Ul. Zielonogórska 134 w Nowej Soli. To tutaj znajduje się dość charakterystyczny budynek. A dokładniej Zajazd "Złoty Łan". To przez wielu uważane za kultowe miejsce przeszło ogromne zmiany. Część budynku jest już otwarta. Co się zmieniło? Zajrzyjcie do środka.

"Złoty Łan" w Nowej Soli

"Złoty Łan" w Nowej Soli to jedno z kultowych miejsc, które od dłuższego czasu stało puste. Okrągły, charakterystyczny budynek kojarzył nie tylko każdy mieszkaniec, ale i przejezdny. To tutaj bawili się nowosolanie, nocowali turyści. Miejsce tętniło życiem do pewnego czasu. Obiekt niszczał. Istniała obawa, że po prostu zniknie z mapy miasta.

"Złoty Łan" w latach 80.

był najpopularniejszym miejscem w okolicy. To tutaj odbywało się wiele imprez czy oficjalnych spotkań. Niektórzy pamiętają jeszcze te wyjątkowe bale, magiczne studniówki. Niejeden Lubuszanin przetańczył tu całą noc. Miejsce idealne na niedzielne obiady czy spotkanie przy kawie i ciastku. Taksówki kursowały tutaj regularnie. "Złoty Łan" miał kilku właścicieli. W historii ma wzloty i upadki, remonty, nowe koncepcje. Ostatnią z nich była ta w 2006 roku. Otwarty został z wielką pompą w listopadzie. Zjechało mnóstwo znanych gości. Wielkie wydarzenie rozpoczęło nowy rozdział na kartach historii zajazdu. Lokal ożył, ale niestety nie na długo. Niestety, konkurencji było za dużo. Z czasem do zajazdu zaglądało coraz mniej gości. Miejsce traciło na renomie. Potrzebowało nowej energii, kolejnych zmian. To było pewne!

Nowy właściciel - nowe pomysły

Pojawiła się szansa na to, że znów będzie można pobawić się w "Złotym Łanie". W 2017 roku zajazd kupił nowy właściciel, który zapowiadał przywrócenie do życia niszczejącego budynku. Jakiś czas temu poinformował on, że zaczyna się generalny remont. Komunikat o tym, że w hotelu trwają prace, witał wszystkich, którzy odwiedzali stronę internetową zajazdu.

Co jakiś czas wiadomości z placu budowy przekazywał Jacek Milewski, wiceprezydent Nowej Soli. - Nie próżnuje nowy właściciel Zajazdu „Złoty Łan”(...). Prace remontowe w budynku wkroczyły w ostatnią fazę. To bardzo cieszy, że zyskamy tak potrzebny w Naszym Mieście, kolejny obiekt hotelowy. Nieustająco trzymam kciuki - można było przeczytać kilka miesięcy temu, na jego profilu FB.

"Złoty Łan" częściowo otwarty

Pierwsi goście odwiedzili już odnowiony zajazd "Złoty Łan", który jest już częściowo otwarty (kręgielnia, bar, pokoje hotelowe). - Coraz bliżej do ostatecznego zakończenia prac. Takie obiekty w Naszym Mieście potrzebne są jak tlen. Trzymam kciuki 👍 - poinformował 24 czerwca Jacek Milewski.

Jak wygląda w środku to kultowe miejsce ? Co się zmieniło? Zobaczcie sami!

Czytaj również: Kiedy ruszy rewitalizacja terenu dawnej fabryki nici Odra?

WIDEO: Upał i brak klimatyzacji? Są sposoby, by sobie z tym radzić

źródło: Agencja TVN/x-news