Zobacz, jak wygląda 19. finał WOŚP w Lubuskiem

RedakcjaZaktualizowano 
Olga Raczyńska z Zielonej Góry cieszy się, że w tym roku może pomóc podczas 19 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Olga Raczyńska z Zielonej Góry cieszy się, że w tym roku może pomóc podczas 19 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. fot. Mariusz Kapała
To już 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana w całym województwie lubuskim jak co roku wolontariusze WOŚP-u ruszyli zbierać datki. W programie przewidziane są także liczne koncerty i licytacje. Przeczytaj, co się dzieje w poszczególnych miastach.

Wszystko o tegorocznym finale WOŚP-u przeczytasz w naszym serwisie specjalnym

Gorzów Wlkp.:

Na gorzowskich ulicach kwestowało prawie 400 osób. Wraz z nimi są żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Ostatnie puszki od wolontariuszy do sztabów, które znajdują się w klubie u Szefa oraz Zespole Szkół Gastronomicznych mają spłynąć około 20.00. Wtedy zacznie się wielkie liczenie. Pierwsze dane nt. zebranej kwoty będą około 23.00.

Jak co roku na rzecz WOŚP kwestowali też gorzowskie morsy. 15 osób wykuło w jeziorze w Kłodawie przerębel w kształcie serduszka, po czym wskoczyli do wody. Pieniądze wraz z wolontariuszami ze sztabu zbierali wśród siebie oraz ciekawskich, którzy pojawili się na pomoście.

Złote serduszko WOŚP zostało wylicytowane za 20 tys. zł! Kupili je znani gorzowscy przedsiębiorcy, na czele których stał prezes Inter Komtrans i Gorzowskiego Klubu Piłkarskiego Sylwester Komisarek. Licytację na scenie przy Kupcu Gorzowskim przeprowadził prezydent Tadeusz Jędrzejczak. Nie trwała ona zbyt długo, bo zaraz obok pojawili się biznesmeni i zaproponowali sumę, której już nikt nie przebił.

Zielona Góra:

O 17.00 zaśpiewa zespół kolizja, po nich krótka licytacja, a potem znowu muzyka. O 17.30 Mistyc Mind, o 18.30 Bodzio Dance, a o 20.20 zespół Mate. Ich koncert będzie do wylicytowania już wkrótce. - Chłopaki zagrają nawet w mieszkaniu, o ile się zmieszczą - zapewnia Marcin Raczyński, szef sztabu.

- Nie ściągaliśmy żadnych gwiazd, bo to nie o to chodzi. Woleliśmy przeznaczyć pieniądze dla dzieciaków, niż wydać je na imprezę - mówił Maciej Hajnos z miejskiego sztabu. O 20.00 sprzed Centrum Biznesu wystartuje światełko do nieba.

Co ponad to? W klubie 4 róże dla Lucienne od 18.00 chętni wezmą udział w kursie szybkiego czytania i tradycyjnie posłuchają muzyki na żywo. Cicha kobieta odezwała się już o 14.00. Były aukcje, licytacje, a na końcu zagra Grupa Rogala. W Kawonie wystąpi Inicjatywa Sceniczna Fruu z Zielonej Góry, a wieczorem zaśpiewa Martyna Jakubowicz.

Międzyrzecz:

W mieście kwestuje 50 wolontariuszy. Siedzibą lokalnego sztabu jest biblioteka na os. Centrum. Jak wygląda kwesta? - Ludzie są bardzo hojni. Uśmiechają się i chętnie wrzucają pieniądze do naszych puszek - mówi student Michał Owsiak, który kwestuje pod marketem Intermarche.

O 15.00 mieszkańcy i wolontariusze spotkają się na rynku na koncercie. Wystąpią zespoły Instant Blues z Zielonej Góry, In Rock ze Szczańca, System Ewakuacyjny z Lubrzy, Kanan Dub Band ze Skwierzyny, Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp. Koncert prowadzić będzie Jacek Borowiak.

Oficjalnie zakończyła się już kwesta na ulicach, teraz w bibliotece wolontariusze liczą zebrane pieniądze. Na rynku koło ratusza trwa charytatywny koncert z licytacjami.

Kostrzyn:

Jak co roku w Kostrzynie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest z dużą pompą. Ponad 150 wolontariuszy wyszło na ulice miasta już o 9.00. Orkiestra to jak zwykle licytacje, koncerty, pokazy i cała masa innych atrakcji. Na finałowej scenie zaprezentuje się m. in. Łukasz Rosiewicz, Jellystone, Days i Żółte Kalendarze.

Trwają licytacje. Za wjazd z burmistrzem nad plac przy gimnazjum zapłacono 100zł. W sumie do godziny 19.00 w Kostrzynie zebrano już 40 tys. zł. Ładnie zachowała się niemiecka kapela "die beutelz". Goście zza naszej zachodniej granicy dostali zwrot kosztów podróży. Pieniądze te wrzucili jednak do puszki. Jak zareagowali kostrzynianie? Oczywiście, gromkimi brawami! Tymczasem za sceną już rozgrzewa się gorzowska kapela Żółte Kalendarze.

Nowa Sól:

Sztaby Liceum Ogólnokształcącego i ZSP "Nitek" przygotowały dziś dwa koncerty z licytacjami. Na ulicach miasta już od rana można spotkać wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. Zbieraniu pieniędzy na rzecz chorych dzieci sprzyja także pogoda.

Do godz. 18.00 "Nitki" zebrały 8 700 zł z puszek oraz 9 500 zł z licytacji. "Ogólniak" uzbierał do tej pory w sumie 30 tys. zł. Będzie nowy rekord w Nowej Soli!

Rękawice Tomasza Makowskiego zlicytowane za 2 tys. 200 zł. Wcześniej mistrz sam je odkupił za tysiąc zł, aby... ponownie wystawić je na licytację. Ostatecznie nowy nabywca zapłacił za nie 1 200 zł.

Drezdenko:

W Drezdenku padł rekord z całego powiatu: tu kwestowało 70 wolontariuszy. Dziś po południu przy markecie Polo spotkaliśmy z puszkami WOŚP roześmianą Nikolę Suchecką, Michalinę Sobotę i Basię Turostowską. Dziewczyny kwestują od samego rana.

Główny koncert rozpoczął się w miejscowym domu kultury o 16.00. Na scenie prezentować się będą m.in. przedszkolaki i lokalne zespoły. Niewątpliwym hitem będzie występ Wojciecha Gąsowskiego, który zaśpiewa m. in. "M jak miłość" czy "Prywatki".

Głogów:

Kwesta rozpoczęła się o 9.00 i potrwa do wieczora. O 11.00 w MOK-u rozpoczęły się występy przedszkolaków i seniorów. O 15.30 koncert rewii Graffiti, a o 16.00 spotkanie licytacyjne - aukcja przedmiotów przekazanych przez głogowian. O 17.00 hip-hop Bugsy, studium wokalne, Step - up i capoeira, o 19.00 koncert orkiestry Huty Miedzi Głogów. Wieczorem wystąpi zespół rockowy Kilogram. W MOK-u także kiermasz, stoisko z balonami, przejazdy bryczką, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz korowód samochodów.

Sztab będzie funkcjonował również przy klubie Mayday. O 18.00 odbędzie się koncert rockowy, zagra pięć zespołów: Ampótacja, Awaria i Fortaste z Głogowa oraz Aleksander i Don't Fuck My Brain z Przemkowa.

Polkowice:

W Polkowicach będzie kwestowało pół setki wolontariuszy. W kinie będą się prezentowały dzieci i młodzież - uczestnicy zajęć PCA i lokalnych zespołów, w ośrodku kultury będą zabawy i konkursy. W art.Gallery odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. O 13.00 w amfiteatrze koncert Górniczej Orkiestry Dętej. Między 14.00 a 18.00 w SP-3 akcja oddawania krwi ZG Rudna klub HDK Polkowice.

Bardzo wiele emocji towarzyszy jednak nietypowej licytacji - wyjazdu na narty fundowanego przez burmistrza Polkowic Wiesława Wabika. Burmistrz obiecał zafundować wyjazd, zakwaterowanie i wyżywienie, a także zjazdy. Dzisiaj po południu najbardziej hojny chciał za to dać 800 zł.

Rzepin:

Na ulicach miasta od wczesnych godzin porannych można już spotkać wolontariuszy. Dla mieszkańców Rzepina przygotowano szeroki program artystyczny, w którym zaprezentują się dzieci, młodzież i dorośli. Będą również prowadzone licytacje.

O godz. 15.00 dla wszystkich fanów czworonogów zorganizowano pokaz tresury psów. Popis dały także zespoły taneczne Cmyk, Okey oraz Fever. Rozgrzana publiczność czeka teraz na trio gitarowe Masło Maślane.

O 17.00 licytowane będą komplety wypoczynkowe podarowane przez jedną z większych rzepińskich firm. Będzie można wylicytować też gadżety z autografami gwiazd polskiej sceny rozrywkowej i politycznej. Koło regionalistów przygotowało przedmioty od m.in. Eweliny Flinty, Justyny Steczkowskiej, Myslovitz, Krzysztofa Hołowczyca i znanych kabaretów.

Strzelce Krajeńskie:

Na Rynku Staromiejskim przed 15.00 były jeszcze pustki. Stoi wielka scena, rozkłada się nagłośnienie. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert, na którym wystąpią lokalne zespoły.

O 18.00 odbędzie się główna licytacja. Będzie można kupić wiele ciekwawych gadżetów, m. in. drewniane ozdoby ogrodowe wykonane ręcznie przez naszego Czytelnika z Jarychowa pod Dobiegniewem Janusza Nasierowskiego. Weźmy swoje rodziny i przyjdźmy na koncert i licytację. Pogoda sprzyja: w Strzelcach jest plus 4 C.

Żagań:

Muzykę ze sceny pod pałacykiem słychać w całym mieście. Mimo, że od kilkunastu minut w mieście pada deszcz, pod sceną jest kilkadziesiąt osób. Publiczność zabawiają lokalne zespoły. O godz. 17.30 rozpoczną się licytacje.

Za 140 i za 70 zlicytowano czarne, orkiestrowe koszulki. Ze sceny na schodach pałacyku Małgorzata Klorek zachęca do licytowania kołdry, samowaru Waldemara Kasperowicza, laureata Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz gadżetów Czarnych Żagań.

Utwory ze specjalną dedykacją do szefowej sztabu WOŚP, dla licytujących i wolontariuszy. Pod namiotem pożna było się rozgrzać ciepłym bigosem, herbatą i kawą, a także posłuchać koncertów zespołów.

Sława:

Sławianie chętnie przyłączają się do akcji i wrzucają pieniądze do puszek. Na pytanie dlaczego i czy chętnie biorą udział w tego typu akcjach, pani Katarzyna odpowiada: - Dużo pracuję i na co dzień nie mam możliwości pomagać tak jakbym tego chciała. Dlatego cieszę się, że przynajmniej raz w roku mogę przyczynić się do poprawienia sytuacji chorych dzieci. Sama jestem matką i wiem jak bardzo cieszy uśmiech dziecka - mówi.

O godzinie 16:00 na boisku przy Gimnazjum im. Ludwika Stępczaka odbędzie się koncert finałowy i licytacje, a o godz. 20:00 tradycyjnie już jak co roku za zakończenie poślemy "światełko do nieba".

Żary:

Na ulice wyszło ponad stu wolontariuszy. O godz. 14.00 na scenie ustawionej przy żarskim ratuszu odbyły się występy zespołów rockowych z ŻDK - Riposta, Detonation of silence, Phemon, Sektor E, Continuum, Car Accident, Undertone. Będą też występy przedszkolaków i inne atrakcje, m.in. parada motocyklistów. Od kilku godzin na ulicach miasta można spotkać oblepionych serduszkami wolontariuszy WOŚP, w tym roku jest ich grubo ponad setka.

Bombkę oraz zdjęcie z podobizną i autografem Donalda Tuska zlicytowano za 370 złotych. Licytacja w Rynku była pełna emocji, ostatecznie gadżety od premiera trafiły do motocyklistów z żarskiego bractwa Orzeł.

W pubie Max przy ul. Okrzei rozpocząły się koncerty zespołów The Bauagans, po nich na scenie wystąpi Las Melinas. W czasie imprezy będą licytowane gadżety, m.in. koszulka Rafała Dobruckiego oraz płyta Kamila Bednarka i innych zespołów muzycznych. W pubie pieniądze do puszek zbiera dwóch wolontariuszy - ojciec i syna - Jan i Łukasz Matyjaskowie.

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 38

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

Zakończył się 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do północy udało się uzbierać ponad 37 mln zł! To o ponad milion więcej niż rok temu o tej samej porze.

Panie Boże, jak mogłeś do tego dopuścić???!!!

p
paweł
Nie życzę ci, by twoje dziecko zachorowało tak, by musiało korzystać z aparatury zakupionej przez Owsiaka. A jak się tak stanie, i tylko dzięki Owsiakowi twoje dziecko wyzdrowieje, to co powiesz? Może lepiej nie miej dzieci, ty prymitywie, bo będą nieszczęśliwe mając takiego przygłupa za ojca, prawie jak jak o. rydzyka!
Owsiak i ci ludzie , ta młodzież, co go wspiera, i ci ludzie co dają pieniądze uratowali tysiące dzieci!!!

A twój rydzyk przyczynił się do wcześniejszej śmierci tysiąca głupich emerytek, które zamiast na lekarstwa dają na Audi A6 dla tego złodzieja i arcyoszusta z Torunia!
K
Kaśka
Kasiu, ależ oczywiście, że pomożemy Ci odnaleźć drogę do Boga. Możesz na nas liczyć.

Dzięki,ukochani bracia, a tym czasem kolejne doniesienia z frontu walki przeciwko perfidnej akcji Owsiaka polegającej na zdradzieckim wykorzystani aparatury medycznej do niszczenia Kościoła Katolickiego w naszej katolickiej ojczyźnie.

Odzyskano znaczne sumy z tej masońsko - żydowskiej zbiórki. Przynajmniej cześć z tych podstępnie przywłaszczonych przez Owsiaka pieniędzy trafi do kasy naszego ukochanego kościółka! Przy okazji apel do bohaterskich bojowników za wiarę - nie przepijcie wszystkiego, ok?
Informacja została oczywiście odpowiednio zmanipulowana przez polskojezyczne media - nie ma ani słowa o bohaterstwie i bożej żarliwości naszych bojowników wyrywających puszki z rąk owsiakowych woluntariuszy!

Podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju doszło do 52 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP (do godziny 20). To nieco więcej niż przed rokiem. Policjanci zatrzymali 33 osoby, w tym 10 nieletnich.
G
Gość
No jak, bracia Bełkoty, Sobolewskie, Chocianowskie itp. ciekawostki przyrodnicze:
pomożecie???

Kasiu, ależ oczywiście, że pomożemy Ci odnaleźć drogę do Boga. Możesz na nas liczyć.
K
Kaśka

No jak, bracia Bełkoty, Sobolewskie, Chocianowskie itp. ciekawostki przyrodnicze:
pomożecie???

G
Gość
Koszty tej hucpy znacznie przewyższają sumę przekazaną na sprzęt medyczny. Policz sobie, ile kosztował czas antenowy w publicznej telewizji, który prywatna fundacja Owsiaka dostawała za darmo. Należy też doliczyć dodatkowe wynagrodzenia dla policjantów, którzy pilnują porządku na tej imprezie, strażników miejskich oraz honoraria dla artystów, którzy są również opłacani z kasy samorządowej, jak też koszty zakupu ogni sztucznych na tzw. "światełko do nieba". A ile z tego pójdzie na spęd ćpunów zwanym "przystankiem Woodstock" oraz na działalność fundacji, na wynagrodzenie prezesa i jego żony, która jest tam księgową? Jaki jest zatem sens tej żenującej żebraczej akcji, skoro dzieci zyskałyby więcej, gdyby jej nie było? No to co? No to siema...

Bełkot, masz całkowitą rację. W końcu jakiś rozsądny głos na forum.
K
Kaśka

Bełkot,
Zapomniałam dodać tej wiadomości o bohaterskich wyczynach żarliwych wiernych:

Obrońcy kościoła działają o zmroku:

W czasie XIX finłu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło w Łodzi do kilku napadów na wolontariuszy. Wszystkie wydarzyły się po zmroku ....

Jakież to budujące i natchnione duchem świętym informacje - prawda Bełkot? Jakaż ta młodzież jest głęboko polsko - katolicka, wierząca i z jakim oddaniem broni kościoła katolickiego przed tymi niewiernymi Owsiaka! Twoja i tobie podobnych, pełna bogobojności i miłosierdzia bożego działalność w obronie kościoła znalazła naśladowców. Gratulacje!!!

K
Kaśka

Bełkot, nie jest źle!!!
Znaleźli się bohaterscy i żarliwi katolicy, którzy z narażeniem życia odzyskują pieniążki zrabowane przed kościołem przez komisarza III RP Owsiaka, a które miały być przeznaczone dla kościółka! Na pewno dzielni chłopcy zwrócą je do parafialnej kasy (kiesy)!

