Złota jesień w lubuskiej kulturze! Filharmonie, Chopin, Chińska Noc, Raz dwa trzy, piosenki Zauchy i Grechuty. Ależ się dzieje!

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
W niedzielę, 26.09, o 19.30 w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert zespołu „Raz, dwa, trzy”.
W niedzielę, 26.09, o 19.30 w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert zespołu „Raz, dwa, trzy”. Karolina Misztal
Początek jesieni w lubuskiej kulturze będzie naprawdę obfity, a mnogość wydarzeń można chyba tylko porównać do wysypu grzybów w naszych lasach. Sulechów kusi Festiwalem Muzyki Fryderyka Chopina i występami Leszka Możdżera, Filharmonia Gorzowska inauguruje sezon, Filharmonia Zielonogórska oferuje koncert muzyki operowej Bel canto i koncert z "niespodzianką". W Świebodzinie wystąpi Raz dwa trzy, piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy zabrzmią w Gorzowie oraz w Międzyrzeczu. Kożuchów oferuje stand up przy fortepianie, rozmowy na luzie o muzyce klasycznej (świetny pomysł!), a na finał 9. Lubuski Festiwal Muzycznego - koncert Edyty Krzemień w repertuarze muzyki filmowej. Na deser druga odsłona Chińskiej Nocy Muzeów w Zielonej Górze...

Zielona Góra

Druga odsłona Chińskiej Nocy w Muzeum 25.09.2021

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na drugą odsłonę Nocy Muzealnej, której motywem przewodnim jest kultura i historia Chin. W tym roku doroczne święto muzealników zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się w maju br. i była zawężona do udostępnienia wystaw związanych z kulturą Państwa Środka. Druga odsłona Nocy zostanie wzbogacona o spotkania, warsztaty i pokazy. Jej oprawę stanowić będą również wystawy, udostępnione wcześniej zwiedzającym.

25 września 2021, godz. 16.00-21.00
WARSZTATY, SPOTKANIA, POKAZY
Godz. 16.00
CHIŃCZYCY W DARZE PODAROWALI ŚWIATU WACHLARZE* - warsztaty edukacyjno-plastyczne przygotowane i prowadzone przez Krystynę Betiuk artystę-plastyka, która zdradzi dorosłym, młodzieży i dzieciom tajniki wielowiekowej tradycji tworzenia chińskich wachlarzy. W trakcie zajęć każdy z uczestników otrzyma własny wachlarz ze sztucznego jedwabiu, na którym wykona dekorację za pomocą farb do tkanin. Zapewniamy materiały oraz kreatywną przygodę!
Obowiązują limity miejsc

Godz. 16.30
CHIŃSKI WYŚCIG. W POSZUKIWANIU MIEJSCA – otwarcie wystawy fotografii autorstwa Marty Hutnik
Wystawa prezentuje zdjęcia z lat 2008-2011 z Pekinu oraz z prowincji: Shaanxi, Hebei, Shanxi, Kuangxi, Yunnan, Sichuan, a także Hongkongu. Zdjęcia miast dają wyobrażenie o skali i gęstości zaludnienia. Zdjęcia stadionów i galerii handlowych prezentują symbole gwałtownie rosnącego konsumpcjonizmu. Natomiast zdjęcia wsi obrazują przeszłość i pomagają zrozumieć, jaką cenę przyszło zapłacić Chińczykom za gwałtowny rozwój państwa. Fotografie świątyń pozwalają uchwycić wartości duchowe typowe dla mieszkańców wschodniej Azji i płynące z prostego stylu życia i kontaktu z naturą.

Godz. 17.00
CHINY TRADYCJA I KULTURA – finisaż wystawy fotografii Edwarda Grzegorza Funke
Na wystawę składa się 50 zdjęć z dokładnym opisem fotografowanych miejsc i obiektów. To bogaty materiał, utrwalający Chiny bez masy turystów i „dobrodziejstw” cywilizacji, która napływa w ekspresowym tempie. Co ciekawe część z nich ukazuje miejsca, których dziś nie można już zobaczyć z powodu boomu inwestycyjnego, wiążącego się z wyburzaniem całych fragmentów starej zabudowy oraz niszczeniem naturalnego środowiska.

Godz. 18.30
CEREMONIA PARZENIA HERBATY – przygotowana przez pochodzącą z Państwa Środka Yuhan Xue (obecnie Sara Szaranek). W trakcie spotkania przygotowane zostaną trzy rodzaje tego cenionego od tysiącleci napoju: zielona, pu-erh oraz jaśminowa. Pokaz poprzedzony będzie krótką prezentacją multimedialną, podczas której Pani Sara omówi historię herbaty oraz najważniejsze informacje związane z jej pochodzeniem i uprawą.

Godz. 19.00
SZTUKA CHIŃSKIEJ KALIGRAFII– ukoronowaniem części warsztatowej Nocy będą ćwiczenia z chińskiej kaligrafii, które zaprezentuje i poprowadzi Mirosław Gugała- artysta grafik, dydaktyk liternictwa i kaligrafii z Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Pokaz będzie poprzedzony krótką prezentacją historii chińskiego pisma. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawowe techniki kreślenia chińskich znaków oraz spróbują własnych sił na specjalnie przygotowanym stanowisku pracy wyposażonym w arkusze papieru ryżowego, pędzle z naturalnego włosia, importowany z Chin tusz oraz fartuchy ochronne.

Godz. 19.30
ZA CHINY TEGO NIE ZGADNIESZ – konkurs wiedzy o Chinach.
Tradycyjnie jednym z punktów muzealnego wydarzenia jest konkurs wiedzy o państwie będącym bohaterem muzealnej nocy. Tematyka pytań dotyczyć będzie dziejów Państwa Środka jego kultury, filmu, sportu czy kuchni. Na zwycięzców i uczestników finałowych zmagań czekają atrakcyjne nagrody. Ich fundatorami jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Oddział w Zielonej Górze.

WYSTAWY:

 • Kolekcja obrazów haftowanych ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce
 • Sztuka Chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie
 • Chiny – tradycja i kultura, fotografie Edwarda Grzegorza Funke
 • Chiński wyścig. W poszukiwaniu miejsca , fotografie Marty Hutnik

Obowiązują limity miejsc. Wstęp wolny.

9. Lubuski Festiwal Muzyczny
26.09.2021 godz.16:00 Sala MCM Filharmonia Zielonogórska
VIP Classical Concert: Edyta Krzemień & Zdolni do Wszystkiego Ensamble Gala Broadwayu.
Największe przeboje filmów i musicali. Edyta Krzemień – śpiew

ORKIESTRA FESTIWALOWA ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO

 • Thalloris Quartet
 • Kamila Susłowicz - skrzypce
 • Beata Gołemberska – skrzypce
 • Ewa Schuhmacher – altówka
 • Anna Kulak - wiolonczela
 • Reed Connection Quartet
 • Karolina Maszk-Mogiła - flet
 • Michał Mogiła - obój
 • Jarosław Podsiadlik - klarnet
 • Rafał Dołęga – fagot
 • Adam Męczywór – fortepian/aranżacje
 • Michał Nienadowski – gitara basowa
 • Edward Piniuta - perkusja

PROGRAM:

 • Upiór w Operze „Think of me”
 • Les miserables „I Dream a Dream”
 • Wizzard of Oz „somewhere over the rainbow”
 • Cats „Memory”
 • Candyd „Glitter and be gay”
 • West Side story „Somewhere”
 • Love Never Dies „Love Never Dies”
 • Frozen „Let it go”
 • Little mermaid „part of your world”
 • Anastazja „in my Dreams”
 • Film: Dom latających sztyletów „Lovers”
 • Zbigniew Preisner „Podwójne życie Weroniki”

Wstęp płatny

Dom Harcerza
Ogólnopolski Festiwal Tańca MOVE
24 września - 25 września 2021

Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Tańca MOVE Zielona Góra. Myśl przewodnia na ten rok to „generations | pokolenia”.
Hasło to jest otwarciem inspiracyjnym do spotkania artystów, krytyków i kuratorów będących świadkami różnych etapów rozwoju polskiego tańca współczesnego. Na scenie zaprezentują się zarówno twórcy z wieloletnim doświadczeniem, scenicznym jak i pedagogicznym oraz przedstawiciele młodego pokolenia realizujący autorskie inicjatywy artystyczne.
Podczas dwóch dni festiwalowych, o godzinie 18.00, na kameralnej scenie w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” zaprezentują się uznani artyści tańca z całej Polski: Eliza Hołubowska (Gryfino), Iwona Wojnicka (Warszawa), Paweł Matyasik (Zielona Góra), Agnieszka Chmielnik (Słupsk), Grupa Teatru Tańca (Toruń), Przestrzeń Ruchu (Tarnowskie Góry), Teatr Tańca Enza (Słupsk), Gliwicki Teatr Tańca (Gliwice), Teatr Ruchu (Świebodzin), Teatr Tańca Ego Vu (Gryfino), Physical ArtHouse (Zielona Góra).

W formule galeryjnej zaprezentowane będą filmy taneczne autorstwa Alicji Miszczor, Anny Bajjou, TO-EN Butoh Company, Trio z Rio Universe oraz Radosława Bajona. W ramach działań festiwalowych odbędą się także spotkania z publicznością oraz debata środowiska tanecznego, które moderować będzie Marta Seredyńska. Warsztaty poprowadzi Iwona Wojnicka.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki lub rezerwacja miejsc u organizatorów w związku z obostrzeniami sanitarnymi.

Zabór

VI Winobranie na winnicy samorządowej
25.09.2021 o godz. 10.00, więcej informacji na stronie LCW

Świebodzin

Koncert zespołu Raz dwa trzy
W niedzielę, 26.09, o 19.30 w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert zespołu „Raz, dwa, trzy”. Historia zespołu rozpoczęła się 30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, kiedy to trójka młodych ludzi zagrała wspólnie swoje pierwsze wspólne dźwięki. Kilka tygodni później muzycy dali już pierwszy koncert w klubie studenckim „Zatem”. Wiosną tego samego roku wzięli udział w XXVI Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza. Mają swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Zespół Raz Dwa Trzy w znakomicie interpretuje piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Sympatycy cenią lidera zespołu - Adama Nowaka za jego bossanowy, rytmy reggae oraz dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są ciekawymi opowieściami z głębokimi przesłaniami dla słuchaczy. Grupa przez te wszystkie lata zbudowała wyjątkową więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów, od małych klubów po wielkie sale koncertowe. Wstęp płatny.

Żagań

O Australii przy dobrej muzyce
Przypadający 27.09 Światowy Dzień Turystyki, w Żaganiu rozpocznie się dwa dni wcześniej bo już w sobotę 25.09 o godz. 19:00 w Żagańskim Pałacu Kultury. Tym razem tematem przewodnim będzie Australia i kultura aborygeńska.
We wspaniałą podróż na wielkim ekranie przy dźwiękach kwartetu ,,Czerwie" (formacji wykonującej muzykę na żywo do filmów niemych) uczestników zabierze Marek Tomalik - bielszczanin, podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog, pasjonat i znawca Australii. Organizuje wyprawy w australijski Outback i do rdzennych ludów tego terenu. Twórca i organizator Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Bezpłatne wejściówki.

Magna Opera Sacra - Między klasycyzmem a romantyzmem
Pokolenie Marii Szymanowskiej.
23.09.2021, godz. 19:00
Sala kurlandzka - Żagański Pałac Kultury

Wykonawca
Katarzyna Drogosz – fortepian historyczny (Robert Brown 2011 wg Michaela Rosenbergera ok. 1805)

Program:
Maria Szymanowska (1789-1831): Preludium F-dur
Franz Xaver Wolfgang Mozart (1791-1844): Rondo F-dur
Maria Szymanowska: Preludium E-dur
Franz Xaver Wolfgang Mozart: Polonez melancholijny a -moll op. 22 nr 2
Maria Szymanowska: Preludium C-dur
Joachim Kaczkowski (1789-1829): Polonez melancholijny f-moll (dedykowany Marii Szymanowskiej)
Maria Szymanowska: Preludium D-dur
Franciszek Lessel (1780-1838): Adagio z Koncertu fortepianowego C-dur op. 14
Maria Szymanowska: Preludium C-dur
Franz Schubert (1797-1828): Adagio C-dur D 459a

Międzyrzecz

C’est la Vie koncert pamięci Andrzeja Zauchy
Międzyrzecki Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę 26.09 na 19.00 na koncert „C’est la Vie”, podczas którego zostaną wykonane najbardziej znane piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy. Zaucha żył pełną piersią, ciesząc się każdym dniem. Był muzycznym samoukiem, a z zawodu zecerem. W młodości był trzykrotnym mistrzem Polski w kajakarstwie, ale ze sportu zrezygnował dla muzyki. Podczas swojej kariery współpracował z największymi twórcami jazzowymi, choćby Tomaszem Stańką i Janem “Ptaszynem” Wróblewskim, oraz popularnymi piosenkarzami, m.in. Andrzejem Sikorowskim i Ryszardem Rynkowskim. Przejawiał naturalny talent kabaretowy i aktorski. Artysta odszedł w tragicznych okolicznościach, ale zostawił po sobie kilkaset utworów, z których postanowili zaczerpnąć muzycy i zaprezentować największe przeboje piosenkarza. Wstęp płatny.

Gorzów Wielkopolski

Dobry Wieczór Gorzów
W ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów w sobotę 25.09 od 19.00 na scenie przy katedrze wystąpi. zespół Marek Zalewski Band w programie „C’est la Vie” z piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy. Andrzej Zaucha to artysta, którego piosenki stały się klasyką muzyki rozrywkowej. „C’est la Vie- Paryż z Pocztówki”, „Bądź moim natchnieniem” czy „Byłaś serca biciem” trafiają na polskie listy przebojów wszech czasów. To kompozycje niebanalne, czarujące melodią, genialnym tekstem, zaskakujące brzmieniem a jednocześnie atrakcyjne dla każdego. Artysta odszedł nagle niemal trzydzieści lat temu pozostawiając kilkaset utworów, z których postanowili zaczerpnąć muzycy. W koncercie przedstawią zatem największe przeboje, ale także nieodkryte lub zapomniane utwory Andrzeja Zauchy- piosenkarza, który swą energią, uśmiechem oraz niezaprzeczalnym urokiem podbił serca Polaków. Wstęp wolny.

Zespół wystąpi w składzie:

 • Marek Zalewski- instrumenty klawiszowe
 • Arkadiusz Malinowski- gitara basowa
 • Marcin Nowak- gitary
 • Mariusz Lipiński- perkusja
 • Marek Kiona- śpiew, saksofony

W niedzielę 26.09 od 16.00 w tym samym miejscu wysłuchamy koncertu Julii Bury, która jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich i wojewódzkich. Zagrała także główną rolę w musicalu „Alicja w Krainie Czarów” , który był przedstawiany w Filharmonii Gorzowskiej. Po niej swoje umiejętności wokalne zaprezentuje Maria Janczewska - Maria Janczewska to polska aktorka telewizyjna i teatralna. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie. Widzowie kojarzą ją jednak przede wszystkim z serialu "Na Wspólnej". Wstęp wolny.

Świecie Nasz - spektakl muzyczny pamięci Marka Grechuty w Teatrze im. J. Osterwy
Od czwartku do niedzieli, warto wybrać się do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl muzyczny „Świecie nasz” poświęcony pamięci i twórczości Marka Grechuty. Scenariusz i reżyseria Artura Barcisia. Jak podają organizatorzy

W tym spektaklu nie ma jakiejś wyraźnej fabuły, ale jest rodzaj impresji

.

Piosenki Grechuty to przede wszystkim piękna poezja. Grechuta śpiewał Gałczyńskiego, Mickiewicza, sam też był świetnym poetą. Uznawany jest za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej, który wykorzystywał często również elementy rocka i jazz-rocka. Zadebiutował w 1967 r. Zdobywał nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsze dwie płyty nagrał z zespołem Anawa, w tym krążek pt. Marek Grechuta & Anawa, z którego pochodzą przeboje „Będziesz moją panią” i „Nie dokazuj”. W 1971 r. założył Grupę Wiem. W latach 1976–1986 związany był z Piwnicą pod Baranami. W 2001 otrzymał Nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Złoty Fryderyk” za całokształt twórczości artystycznej. Aktorom towarzyszyć będzie również zespół muzyczny. Wstęp płatny.

Kożuchów]

Od Bacha do AC/DC - Wyjątkowy stand-up przy fortepianie już 26 września w kożuchowskim zamku.
Stand-up przy fortepianie to niezwykłe zjawisko w skali kraju. W trakcie wydarzenia będzie okazja do porozmawiania o szeroko pojętej muzyce. – Muzyka klasyczna, romantyczna, blues, jazz, funky, rock, disco, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Podczas koncertu odbędziemy długą, pełną humoru, anegdot, improwizacji i dobrej energii podróż, w którą zabierze nas pianista Adam Snopek. Warto być z nami w to niedzielne popołudnie – mówią organizatorzy. Artysta w humorystyczny sposób przekaże nam wiele ciekawostek m.in. będzie starał się udowodnić, że w co trzecim światowym utworze współczesnej muzyki rozrywkowej znajduje się fragment znanej dziecięcej piosenki „Pieski małe dwa”. Ponadto, będzie to świetna okazja, by dowiedzieć się nieznanych faktów z życia gwiazd polskiej i światowej sceny. Podczas koncertu będzie też można wspólnie pośpiewać i wrócić do piosenek, które wszyscy doskonale znają. - Jeden śpiewający pianista i fortepian stworzą wieczór pełen magii, emocji i wzruszeń, który na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników spotkania – mówią organizatorzy. Adam Snopek to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1991 r. został Laureatem I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Artysta jest korepetytorem i aranżerem muzycznym śląskich teatrów, m.in. Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Korez w Katowicach. W spektaklu „Skazany na Bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika wciela się w postać Bergera oraz kieruje zespołem muzycznym. Współpracuje też z instytucjami kultury na Śląsku i w kraju m.in. z Operą Śląska w Bytomiu, Filharmonią Śląską w Katowicach, Kinoteatr Rialto w Katowicach. Stand-up przy fortepianie odbędzie się w kożuchowskim zamku 26 września o godz. 17.00. Bilety w cenie 30 zł można zakupić w sekretariacie Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie.

Sulechów

Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina
W tym roku Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie odbędzie się w nieco innej formule. Dni Chopina trwają od 20. do 24. września 2021 r. i są skierowane do szerszego grona odbiorców. Organizator tj. Sulechowski Dom Kultury proponuje dzieciom i młodzieży udział w lekcjach o Chopinie, a także konkurs plastyczny pn. „Malowana muzyka Chopina”. W programie festiwalu znajdzie się też projekcja filmu „Latająca maszyna”. Dużą atrakcją, dostępną dla wszystkich grup wiekowych będzie możliwość obejrzenia wystawy zdjęć autorstwa Aleksandra Bakinowskiego z jedenastej edycji festiwalu. Wystawa prezentowana będzie w plenerze, w zaułku obok dawnego zboru w Sulechowie, od 24.09 i potrwa do końca października. Punktem kulminacyjnym tegorocznego edycji wydarzenia będą koncerty Leszka Możdżera, które ten światowej sławy artysta zagra w piątek 24.09 o 17.00 i 20.00 w sali mieszczącej się w dawnym zborze. Leszek Możdżer będzie gościem sulechowskiego festiwalu już po raz trzeci i jak twierdzą organizatorzy: "Wraca zawsze z dużym sentymentem". Wstęp płatny, bilety są dostępne w Sulechowskim Domu Kultury do wyprzedania.

Letnica

Magna Opera Sacra 2021
„Lubuszanie in Memoriam”
26.09.2021 godzina 18:00
Zbór poewangelicki w Letnicy
Wstęp płatny

Program:

Józef Władysław Krogulski (1815-1842)
Oktet d-moll op. 6
Wykonawcy:
Katarzyna Drogosz – fortepian historyczny,
Anne Freitag – flet,
Toni Salar-Verdu – klarnet,
Ewa Golińska – skrzypce,
Aureliusz Goliński – skrzypce,
Natalia Reichert – altówka,
Monika Hartmann – wiolonczela,
Anna Bator – kontrabas

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
Vesperae solennes de confessore KV 339
Marta Krysiak – sopran,
Piotr Olech – kontratenor,
Maciej Gocman – tenor,
Maciej Straburzyński – bas-baryton
Katarzyna Drogosz- fortepian historyczny,
Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus,
Orkiestra Arte dei Suonatori,
Aureliusz Goliński – koncertmistrz,
Bartłomiej Stankowiak – dyrygent

WYDARZY SIĘ

W tej rubryce piszemy krótko o wybranych, w tym - odleglejszych wydarzeniach__

 • 25.09. – koncert kwintetu New Bone, Filary Jazz Club, Gorzów Wlkp.,
 • 26.09. – koncert Lubuszanie in memoriam, Zbór poewangelicki, Letnica,
 • 26.09. – stand-up przy fortepianie, Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie,
 • 1-10.10. - Jazz Crossing Festival Canada & Polska, org. Piekarnia Cichej Kobiety, różne miejsca,
 • 2.10. – koncert zespołu Cadillac oraz zabawa taneczna - DJ Święty, Park MOK, Łęknica,
 • 2 i 3.10. – koncert piosenek z „Kabaretu Starszych Panów”, Filharmonia Zielonogórska,
 • 4.10. – koncert Melodie dla Anny, ZOK – Planetarium Wenus, Zielona Góra,
 • 8.10. – Michał Bajor w programie „Kolor Cafe”, Lubuski Teatr, Zielona Góra,
 • 9.10. – koncert Way Out West Trio, Kostrzyńskie Centrum Kultury,
 • 9 i 10.10. – Festiwal Smyczkowy Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki oraz inauguracja sezonu artystycznego 2021/22 pod batutą Rafała Kłoczko, Filharmonia Zielonogórska,
 • 10-23.10. – XVI Międzynarodowy Festiwal Gitarowy – Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Żagań,
 • 14.10. - konferencja naukowa „Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933-1989”, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze,
 • 15.10. – Koncert piosenki francuskiej, Sulechowski Dom Kultury,
 • 15–29.10. - VIII Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara, Filharmonia Gorzowska,
 • 22.10. – Adam Nowak i Akustyk Amigos, KCK Kręgielnia, Kostrzyn nad Odrą,
 • 23.10. – VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny, Centrum Promocji Kultury, Drezdenko,
 • 23.10. – Gorzów Jazz Celebrations - Rymden, Teatr im. J. Osterwy, Gorzów Wlkp.,
 • 25.10 – Kabaret „Ani Mru Mru”, sala Filharmonii Gorzowskiej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie