Złote dziewczyny z Gorzowa. Świetny wynik Kornelii Lesiewicz. Mamy siedem medali mistrzostw Polski juniorów

Szymon Kozica
Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów) w wielkim stylu wygrała bieg na 400 m na mistrzostwach Polski juniorów Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl
Kornelia Lesiewicz uzyskała najlepszy wynik w Europie i sięgnęła po złoto. Alicja Kaczmarek wywalczyła dwa złote medale. Lekkoatleci z Ziemi Lubuskiej pokazali się z bardzo dobrej strony na mistrzostwach Polski juniorów. W sumie zdobyli siedem medali.

Mistrzostwa Polski juniorów (U20) zakończyły się w niedzielę (4 lipca) w Lublinie. Gwiazdą lubuskiej ekipy była rzecz jasna Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów), która już może czuć się olimpijką, bo została powołana do reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio.

To oczywiste, że w rywalizacji juniorek na krajowym podwórku nie miała sobie równych. Bieg na 400 m wygrała w wielkim stylu, finiszując z nowym rekordem życiowym - 52,02, który to czas jest najlepszym w tej chwili wynikiem w Europie wśród zawodniczek do lat 20. Kornelia Lesiewicz wyprzedziła Olgę Rzeszewską (ALKS AJP Gorzów) - 54,95. Niewiele brakowało, a całe podium zajęłyby gorzowianki, ale Aleksandra Wołczak (AZS AWF) zameldowała się na czwartej pozycji - 55,73.

Świetny występ w Lublinie zaliczyła także Alicja Kaczmarek (ALKS AJP), która sięgnęła po dwa tytuły mistrzowskie. Pierwszy w biegu na 400 m ppł. - 59,37, drugi wraz z klubowymi koleżankami Kornelią Surą, Olgą Rzeszewską i Julią Świrbutowicz w sztafecie 4x400 m - 3.48,73.

Dwa srebrne medale to dorobek lekkoatletek Lubusza Słubice. Paulina Polańska stanęła na drugim stopniu podium w konkursie rzutu dyskiem - 43,98, a Julia Wyrwas w trójskoku - 12,58. Brązowy krążek dołożył z kolei Eryk Fursiewicz (ZLKL Zielona Góra), pokonując w skoku o tyczce poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,50.

Lubuszanie, którzy nie wywalczyli medalu, ale zajęli miejsca w czołowej ósemce:

• czwarte: Adrianna Zabłocka (Lubusz) wzwyż - 1,67, Konrad Pogorzelski (Adam Draczyński Running Team Nowa Sól) na 3000 m - 8.40,87
  • szóste: Julia Świrbutowicz (ALKS AJP) na 400 m ppł. - 63,38
  • siódme: Agnieszka Bartkowiak (ZLKL) w tyczce - 3,50, Alicja Dudkiewicz (Agros Żary) w kuli - 12,41, Jakub Kleinert (ZLKL) w kuli 15,66
  • ósme: Liliana Młynarczyk (Astra Nowa Sól) na 3000 m - 10.26,06, Nina Pawłow (Agros) na 100 m ppł. - 15,77, Kornelia Sura (ALKS AJP) wzwyż - 1,67.

Obejrzyj wideo: Lekkoatletka Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów o finale halowych mistrzostw Polski seniorów