Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zła wiadomość jest taka, że komarów w Zielonej Górzę są chmary. Dobra? Miasto wykonuje już opryski w parkach, na placach zabaw, nad wodą

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Letnia akcja przeprowadzania oprysków przeciwko komarom w Zielonej Górze.
Letnia akcja przeprowadzania oprysków przeciwko komarom w Zielonej Górze. Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze
Nie da się wejść do parku, zatrzymać na chwilę w zielonogórskim lesie, by zaraz człowieka nie obsiadła cała chmara komarów. Dawno nie było ich u nas tak dużo. W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że miasto przygotowuje się do kolejnych oprysków przeciwko tym uciążliwym owadom. Okazuje się, że w wielu punktach Zielonej Góry już wykonano takie akcje.

W ostatnich dniach sporo piszemy na temat komarów w Zielonej Górze. Są naprawdę uciążliwe i nie da się spokojnie przebywać na świeżym powietrzu, by nie zostać pogryzionym. Miasto zapowiedziało opryski.

Trwa głosowanie...

Zauważasz większą aktywność komarów w ostatnich dniach?

Czytelnicy mówią, że w ostatnich dniach komary tną tak, że nie da wyjść na dwór. Miasto: zrobimy opryski, zbudujemy budki dla jerzyków

Ale w planach jest też budowa domków dla jerzyków. Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze jest po rozmowach z naukowcami z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podstawowym pożywieniem tych niewielkich ptaków są właśnie komary. Stąd pomysł na budowę budek lęgowych i domków.

- Według specjalistów, żeby mówić o zwiększeniu populacji jerzyków, potrzeba czasu. Około 3, 4 lat - wyjaśniał nam Krzysztof Sikora, prezes ZGK w Zielonej Górze. - Domki dla jerzyków zapełnią się po takim czasie.

Stąd reagujemy dziś opryskami, zaczynamy też szerszy proces, czyli właśnie domki dla ptaków, które będą walczyły z komarami w sposób naturalny.

Miasto przeprowadza opryski na terenie Zielonej Góry

W Zielonej Górze udało się przyspieszyć przeprowadzenie oprysków na komary. ZGK poinformował, że za nimi pracowity weekend. Wieczorami i nocami były już przeprowadzane kolejne opryski na komary.

- Weekendowa akcja oprysków przeciwko komarom z pewnością przyniesie efekty - poinformował też na swoim profilu facebookowym prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki. - Dzisiaj na terenie Zielonej Góry ostatnie opryski w ramach letniej edycji akcji.

Prezydent informuje, że łącznie w mieście zostanie opryskanych aż 150 lokalizacji. Zarówno w starej Zielonej Górze, jak i w dzielnicy Nowe Miasto. Opryski są przeprowadzane na terenach zielonych przy przedszkolach, na placach zabaw, terenach rekreacyjnych, w parkach i na cmentarzach.

- Opryskami zostało także objętych 15 zbiorników wodnych - zapewnia prezydent. - Przypominam, że stosowane środki są bezpieczne dla ludzi oraz zapylaczy takich jak trzmiele i pszczoły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska