Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złoty Kłos - oto najlepsi lubuscy rolnicy w głosowaniu Czytelników

oprac. (paw)
W środę 30 września o godz. 11.59 zakończył się nasz plebiscyt Lubuski Złoty Kłos 2015, w którym wybieraliśmy najlepszych lubuskich rolników. Głosy Czytelników będą miały duży wpływ na przyznanie statuetek.

- Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali. Szczególne podziękowania należą się stowarzyszeniu ,,Przyjazna wieś” działającemu w naszej gminie. To wspaniali ludzie pełni pomysłów i inicjatywy. To oni zachęcili nas do udziału w plebiscycie. Złoty Kłos stanie koło licznych statuetek, które przez lata udało nam się zdobyć. Już szykujemy się na galę - z uśmiechem mówią zwycięzcy Bernadeta i Stanisław Pietrzakowie, którzy prowadzą blisko 120-hektarowe gospodarstwo w Przytocznej. Uprawiają rzepak, żyto, pszenicę, truskawki, pomidory, wiśnie i śliwy. W ich gospodarstwie prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów.

Państwo Pietrzakowie potrafią połączyć obowiązki i pracę w gospodarstwie z pracą społeczną dla wsi i gminy, rozwoju sportu, zwłaszcza jako organizatorzy zawodów dla młodzieży. Są współorganizatorem gminnego święta pomidora. Pan Stanisław jest m.in. prezesem klubu Zjednoczeni Przytoczna, społecznikiem roku 2013, od 30 lat czynnie działa w radzie sołeckiej.

Drugie miejsce w plebiscycie Lubuski Złoty Kłos 2015 zajął Czesław Karczmar z Zielonej Góry, który prowadzi gospodarstwo o powierzchni około 430 ha. Dominuje w nim uprawa zbóż. Utrzymuje także łąki. W gospodarstwie prowadzona jest melioracja gruntów i liczne działania proekologiczne (m.in. uprawa wierzby energetycznej). Pan Czesław prowadzi też doradztwo w zakresie zagospodarowania gruntów rolnych, ochrony gruntów zalewowych, prowadzenia gospodarstw ekologicznych, energii odnawialnych.

Na trzecim miejscu w głosowaniu Czytelników uplasowało się Gospodarstwo Rolne Joanny Horoszkiewicz Janka i Mariusza Janka z Kamienia Wielkiego. To potężne gospodarstwo o powierzchni około 1.100ha. Dominującą uprawą jest rzepak, a następnie zboża: pszenica i jęczmień. Gospodarstwo ma bardzo bogaty  park maszynowy, jest wysoce wyspecjalizowane w produkcji roślinnej – uzyskuje bardzo wysokie plony

TUTAJ ZNAJDZIECIE CAŁY RANKING

 

A czwarte miejsce w plebiscycie zajęło stowarzyszenie ,,Przyjazna Wieś” z gminy Przytoczna, o którym tak ciepło wypowiadają się laureaci pierwszego miejsca. Stowarzyszenie jest m.in. organizatorem imprez kulturalnych, biesiad i wyjazdów szkoleniowych, potrafi także pozyskiwać unijne pieniądze.

Wyniki głosowania już znamy. A teraz do pracy ruszy kapituła konkursu. Bo o tym do kogo powędrują Lubuskie Złote Kłosy, oprócz Czytelników, zadecydują także członkowie kapituły w proporcji głosów 60:40.

 

ORGANIZATORZY PLEBISCYTU

Złoty Kłos - oto najlepsi lubuscy rolnicy w głosowaniu Czytelników
Złoty Kłos - oto najlepsi lubuscy rolnicy w głosowaniu Czytelników
Złoty Kłos - oto najlepsi lubuscy rolnicy w głosowaniu Czytelników

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska