Znów do tyłu...

(flig)
Szynaka Meble Wolsztyniak Wolsztyn przegrał kolejny mecz w pierwszej lidze. Szkoda, bo Warszawianka była do pokonania.

- Moi zawodnicy muszą się odblokować - mówił po meczu trener Wolsztyniaka Wojciech Hanyż. - Większość z nich nigdy dotąd nie występowała na parkietach pierwszej ligi tak długo jak obecnie. Brak im doświadczenia, paraliżuje ich odpowiedzialność. Nasz rywal był do pokonania. Musimy mieć czas. Jeszcze przed nami wiele spotkań.

Trener ma rację. Warszawianka nie pokazała nic wielkiego. Gdyby wolsztynianie tylko połowę strzałów w słupek i kontrataków zamienili na bramki, mieliby dwa punkty. Niestety, po dobrym porządku znów mieli straszliwy dół w czasie którego oni nie trafiali, a robił to rywal. Zaczęło się fajnie, szybko i bojowo. Bramkę zdobył Przemysław Podleśny, a potem na 2:1 trafił Maciej Wajs. Goście za sprawą Tomasza Kasprzaka wyrównali.
W tym momencie gospodarze mieli trzy kapitalne okazje, do tego potrafili obronić akcje Warszawianki. Miało być 5:2, ale piłka dwa razy trafiła w poprzeczkę, a raz nie wpadła do siatki, mimo tak zwanej setki. To tak zdeprymowało gospodarzy, że stracili głowę. Pozwolili sobie na utratę kolejno trzech bramek, przy czym dwie stracili kiedy rywal grał w osłabieniu! Zamiast 5:2 w 10 min było 2:5. Niestety, nasi się już nie podnieśli. Owszem, jeszcze do przerwy były momenty i wielkie okazje by dojść rywali. Ale albo znów trafialiśmy w słupek, poprzeczkę albo obok bramki.

Po przerwie wolsztynianie nadal byli ,,zagotowani". Próbowali, atakowali, ale nadal im nic nie wychodziło. Słabiej niż poprzednio grał Hubert Kaczmarek, który wprawdzie zdobył sześć goli ale powinien znacznie więcej. Swoje zrobił Wajs.

Pozostali muszą się oblokować Jeśli do tego dojdzie, to jest jeszcze szansa na utrzymanie. Dodajmy, że do kontuzjowanego Marcina Pietruszki dołączył Sylwester Wawrowicz.
W innych meczach: Vertex Sokół Kościerzyna - Jurand Ciechanów 28:28, AS BAU Śląsk Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 30:18, SMS Gdańsk - Pogoń Handball Szczecin 31:29, AZS AWF Warszawa - Nielba Wągrowiec 27:39, Grunwald Allegro Poznań - Wójcik Meble Techtrand Elbląg 39:24.
1. Nielba 6 12 197:144
2. AS BAU Śląsk 6 10 178:135
3. Grunwald 6 8 184:156
4. Warszawianka 6 8 175:158
5. SMS 6 7 205:222
6. Vertex Sokół 6 6 171:163
7. Techtrans 6 6 165:165
8. AZS AWF 6 6 162:165