MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany kadrowe w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Kto odszedł, kto zmienił stanowisko?

Eliza Gniewek-Juszczak
Pierwsze zmiany w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Nowa prezydent Beata Kulczycka powołała na stanowisko zastępcy  Dariusza Gustę
Pierwsze zmiany w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Nowa prezydent Beata Kulczycka powołała na stanowisko zastępcy Dariusza Gustę Urząd Miejski w Nowej Soli/Facebook
Po wyborze nowej prezydent Nowej Soli zaszły zmiany kadrowe w urzędzie miejskim. Wypowiedzenia złożyły cztery osoby na kierowniczych stanowiskach. Są też zmiany w strukturze urzędu.

Urząd Miejski w Nowej Soli. Zmiany kadrowe

– Po 6 maja cztery osoby na kierowniczych stanowiskach w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli złożyły wypowiedzenie. Nikt nie został zwolniony – czytamy w odpowiedzi na nasze pytania w sprawie zmian kadrowych w urzędzie. Wiadomo, że wypowiedzenia złożyły Skarbnik Miasta Arleta Korol, zastępca skarbnika Justyna Gurban, naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz oraz pełniąca do wyborów funkcję wiceprezydenta Karina Jarosz, która jeszcze przed powołaniem na stanowisko zastępcy prezydenta, piastowała funkcję naczelnika wydziału spraw społecznych. Nowym wiceprezydentem został Dariusz Gusta.

Do urzędu miejskiego zwróciliśmy się z pytaniem, czy obecny brak kierownictwa wydziału finansowego jest zagrożeniem dla finansów miasta? 

– Nie. Na czele tego wydziału stoi naczelnik wydziału finansowo-budżetowego, która z pełną kompetencją nadzoruje wszystkie kwestie finansowe – poinformowała Ewa Batko, do niedawna rzecznik prasowa urzędu, obecnie główny specjalista w wydziale informacji i kontaktów z mediami.

Urząd Miejski w Nowej Soli. Zmiany organizacyjne

Na portalu urzędu w kadrze kierowniczej urzędu wymieniony został Sławomir Wojciechowski, jako sekretarz Nowej Soli. Zapytaliśmy magistrat, czy będzie łączył funkcję sekretarza z kierowaniem Urzędem Stanu Cywilnego. Okazuje się, że rzeczywiście tak będzie, połączy funkcję sekretarza miasta i na tym stanowisku będzie miał 0,8 etatu z kierownictwem Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie zostanie mu 0,2 etatu. Dotychczas pełniąca funkcję sekretarza Alicja Choptowa – Rutkowska jest ponownie zastępcą naczelnika wydziału organizacyjnego, tak było zanim została sekretarzem.

Pełniącą obowiązki naczelnika Wydziału Programowania i Promocji, które to stanowisko do wyborów zajmowała obecna prezydent Beata Kulczycka, została Beata Antecka.

Są też zmiany w strukturze urzędu. Powstała wspomniana Komórka Informacji i Kontaktów z Mediami. Jest też Gabinet Prezydenta Miasta. Naczelnikiem gabinetu została pracująca wcześniej w urzędzie Iwona Szaradowska.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Zielona Góra. Koniec szantażu starostwa przez miasto?

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska