Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w sejmiku województwa. Edward Fedko przechodzi do Samorządowego Lubuskiego!

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Edward Fedko, radny sejmiku województwa lubuskiego
Edward Fedko, radny sejmiku województwa lubuskiego Mariusz Kapała
W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że trzy radne sejmiku województwa lubuskiego, Wioleta Haręźlak, Beata Kulczycka i Aleksandra Mrozek, założyły nowy klub Samorządowe Lubuskie. W środę, 1 lipca, na sesji sejmiku dołączył do nich również Edward Fedko, który opuścił szeregi klubu Koalicji Obywatelskiej.

Klub Samorządowe Lubuskie

Klub Samorządowe Lubuskie powstał na bazie sprzeciwu wobec polityki obecnego zarządu województwa, którego członkowie mieli rzekomo traktować radnych sejmiku przedmiotowo, nie słuchać ich głosu czy też ignorować kolejne próby nawiązania kontaktu.

- Człowiek w pewnym momencie mówi: stop! Nie ma zgody na takie traktowanie, nie ma zgody na taką pracę w samorządzie, chcę innych standardów i będę o nie walczyła – tłumaczyła nam wtedy Wioleta Haręźlak, która opuścił klub PSL. Z kolei Beata Kulczycka i Aleksandra Mrozek zrezygnowały na rzecz Samorządowego Lubuskiego z Koalicji Obywatelskiej.

Radne podkreślały jednak, ze w dalszym ciągu chcą współpracować w ramach koalicji większościowej, która zawiązała się w sejmiku, a którą wcześniej tworzyli radni KO, PSL oraz SLD. W dniu, którym ogłoszono założenie nowego klubu informowaliśmy, że trwają już rozmowy nad dołączeniem do niego kolejnych radnych. Znalazło to potwierdzenie na sesji sejmiku. Okazało się, że do Samorządowego Lubuskiego z Koalicji Obywatelskiej przeszedł kolejny radny - Edward Fedko. - To prawda - potwierdził nam sam zainteresowany.

W kuluarach mówi się, że ceną za przejście może być szefostwo w odradzającej się inicjatywie Lubuskiego Trójmiasta - to jednak informacje niepotwierdzone. W kontekście tych wydarzeń warto jednak przyjrzeć się obecnej arytmetyce w sejmiku. Jeśli radni Samorządowego Lubuskiego zdecydowaliby się współpracować z Prawem i Sprawiedliwością oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami to razem będą mieli 16 na 30 głosów, a to oznacza już większość... Do sprawy wrócimy.

Wideo: Samorządowe Lubuskie to nowy klub w sejmiku województwa lubuskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska