Zmarzlik drugi w finale Srebrnego Kasku

Bartosz Zmarzlik znów ucieszył kibiców Stali Gorzów
Bartosz Zmarzlik znów ucieszył kibiców Stali Gorzów Bogusław Sacharczuk
Zawodnik Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik po raz kolejny pokazał wielką klasę. W piątkowym finale Srebrnego Kasku w dalekim Rzeszowie nasz 17-latek przegrał tylko z leszczynianinem Przemysławem Pawlickim. Drugi z Lubuszan, zielonogórzanin Adam Strzelec, był dopiero dziesiąty.

Faworytów do triumfu było kilku. Najlepsi juniorzy w Polsce nie zawiedli i w komplecie zajęli całe podium. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w XX biegu, w którym zmierzyli się dwaj najlepsi zawodnicy turnieju, mający wówczas po 11 pkt. Górą był młody "Byk". Mimo to gorzowianin był zadowolony z występu.

- W Rzeszowie jechałem pierwszy raz. Dopiero poznałem miejscowy tor, więc taki wynik może zadowalać. Przemek był po prostu lepszy, czego mu gratuluję. Do domu wracam jednak z uśmiechem - stwierdził Zmarzlik po zawodach, który w fazie zasadniczej turnieju uległ w pierwszym swoim starcie także Tobiaszowi Musielakowi.

Z kolei Strzelec spisał się na miarę oczekiwań. W konfrontacji z najlepszymi nie miał szans: przegrał zarówno z Prz. Pawlickim oraz Zmarzlikiem, jak i trzecim w finale Maciejem Janowskim. Lepszy od zielonogórzanina był też Łukasz Sówka.

Wyniki: 1. Prz. Pawlicki (Unia Leszno) 14, 2. Zmarzlik (Stal Gorzów) 13 (2, 3, 3, 3, 2), 3. Janowski (Azoty Tauron Tarnów) 11, 4. Kamil Pulczyński (Unibax Toruń) 9, 5. Musielak (Unia) 9, 6. Sówka (PGE Marma Rzeszów) 8, 7. Kacper Gomólski (Azoty Tauron) 8, 8. Oskar Fajfer (Lechma Start Gniezno), 9. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) 7, 10. Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 7 (1, 2, 2, 2, 0), 11. Jakub Jamróg (Azoty Tauron) 7, 12. Piotr Pawlicki (Unia) 6, 13. Damian Adamczak (Orzeł Łódź) 6, 14. Emil Pulczyński (Unibax) 5, 15. Maciej Fajfer (Lechma Start) 3, 16. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 0.