D
Dorota

Szanowni Państwo!
W Nowogrodzie Bobrzańskim zebrano 19200 zł!!! A liczenie nadal trwa:) Po raz kolejny Nowogród Bobrz. pobił rekord w zbiórce pieniędzy!!!!

g
gosc

Uwaga - o 17.28 bylo juz 9 145 572 poza czarna taca. Oby tak dalej.

G
Gość
Pan J. Owsiak to typowy komisarz polityczny III RP. Cała ta wielka żebranina ma na celu "zagospodarowanie" aktywności, jak też kontrolę umysłów dzieci i młodzieży. Wysyłanie dzieci pod kościoły to typowy cel propagandowy skierowany przeciwko katolikom. Owsiak to zwykły manipulant, który realizuje nihilistyczne i libertyńskie cele III RP, oczywiście, które są zgodne z wszelkimi unijnymi standardami i europoprawnością. Przecież wyraźnie tu widać, że chodzi o zdyskredytowanie, a w konsekwencji - wyeliminowanie Kościoła Katolickiego z przestrzeni publicznej. Wieczorem zapewne dowiemy się z przekazów polskojęzycznych mediów, jacy to wstrętni są "czarni", lub jak kto woli "sukienkowi", czy "katabasi". TVN czuwa i ma wiele kamer w okolicach kościołów. Dlaczego ten człowiek wykorzystuje do tego dzieci? Ponieważ jest to zwykły cwaniaczek, który wie, że najłatwiej ogłupić i wykorzystać właśnie dzieci i młodzież szkolną do tej, godnej pożałowania, hucpy.

No i trafiła kosa na kamień,bo twój opis postępowania,jestw każdym szczególiku powieleniem postępowania tej żłodziejskiej sekty czyli Kościoła Watykańskiego.A Ty jesteś jednym z tych durnych POLAKÓF/sługa Hitlera tak was zowie/
G
Gość
Ponadto należy dodać, iż nawet gdyby nie ta ciemna plama na życiorysie tego hierarchy, podobnie jak na życiorysie bpa Wielgusa, czy innych niektórych hierarchów Kościoła Katolickiego, nie oznacza to, że Kościół Hierarchiczny ma mówić jednym głosem w kwestiach społecznych. Kościół to nie partia (pisząc "partia", myślę "Lenin") i nikt nie nakazuje tam jednomyślności. Niestety dzisiejsi młodzi ludzie wychowani na papce serwowanej przez polskojęzyczne media zatracili umiejętność samodzielnego myślenia. Inne poglądy, które nie są tożsame z euro-poprawnością są opatrywane etykietą "radiomaryjnosci", "klerykalizmu", itp.

XSIONC ZAMKNIJ RYJA!
B
Bełkot
Abepe Życiński nie jest ani głupi, ani zmanipulowany przez TVN. To po prostu zarejestrowany współpracownik Służby Bezpieczeństwa, który doskonale czuje skąd wieje wiatr historii. To właśnie abepe Życiński był gościem "Przystanku Woodstock", gdzie tresował młodzież co też ma ona myśleć, jakie mieć autorytety i jakie wyznawać wartości. Życiński w Kościele Katolickim reprezentuje tzw. skrzydło Ojców Konfidencjonałów co to oczywiście zostali współpracownikami SB "bez swojej wiedzy i zgody". Jeśli jednak podpisali zgodę to tylko dlatego, że "musieli", a jeśli jednak "musieli" to tylko tak na niby, bo oczywiście cały czas wprowadzali oficerów prowadzących w błąd. Kto naiwny niech wierzy. Natomiast na temat nonsensowności ekonomicznej WOŚP nie ma co się rozwodzić. Orkiestra każdego roku jeszcze przed uchwaleniem budżetu informuje rząd na co będzie zbierać pieniądze. Wtedy rząd ze spokojem wykreśla z planów budżetowych np. zakup sprzętu do ratowania życia noworodków, a pieniądze, które miały na to iść przeznacza na nagrody dla urzędników NFZ. Owsiak wspiera zatem nie chore dzieci, ale polityków i biurokratów. I tak co roku. To największy sprzymierzeniec polityków. Dlatego istnieje w mediach.

