Zamknij

Gazeta Lubuska

Zlikwidowano osiem nielegalnych salonów gier hazardowych. Kara za jeden automat do gier to nawet 100 tys. zł [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. oraz policjanci z Żagania i Żar zlikwidowali osiem nielegalnych salonów gier hazardowych

mat. prasowe

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Zlikwidowano osiem nielegalnych salonów gier hazardowych. Kara za jeden automat do gier to nawet 100 tys. zł [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. oraz policjanci z Żagania i Żar zlikwidowali osiem nielegalnych salonów gier hazardowych w Żarach i Żaganiu.

WIDEO: W gminie Barcin zabezpieczono 8 nielegalnych automatów do gier


Najpierw skontrolowali cztery podejrzane lokale w Żaganiu, gdzie zabezpieczyli piętnaście automatów, pieniądze pochodzące z nielegalnego procederu oraz tytoń bez polskich banderol.

Następnie funkcjonariusze przeprowadzili podobne kontrole w czterech punktach w Żarach, gdzie podejrzewali, że są urządzane nielegalne gry na niezarejestrowanych automatach.

Przeczytaj też: Szok! Samolot leciał tuż nad autami jadącymi na S3


- Były to miejsca, w których nie prowadzono żadnej innej działalności - handlowej, usługowej, gastronomicznej - poza urządzaniem gier na automatach. Na miejscu zabezpieczono łącznie dwanaście nielegalnych automatów do gier hazardowych - wyjaśnia Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izaby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Sprawdzane lokalne nie miały wymaganych pozwoleń lub koncesji na prowadzenie tego typu działalności, a zabezpieczone automaty nie były zarejestrowane. Wszczęte zostały postępowania karne skarbowe i administracyjne, które mają ustalić właścicieli i organizatorów tego nielegalnego procederu.

WIDEO: Nielegalny hazard w Szczecinie


- Kara za jeden nielegalny automat może sięgnąć nawet do 100 tyś. złotych. Urządzający grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi w postaci nawet do 500 tyś. zł. W ubiegłym roku na terenie województwa lubuskiego zabezpieczono łącznie dwieście pięćdziesiąt nielegalnych automatów do gier hazardowych - dodaje Ewa Markowicz.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy