Zamknij

Gazeta Lubuska

Zmiany w rankingu najwyższych drapaczy chmur. Oto TOP 10 wieżowców w Polsce

Wysokościowiec Varso Tower zdeklasował nie tylko polskie drapacze chmur w tym wrocławski Sky Tower, ale też pozostałe w całej Unii Europejskiej. Najbardziej

Gazeta Wrocławska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Zmiany w rankingu najwyższych drapaczy chmur w Polsce. Oto TOP 10

Wysokościowiec Varso Tower zdeklasował nie tylko polskie drapacze chmur w tym wrocławski Sky Tower, ale też pozostałe w całej Unii Europejskiej.

Najbardziej widowiskową inwestycją dobiegająca właśnie do finiszu w Warszawie jest wysokościowiec Varso Tower firmy HB Reavis, który po zamontowaniu iglicy osiągnął niedawno docelową wysokość 310 metrów i przebił się na pierwszą pozycję w zestawieniu najwyższych budynków biurowych nie tylko w Polsce, ale też w całej Unii Europejskiej, spychając na dalsze miejsca drapacze chmur w Londynie, Frankfurcie, czy Madrycie. Projekt 53 piętrowego wysokościowca, usytuowanego w pobliżu warszawskiego Dworca Centralnego, powstał w pracowni Foster Partners. Dwa tarasy widokowe na wysokości 205 i 230 metrów położone będą dwukrotnie wyżej niż taras w Pałacu Kultury i Nauki. Na piętrach od 46. do 48. otwarta zostanie też restauracja z widokiem na Warszawę. Budowa obiektu ma zakończyć się w 2022 roku.

Warszawski Varso Tower zepchnął wrocławski Sky Tower na niższą pozycje w rankingu 10 najwyższych budynków w Polsce (warszawski jest wyższy od wrocławskiego o blisko 100 m). Co prawda w centrum Wrocławia przy ulicy Sikorskiego, Cavatina rozpocznie wkrótce budowę kompleksu Quorum, w którym zaplanowane zostały trzy budynki biurowe i jeden mieszkalny. Licząca 140 metrów wysokości wieża, która zostanie zrealizowana w ramach tej inwestycji będzie drugim co do wielkości wysokościowcem w mieście. Jednak w ogólnopolskim rankingu ledwo zmieści się w drugiej dziesiątce.

Na kolejnych slajdach pokazujemy najwyższe obecnie drapacze chmur w Polsce. Poszeregowaliśmy je od najniższych po najwyższe.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy