Zamknij

Gazeta Lubuska

Znowu dym nad zielonogórską elektrociepłownią. Pożar gasili strażacy [ZDJĘCIA]

pożar w zielonej górze, pożar elektrociepłowni w zielonej górze

Piotr Jędzura

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/27] Następne

Znowu dym nad zielonogórską elektrociepłownią. Pożar gasili strażacy

Ćwiczenia odbyły się we wtorek, 20 września. Wzięli w nich udział strażacy zawodowi oraz jednostki ochotników. Do akcji wykorzystano wozy z podnośnikiem oraz cysternę, która w razie konieczności dowozi wodę do miejsc trudno dostępnych, np. hydrantów.

Scenariusz ćwiczenia obejmował dwa bardzo poważne zagrożenia pożarem. Najpierw ogień wybucha na zbiorniku z olejem opałowym. Powstał w wyniki prac spawalniczych na obiekcie. Strażacy gasili zbiornik i chronili drugi zbiornik przed płomieniami.

Zobacz też: Karambol na S3 - zobacz nagranie z ćwiczeń


W międzyczasie wybucha drugi pożar, na drugim budynku, który zostaje wywołany nieprawidłowo prowadzonymi pracami na dachu. Strażacy wezwali posiłki i przegrupowali siły.

W ćwiczeniach wzięło udział 12 jednostek straży pożarnej zawodowej oraz ochotników. - Elektrociepłownia to zakład o szczególnym znaczeniu dla miasta. Podczas ćwiczeń zapoznajemy się z infrastrukturą elektrociepłowni i trenujemy scenariusz gaszenia pożaru w realnych warunkach - mówi mł. bryg. Ryszard Gura, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Przeczytaj też: Prokuratura bada tragiczne wypadki. Zginęły w nich trzy osoby

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy