MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy nominacje do Lubuskich Wawrzynów 2017. Wśród nominowanych dziennikarze "Gazety Lubuskiej"! [WIDEO]

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Dr Przemysław Bartkowiak, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze.
Dr Przemysław Bartkowiak, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze. Natalia Dyjas
W czwartek, 15 lutego, ogłoszono nominacje i wyróżnienia w Lubuskim Wawrzynie Literackim, Naukowym i Dziennikarskim. Nagrody zostaną przyznane na oficjalnej gali już 22 lutego.

Tegoroczna edycja Lubuskich Wawrzynów była naprawdę rekordowa. Do konkursu przyjęto aż czterdzieści jeden prac w kategorii Lubuski Wawrzyn Literacki, dwadzieścia trzy w Lubuskim Wawrzynie Naukowym, zaś dwudziestu dziennikarzy zgłosiło aż 84 materiały do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego.

- Przypomnę, że był to 24. Lubuski Wawrzyn Literacki, 13. Lubuski Wawrzyn Naukowy i 5. Lubuski Wawrzyn Dziennikarski - mówi dr Przemysław Bartkowiak, z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. - Dzisiaj nie ujawniamy czy wymienione osoby dostaną Wawrzyn czy nominację. Tę informację podamy na gali, która odbędzie się za tydzień, 22 lutego o godz. 18.00 w sali. im. Janusza Koniusza.

I choć pozostaje pewna nutka niepewności, to już dziś wiemy, kto został nominowany w poszczególnych kategoriach. I tak:

Nominowani i wyróżnieni w kategorii Lubuski Wawrzyn Literacki: Agnieszka Ginko za książkę "Kruche"; Anna Jelak-Bogusz: "Zegarowa kukułka wiersze dzieciom kuka"; Janusz Koniusz "Wiersze ostatnie"; Agnieszka Leśniewska "Wyprawa w częstochowskie"; Zofia Mąkosa "Wendyjska winnica"; Kalina Moskaluk "Człowiek otwarty"; Marcin Radwański "Danie główne"; Alfred Siatecki "Pomsta" oraz "Pozaduszki"; Jarosław Skorulski za "Kroniki księżnej Dino. Zapiski z Zatonia z lat 1840-1861"; Tadeusz Szyfer za "Pikantne (z)dania do wyśmiewania"; Jacek Uglik: "Trzeba by jakoś umrzeć" oraz Marek Lobo Wojciechowski za książkę "Krwiobieg".

Nominowani i wyróżnieni w Lubuskim Wawrzynie Naukowym: (dziennikarze "Gazety Lubuskiej") Andrzej Flügel, Szymon Kozica za książkę "Mistrzowie, legendy, idole z kart historii lubuskiego sportu"; Ludwik Lipnicki za pozycję "Drzewa i krzewy Drezdenka";
Juliusz Sikorski: "Państwo i Kościół na Ziemi Lubuskiej w latach 1945-1956"; Jarosław Skorulski za "Kroniki księżnej Dino. Zapiski z Zatonia z lat 1840-1861"; Dorota Szaban z książką "Gra o węgiel. Socjologiczne uwarunkowania konfliktu wokół planów powstania kompleksu wydobywczo-energetycznego w województwie lubuskim" oraz Katarzyna Taborska: "Literatura miejsca. Piśmiennictwo postlandsberskie"

12805348

Nominowani i wyróżnieni w Lubuskim Wawrzynie Dziennikarskim: Zbigniew Borek, "Gazeta Lubuska" za artykuły prasowe: "Katedra się pali, czyli z takich rzeczy się nie żartuje"; "Kto jest ofiarą, a kto katem, czyli oprawcy się nie zapomina"; "W oknie płonął człowiek. 34 lata temu podpalił się Henryk Wasiluk"; "Tryb faksowy, czyli trzeba zrobić z sędziami porządek".

Dariusz Chajewski, "Gazeta Lubuska": za artykuły prasowe: "Groza. Milicjanci z psami na korytarzu, surowe, zimne oblicze sędziów"; "Nie czułem się chuliganem. Nie sięgałem po kamienie, aby tłuc witryny"; "Najpierw przez przypadek zostali ofiarami. Dziś są bohaterami..."; "To ja jestem dziewczynką z tej fotografii".

Cezary Galek, Radio Zachód: za audycje radiowe: "Nigdy nie odwracam głowy"; "Świadectwo"; "To był nasz dom"; "Pomnik historii".

Kamil Hypki, Radio Zachód: za audycje radiowe: "Wydarzenia, których nie znacie"; "Gdzie zrodziła się wolność"; "Wezwani"; "Ucieczka".

Maciej Piotrowski,TVP: za reportaże telewizyjne: "Wykluczona"; "Śmierdzący biznes"; "Egzekutor"; "Tato".

Wszystkim nominowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska