Złota Natalia wróciła z mistrzostw Polski. Są też inni medaliści [ZDJĘCIA, WIDEO]

Natalia Kaczmarek z gorzowskiego ALKS PWSZ zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski juniorów w biegu na 400 metrów. Archiwum ALKS PWSZ Gorzów Wlkp.
W niedzielę, 14 lutego w Spale zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. 18-letnia Natalia Kaczmarek z Akademickiego Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp zdobyła złoty medal na 400 metrów. Czas mistrzyni to 54,80, sek., niemal jedną sekundę mniej niż srebrna medalistka! 17-letni Antoni Walicki (ALKS PWSZ) wywlaczył srebro w biegu na 300 metrów.

- Jesteśmy zadowoleni. Zdobyliśmy dwa medale na mistrzostwach Polski. Natalia wygrała zdecydowanie bieg na 400 metrów - mówił Tomasz Saska, trener ALKS PWSZ. Natalia Kaczmarek była przeziębiona w ostatnim tygodniu i przed startem nie czuła się najlepiej. Ale i tak spisała się dosłownie na medal. Startowała też na dystansie 60 metrów gdzie zajęła czwarte miejsce. - Średnio jestem zadowolona. Myślałam, że będzie lepiej. Ale byłam chora przez tydzień, więc też nie wypadłam najgorzej. Na razie trochę przerwy, a następnie przygotowania do kolejnych mistrzostw - mówi Natalia Kaczmarek.

Trener Saska nie ukrywał dumy ze swojego innego podopiecznego. - Antek zajął drugie miejsce w biegu na 300 metrów, przy czym pobił swój rekord życiowy. Dobrze to prognozuje na sezon letni gdzie będzie biegł 400 metrów, bo dla niego ten dystans jest jakby docelową konkurencją - dodaje Tomasz Saska.

Srebrny krążka wśród juniorów świętował Jakub Gałandziej. 19-latek z Agrosu Żary przebiegł 60 metrów w 6,95 sekundy. To jego najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Niespodziankę sprawił też 17-letni Paweł Jeż z Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. Zajął drugą lokatę w chodzie na 5 km juniorów młodszych, przy czym pobił swój rekord życiowy wynikiem 24.15,71.

Teraz celem szkoleniowca Tomasza Saski i jego podopiecznych są teraz mistrzostwa świata juniorów, które będą w Bydgoszczy w połowie lipca. - Mam nadzieję, że Natalia awansuje, bo jeszcze musi zrobić minimum. Ale też będziemy biegli w sztafecie. Mamy dziewczyny, które są w kadrze narodowej i myślę, że sztafeta też będzie biegła o finał mistrzostw świata. Co do Antka to ma w tym roku mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Tibilisi - mówi Tomasz Saska.

Kilkunastu reprezentantów naszego województwa uplasowało się poza podium, ale w czołowej ósemce. Juniorzy, miejsca czwarte: Kaczmarek na 60 m - 7,78 i Szymon Karasiewicz (Lubusz Słubice) na 1.500 m - 3.58,85; piąte: Joanna Bekus (ZLKL Zielona Góra) na 800 m - 2.16,36; szóste: Bartosz Kwieciński (LLKS Osowa Sień) na 1.500 m - 4.01,65, Sergiusz Mazan (Piast Głogów) w trójskoku - 14,05 i Patryk Zygmunt (Uczniak Szprotawa) w kuli - 16,73; siódme: Oliwia Dąbrowska (AZS AWF) w dal - 5,47 i Paweł Puczko (ZLKL) w tyczce - 4,30. Juniorzy młodsi, miejsca czwarte: Patrycja Olejnik (AZS AWF) w chodzie na 3 km - 16.00,44, Antoni Plichta (Lubusz - filia Krosno Odrzańskie) na 60 m - 7,12 i Marcin Weichert (Piast) w trójskoku - 13,16; siódme: Kacper Nocuła (ALKS PWSZ) na 60 m ppł. - 8,53; ósme: Natalia Węgrzyn (Piast) na 60 m - 8,01.

Przeczytaj też: Rekord Polski Natalii Kaczmarek z ALKS PWSZ Gorzów podczas mitingu w Spale [ZDJĘCIA, WIDEO]