Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz, jak rozbudowuje się za grube miliony oczyszczalnia ścieków w Zielonej Górze Łężycy. Co tam powstaje?

Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zielonej Górze Łężycy. Co tam powstaje? M.in.  instalacja do fermentacji beztlenowej osadów z odzyskiem biogazu.
Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zielonej Górze Łężycy. Co tam powstaje? M.in. instalacja do fermentacji beztlenowej osadów z odzyskiem biogazu. Mariusz Kapała / GL
Oczyszczalnia ścieków w Zielonej Górze Łężycy się rozbudowuje. Na jakim jest teraz etapie? Pojechaliśmy tam przygotować film i zrobić zdjęcia, by pokazać Czytelnikom, jak powstaje tam instalacja do fermentacji osadów z odzyskiem biogazu. Ten z kolei będzie e wykorzystywany do produkcji energii... Takie są dziś możliwości! Zobacz!

Oczyszczalnia ścieków w Łężycy

Na oczyszczalni ścieków ciągle się coś dzieje, zmienia. Miejsce to się unowocześnia. Jakby nie patrzeć, to strategiczny obiekt dla Zielonej Góry, choć nie zawsze sobie to uświadamiamy. Niewiele osób widziało oczyszczalnię i to, co się w niej dzieje, dlatego co jakiś czas przybliżamy tę ważną placówkę naszym Czytelnikom.

Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zielonej Górze Łężycy. Co tam powstaje? M.in.  instalacja do fermentacji beztlenowej osadów z odzyskiem biogazu.

Zobacz, jak rozbudowuje się za grube miliony oczyszczalnia ś...

W Zielonej Górze Łężycy trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków. Właśnie powstaje tam instalacja do fermentacji beztlenowej osadów z odzyskiem biogazu, który będzie wykorzystywany do produkcji energii potrzebnej w dalszych procesach przeróbki osadów.
Jak dodaje Monika Turzańska, specjalista ds. promocji w Zielonogórskich Wodociągach i Kanalizacji - wartość tej inwestycji to ponad 38,7 miliona złotych. Natomiast całkowity koszt projektu IV etapu to ok. 76,5 mln zł.

Trwają prace

Obecnie zakończono główne roboty konstrukcyjno-budowlane oraz technologiczne związane z wykonaniem modernizacji istniejących obiektów. Trwają prace w zakresie robót instalacyjnych branży sanitarnej w nowym budynku wielofunkcyjnym oraz dostawy i montaże specjalistycznych urządzeń technologicznych. Wysoko zaawansowane są też prace związane z wykonaniem sieci międzyobiektowych oraz realizacją robót elektrycznych. Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu tego roku.
Monika Turzańska zauważa, że powstanie też punkt czyszczenia pojazdów technicznych, które służą do oczyszczania kanalizacji, będzie też magazyn osadów...

Zobacz też:

Zobacz też, jak śpiewają charytatywnie pracownicy ZWiK:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska