Złoty czy srebrny? To jest 30. medal Stali Gorzów!

Jarosław Miłkowski
Ostatni tytuł drużynowych mistrzów Polski stalowcy wywalczyli sześć lat temu.
Ostatni tytuł drużynowych mistrzów Polski stalowcy wywalczyli sześć lat temu. Mariusz Kapała
W niedzielę 25 września żużlowcy Stali Gorzów odebrali swój 30. medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. To już piętnasty srebrny krążek w ich kolekcji.

Stal Gorzów to klub z jedną z większych zdobyczy medalowej w polskim ligowym żużlu. Na swoim koncie żółto-niebiescy mają już 30 krążków i ustępują jedynie Unii Leszno, która zdobyła do tej pory 33 medale.
W tym sezonie stalowcy powiększyli swój dorobek. W niedzielę 25 września odebrali bowiem 30. krążek w swoim 56. sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Ostatnie kilkanaście lat - od czasu powrotu do ekstraligi w sezonie 2008 - to bardzo udany okres dla gorzowian. W tym czasie zdobyli dziewięć medali, w tym dwa złote. A w ostatnich dziewięciu latach aż siedmiokrotnie wskakiwali na podium.

W klasyfikacji wszech czasów Stal Gorzów zajmuje trzecie miejsce. Na pierwszym miejscu jest Unia Leszno (18 tytułów mistrza Polski), a za nią ROW Rybnik (12 mistrzostwa).