złoto. Sprawa jest otwarta.

Nie jesteśmy faworytem

Rewanż w Toruniu zaplanowano dopiero na piątek 19 bm. - Są dwa tygodnie, żeby pozbierać skład, żeby wszyscy byli sprawni i w pełni formy - zaznaczył Protasiewicz, który w niedzielę przywiózł 13 "oczek" plus bonus. - Mimo że mamy zapas kilku punktów, dalej nie jesteśmy faworytem dwumeczu. Ale z drugiej strony - nie jesteśmy chłopcami do bicia. Potwierdziły to ostatnie spotkania w fazie play off.

Czy do przyszłego piątku wszyscy żużlowcy faktycznie będą sprawni i w pełni formy? Trener Janas nie ma wątpliwości, że w Toruniu wystąpi już Dobrucki. Sam zawodnik na pytanie, czy zdąży, odpowiada dość ostrożnie. - Na razie rehabilitacja przebiega zgodnie z planem. W tym tygodniu może uda mi się przewietrzyć lekko na motorze i trochę pojeździć - ocenił "Rafi" w niedzielę.

A co z Iversenem? Start Duńczyka wciąż stoi pod znakiem zapytania. Odpowiedź poznamy pewnie w najbliższą niedzielę, przy okazji Grand Prix Challenge w Zielonej Górze.

(eska)

Wideo

Komentarze 33

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 14.09.2008 o 10:41, Poznaniak napisał:

.Któryś tam napisał że zasiada 25 tyś. ludzi chyba na wszystkich stadionach razem ,a trzy miliony przed telewizorami to sam ma się rozumieć policzyłeś?



25 na jeden mecz na kolejke jest 50-70 tys gdzie pilka skopana nie ma nigdy tyle chociaz w kolejce ma wiecej meczow
ale do pustaka tak sie mowi ze mu jedym uchem wpada drugim wypad bo pusty leb to co tam ma łapać

u was na wsi moze licza ludzi przed tv, zuzel jest przede wszystkim w telewizji N, w cyfrowym dekoderze mozna w latwy sposob sprawdzic to.
pozatym trzeb pomnozyc liczbe ogladajacych bo tylko pyrusy siedza sami przed tv, u nas na zachodzie to takie mecze w tv oglada kilka osob jednoczesnei a czasem nawet kilkanascie

do tego dochodzi transmisja w osrodkach regionalnych tvp info do ktorych ma dostep zdecydowana wiekszosc.

nie wspomne juz o radiu, gdzie jak jest mecz slychac wszedzie, nad jeziorami jak ludzie sie jednocza

takze pyrko idz sie zaczerwien w koncie

z badan wynika ze zuzel to najpopularniejszy sport a pilka przy nim jest sportem niszowym oczywiscie telewizja i listkiewicze twierdza inaczej ale liczba kibicow na meczach jest niepodwazalna
n
no nie...
W dniu 14.09.2008 o 10:41, Poznaniak napisał:

Oburzyły się? prawda w oczy kole? Możecie mnie wyzywać ale tego i tak nie zmienicie mieszkacie na prowincji i podniecacie się tanim widowiskiem dla plebsu jakim jest żużel no bo gdzie organizowane są GP na wioskach właśnie a jeśli już w jakimś większym mieście to Olsen buduje tor jednodniowy i tak naprawdę żaden porządny i poważny sponsor nawet nie spojrzy na waszą dyscyplinę.Któryś tam napisał że zasiada 25 tyś. ludzi chyba na wszystkich stadionach razem ,a trzy miliony przed telewizorami to sam ma się rozumieć policzyłeś? Nie macie argumentów tak jak nie macie ich do walki pomiędzy sobą Ja oczywiście będę siedział i żarł te swoje pyry a jak! Cała polska ma pompę z Zielonej że aspiruje do miana metropolii Wiocha zawsze będzie wiochą.Sama nazwa mówi za siebie.



teraz to się facet sprzedałeś. Po tej wypowiedzi juz każdy skuma że jestes z gorzowa...żeby upasc tak nisko a 3 miliony to liczba potiwierdzona w badaniach tns obop
M
Mila77
W dniu 14.09.2008 o 10:41, Poznaniak napisał:

Oburzyły się? prawda w oczy kole? Możecie mnie wyzywać ale tego i tak nie zmienicie mieszkacie na prowincji i podniecacie się tanim widowiskiem dla plebsu jakim jest żużel no bo gdzie organizowane są GP na wioskach właśnie a jeśli już w jakimś większym mieście to Olsen buduje tor jednodniowy i tak naprawdę żaden porządny i poważny sponsor nawet nie spojrzy na waszą dyscyplinę.Któryś tam napisał że zasiada 25 tyś. ludzi chyba na wszystkich stadionach razem ,a trzy miliony przed telewizorami to sam ma się rozumieć policzyłeś? Nie macie argumentów tak jak nie macie ich do walki pomiędzy sobą Ja oczywiście będę siedział i żarł te swoje pyry a jak! Cała polska ma pompę z Zielonej że aspiruje do miana metropolii Wiocha zawsze będzie wiochą.Sama nazwa mówi za siebie.


Eee ty ino mi pyndź z tund pyro. Łe co łon godo pewno wymborek pomyj wychloł.Nie wcinaj się gościu w tematy o których nie masz pojęcia.
P
Poznaniak

Oburzyły się? prawda w oczy kole? Możecie mnie wyzywać ale tego i tak nie zmienicie mieszkacie na prowincji i podniecacie się tanim widowiskiem dla plebsu jakim jest żużel no bo gdzie organizowane są GP na wioskach właśnie a jeśli już w jakimś większym mieście to Olsen buduje tor jednodniowy i tak naprawdę żaden porządny i poważny sponsor nawet nie spojrzy na waszą dyscyplinę.Któryś tam napisał że zasiada 25 tyś. ludzi chyba na wszystkich stadionach razem ,a trzy miliony przed telewizorami to sam ma się rozumieć policzyłeś? Nie macie argumentów tak jak nie macie ich do walki pomiędzy sobą Ja oczywiście będę siedział i żarł te swoje pyry a jak! Cała polska ma pompę z Zielonej że aspiruje do miana metropolii Wiocha zawsze będzie wiochą.Sama nazwa mówi za siebie.

a
a widzicie...
W dniu 12.09.2008 o 20:08, af napisał:

A ja ci pajacu szkopski powiem ze ja pochodze z poznanskiego wlasnie, moj ojciec urodzil sie w Zbaszyniu, a reszta rodziny tez w poznanskim, wiec hitlerowcu nie pisz ze ludzie z zachodu pochodza zza buga, bo do ziem odzuskanych zeslani zostali ludzie z roznych regionow Polski nie tyylko ze wschodu, nie chwal sie historia, tylko przejrzyj na oczy. jak chcesz pisac o zuzlu inteligenciku to musisz miec wieksza wiedze na ten temat, widocznie jej nie masz bo nie wiesz ze zuzel nie jest sportem prowincjonalnym, swiadczy o tym zainteresowanie kibiców i przed telewizorami i na stadionach.A tak w ogole to co sie wp***asz do spraw gorziowian i zielonogorzan zryj tam swoje pyry palancie i pilnuj swoich spraw.



Czyli jak jakis d*** z poznańskiego przylezie i zacznie nas wyzywac to potrafimy sie zjednoczyć xDDD . A tak bez precedensu sie nie da ???
F
Falubaz Rulezz;))

Moja rodzina (udowodniono genologicznie) też ma w tym swój udział i jest z dziada pradziada Polska właśnie!

Chwalisz się czy żalisz??:PP

g
gorzow
W dniu 12.09.2008 o 18:17, Poznaniak napisał:

No i jest tak jak napisałem "kmiotki" się oburzyły za nazwanie ich tak właśnie...A poza tym chłopcze trzeba było uważać na lekcjach historii to byś wiedział co to były zabory i jak prawdziwi odważni Polacy tacy jak n.p.Drzymała wodzili za nos zaborców.Moja rodzina (udowodniono genologicznie) też ma w tym swój udział i jest z dziada pradziada Polska właśnie! Więc potomku chłopa małorolnego wychodzi twoja niewiedza i głupota Zielona Góra czy Gorzów to taka zbieranina właśnie.Opowiadał mi ojciec jak po wojnie w Zielonej Górze ludzie trzymali kozy i świnie na balkonach no cóż trzeba było się jakoś zaprowiantować a poza tym nie jestem kibicem Lecha tego od piłki kopanej.A co do żużla to jest tak jak twoje miasto prowincjonalnym i marginalnym sportem który ogląda garstka"wieśniaków"..niestety.


Kmiotek to cie robil tam w polu z kartoflami i glizdami krawaciarzu.Pomyliles sie i mamy tera posmiewisko.Ty tak od siebie jestes polglowkiem,czy geneologicznie to stwierdzono?
g
gosc

Pewnie ze jestem z wami.A ty buraku poznansko-hitlerowski gdy ci nudno i smutno troche,wloz se granat miedzy nogi i wyrzuc zawleczke.

a
af
W dniu 12.09.2008 o 18:17, Poznaniak napisał:

No i jest tak jak napisałem "kmiotki" się oburzyły za nazwanie ich tak właśnie...A poza tym chłopcze trzeba było uważać na lekcjach historii to byś wiedział co to były zabory i jak prawdziwi odważni Polacy tacy jak n.p.Drzymała wodzili za nos zaborców.Moja rodzina (udowodniono genologicznie) też ma w tym swój udział i jest z dziada pradziada Polska właśnie! Więc potomku chłopa małorolnego wychodzi twoja niewiedza i głupota Zielona Góra czy Gorzów to taka zbieranina właśnie.Opowiadał mi ojciec jak po wojnie w Zielonej Górze ludzie trzymali kozy i świnie na balkonach no cóż trzeba było się jakoś zaprowiantować a poza tym nie jestem kibicem Lecha tego od piłki kopanej.A co do żużla to jest tak jak twoje miasto prowincjonalnym i marginalnym sportem który ogląda garstka"wieśniaków"..niestety.


A ja ci pajacu szkopski powiem ze ja pochodze z poznanskiego wlasnie, moj ojciec urodzil sie w Zbaszyniu, a reszta rodziny tez w poznanskim, wiec hitlerowcu nie pisz ze ludzie z zachodu pochodza zza buga, bo do ziem odzuskanych zeslani zostali ludzie z roznych regionow Polski nie tyylko ze wschodu, nie chwal sie historia, tylko przejrzyj na oczy. jak chcesz pisac o zuzlu inteligenciku to musisz miec wieksza wiedze na ten temat, widocznie jej nie masz bo nie wiesz ze zuzel nie jest sportem prowincjonalnym, swiadczy o tym zainteresowanie kibiców i przed telewizorami i na stadionach.
A tak w ogole to co sie wp***asz do spraw gorziowian i zielonogorzan zryj tam swoje pyry palancie i pilnuj swoich spraw.
P
Poznaniak
W dniu 12.09.2008 o 11:15, af napisał:

lepiej byc ty poznanski psie potomkiem ludzi zza buga, czyli POLAKIEM niz szkopskim pomiotem adolfa hitlera, wasi kibice lecha zdecha daja duzo przykladow waszego hitlerowskiego pochodzenia. SZKOP CHOLERNY BEDZIE TU POLAKOW OBRAZAL...I mam nadzieje ze tym razem nawet Gorzowiaki beda mojego zdania.


No i jest tak jak napisałem "kmiotki" się oburzyły za nazwanie ich tak właśnie...A poza tym chłopcze trzeba było uważać na lekcjach historii to byś wiedział co to były zabory i jak prawdziwi odważni Polacy tacy jak n.p.Drzymała wodzili za nos zaborców.Moja rodzina (udowodniono genologicznie) też ma w tym swój udział i jest z dziada pradziada Polska właśnie! Więc potomku chłopa małorolnego wychodzi twoja niewiedza i głupota Zielona Góra czy Gorzów to taka zbieranina właśnie.Opowiadał mi ojciec jak po wojnie w Zielonej Górze ludzie trzymali kozy i świnie na balkonach no cóż trzeba było się jakoś zaprowiantować a poza tym nie jestem kibicem Lecha tego od piłki kopanej.A co do żużla to jest tak jak twoje miasto prowincjonalnym i marginalnym sportem który ogląda garstka"wieśniaków"..niestety.
a
af
W dniu 11.09.2008 o 22:02, Poznaniak napisał:

I wy z Zielonej Góry i wy z Gorzowa jesteście po prostu śmieszni wszedłem na te forum przez przypadek poczytałem sobie trochę i jako człowiek z boku który nie interesuje się takim marginalnym i mało ciekawym sportem jak żużel napiszę tylko tyle.Oba te miasteczka były ,są i BĘDĄ prowincjonalne czy wam się to podoba czy nie.I nie pomogą Zielonej żadne rankingi ani wielkie słowa o MZK i tablicach oraz rychłym otwarciu centrum handlowego.A dla Gorzowa to że ma słowiankę i n owy stadion.Jesteście po prostu żałośni i nikogo to nie obchodzi.Obrzucacie się nawzajem błotem ,takie typowe polskie piekiełko,ja nie mam to on też nie będzie miał.I z jednej jak i z drugiej strony zaściankowość ,nepotyzm,dulszczyzna i chamstwo ale czego tu się spodziewać od potomków ludzi zza buga.Bo prawdziwych rdzennych mieszkańców tamtych miast tam nie ma.A Kraków i Poznań są baaardzo daleko..kmiotki.


lepiej byc ty poznanski psie potomkiem ludzi zza buga, czyli POLAKIEM niz szkopskim pomiotem adolfa hitlera, wasi kibice lecha zdecha daja duzo przykladow waszego hitlerowskiego pochodzenia. SZKOP CHOLERNY BEDZIE TU POLAKOW OBRAZAL...
I mam nadzieje ze tym razem nawet Gorzowiaki beda mojego zdania.
C
CC
W dniu 12.09.2008 o 01:38, af napisał:

To prosze zrób!!Czekam na twoj ranking!!!!Raczej nie wymyslisz nic nowego, bo nie ma takiego rankingu, w ktorym twoja psu na bude wiocha moglaby wygrac z nami!!!



tyle ze on mowil ze zrobi w paincie zmataczy, rozumiesz? zrobi se tabelke ze gorzow na czele a zielonej niet
bo w zadnej normalnej dyscyplinie nie maja z zielona gora szans
u nas jest kolebka kultury i wszystkiego to u nas jest uniwersytet u nas mieszka najwiecej ludnosci bo az 60% mieszka na poludniu wojewodztwa i to sa fakty ale ... eh o czym tu gadac, jak w gorzowie jedyna rozrywka to chlanie wódy w domach przy telewizorze i łapanie meszek i szczurów

i jeszcze te zalosne tramwaje az z ciekawosci zajzalem na strone mzk i zobaczylem ten tabor
najnowszy trawaj ma chyba 40 lat
oni nawet nie wiedza co to jest pojazd niskopodlogowy
moglby prezydent zafundowac chociaz jeden nowy cichy
no tak ale jak sie jest na wokandzie i ma sie rozprawe chyba najblizsza w listopadzie to jak moze byc inaczej miasto sukcesu z tramwajami z prlu i wielkopolska w nazwie hahahahaha
a
af
W dniu 11.09.2008 o 12:43, FG napisał:

Taki ranking to ja ci cieciu moge w Mapinfo zrobić tylko nie będzie tam zielonej dziury bo i po co buahhhhhaaa.


To prosze zrób!!
Czekam na twoj ranking!!!!
Raczej nie wymyslisz nic nowego, bo nie ma takiego rankingu, w ktorym twoja psu na bude wiocha moglaby wygrac z nami!!!
G
Gość
W dniu 11.09.2008 o 22:02, Poznaniak napisał:

I wy z Zielonej Góry i wy z Gorzowa jesteście po prostu śmieszni wszedłem na te forum przez przypadek poczytałem sobie trochę i jako człowiek z boku który nie interesuje się takim marginalnym i mało ciekawym sportem jak żużel napiszę tylko tyle.



sam kmiocie jestes zasciankowy w tej swojej pyrlandii tej
nie masz zielonego pojecia tej o niczym i na gownie sie znasz
jak to jest zasciankowy sport to czemu k*** ma najwieksza widownie tej?
na 4 mecze ekstraligi co tydzien przychodzi minimum 50 tys a bywa ze i 70
gdzie w te skurokopy maja tyle tej? sie tylko podniecaja jak gdzies tam bylo 5 tysiecy a jak bylo 8 to juz maja mokre gacie
rzadko kiedy sa mecze o dwucyfrowej liczbie tysiecy tej
a w takiej zieloenj i gorzowie zawsze jest nadkomplet? czujesz to? tej
a bywa ze sa w polsce po 25tys.
do tego dochodzi tv, srednia ogladalnosc to 3 mln mowi ci to cos?
i jeszcze ciekawosc
w tym sporcie na kazdym meczu jest tyle adrenaliny ze ty na tym swoim zasranym marnym lechu nigdy nie doswiadczyles, 5 akcji na mecz i ludzie sie podniecaja nie wiem czym. ze kopnie albo nie. i jeszcze tyle falszu ustawiania, wszystko zwykle jest juz z gory ustalone ale ludzie kupuja bilety i sie podniecaja. nic dziwnego ze na stadionach dzieje sie to co sie dzieje bo jak na boisku nic sie nie dzieje to lepiej sie ponap***ac, taka jest ta mega ciekawa pilka na ktorej nic sie nei dzieje, mistrzowie wlasnego podworka, a w lidze m i uefa jestescie chlopcami do bicia.
przyjdz kiedys na mecz poczuj atmosfere pelnego stadionu i oprawe jaka nie zobaczysz nigdzie, bo wy tylko umiecie rozlozyc pszescieradlo na trybunie i zadymic caly stadion i pelno lysych trepow sie podnieca ze to jest super oprawa
nara tej i spadaj stad pyro
idz na jutro obrac worek kartofli sory pyrek bo wy nie wiecie co to ziemniaki tej
g
gosc

Panie i panowie politycy.Czy wy tego nie widzicie,nie slyszycie.Pobudka bo bedzie za pozno!Hybrydy,GPS,tablice swietlne,pionierskie MZK,buduje sie,chyba nawet zwierzeta w Myszogrodzie mowia ludzkim glosem,i te rankingi z pierwszej reki ktore klada Gorzow na lopatki!Dajcie im wolna reke,bo te miasto pcha sie do przodu,wyrywa jak bolid Kubicy w przyszlym teamie Ferrari,nie wciskajcie hamulca tramwajowego.

Dodaj ogłoszenie