Ponadto należy dodać, iż nawet gdyby nie ta ciemna plama na życiorysie tego hierarchy, podobnie jak na życiorysie bpa Wielgusa, czy innych niektórych hierarchów Kościoła Katolickiego, nie oznacza to, że Kościół Hierarchiczny ma mówić jednym głosem w kwestiach społecznych. Kościół to nie partia (pisząc "partia", myślę "Lenin") i nikt nie nakazuje tam jednomyślności. Niestety dzisiejsi młodzi ludzie wychowani na papce serwowanej przez polskojęzyczne media zatracili umiejętność samodzielnego myślenia. Inne poglądy, które nie są tożsame z euro-poprawnością są opatrywane etykietą "radiomaryjnosci", "klerykalizmu", itp.
g
gość obserwujący
Abepe Życiński nie jest ani głupi, ani zmanipulowany przez TVN. To po prostu zarejestrowany współpracownik Służby Bezpieczeństwa, który doskonale czuje skąd wieje wiatr historii. To właśnie abepe Życiński był gościem "Przystanku Woodstock", gdzie tresował młodzież co też ma ona myśleć, jakie mieć autorytety i jakie wyznawać wartości. Życiński w Kościele Katolickim reprezentuje tzw. skrzydło Ojców Konfidencjonałów co to oczywiście zostali współpracownikami SB "bez swojej wiedzy i zgody". Jeśli jednak podpisali zgodę to tylko dlatego, że "musieli", a jeśli jednak "musieli" to tylko tak na niby, bo oczywiście cały czas wprowadzali oficerów prowadzących w błąd. Kto naiwny niech wierzy. Natomiast na temat nonsensowności ekonomicznej WOŚP nie ma co się rozwodzić. Orkiestra każdego roku jeszcze przed uchwaleniem budżetu informuje rząd na co będzie zbierać pieniądze. Wtedy rząd ze spokojem wykreśla z planów budżetowych np. zakup sprzętu do ratowania życia noworodków, a pieniądze, które miały na to iść przeznacza na nagrody dla urzędników NFZ. Owsiak wspiera zatem nie chore dzieci, ale polityków i biurokratów. I tak co roku. To największy sprzymierzeniec polityków. Dlatego istnieje w mediach.

Następny spiskowiec rydzykowy, chory z nawiedzenia prawdziwy Polak - katolik, PiSowski aparatczyk z wrodzoną czujnością rewolucyjną, tropiciel układów z nożem w zębach i z macierewiczowym błyskiem szaleństwa w oczach. Postrach masonów, liberałów, Żydów i cyklistów.
Całe szczęście, że tego typu nawiedzone gnidy powoli wymierają!
M
Maciej Chocianowski
Kolejny wytrysk głupoty rodem z radia ma ryja. A mówiłam, daj najpierw przeczytać kościelnemu!!!
A co powiesz na to:
"Popieram, to za mało" - tak o akcji Jurka Owsiaka powiedział abp Życiński. "Trzeba wyrazić wielkie uznanie dla tych, którzy potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz wśród mrozu, po to, aby śpieszyć z pomocą innym. To nie jest tylko akcja, to konkretna forma pomocy dla cierpiących" - podkreślił hierarcha.
Jakiś rozłam w twoim kościółku? A może ten hierarcha jest głupszy od ciebie i zmanipulowany przez TVN?

Abepe Życiński nie jest ani głupi, ani zmanipulowany przez TVN. To po prostu zarejestrowany współpracownik Służby Bezpieczeństwa, który doskonale czuje skąd wieje wiatr historii. To właśnie abepe Życiński był gościem "Przystanku Woodstock", gdzie tresował młodzież co też ma ona myśleć, jakie mieć autorytety i jakie wyznawać wartości. Życiński w Kościele Katolickim reprezentuje tzw. skrzydło Ojców Konfidencjonałów co to oczywiście zostali współpracownikami SB "bez swojej wiedzy i zgody". Jeśli jednak podpisali zgodę to tylko dlatego, że "musieli", a jeśli jednak "musieli" to tylko tak na niby, bo oczywiście cały czas wprowadzali oficerów prowadzących w błąd. Kto naiwny niech wierzy. Natomiast na temat nonsensowności ekonomicznej WOŚP nie ma co się rozwodzić. Orkiestra każdego roku jeszcze przed uchwaleniem budżetu informuje rząd na co będzie zbierać pieniądze. Wtedy rząd ze spokojem wykreśla z planów budżetowych np. zakup sprzętu do ratowania życia noworodków, a pieniądze, które miały na to iść przeznacza na nagrody dla urzędników NFZ. Owsiak wspiera zatem nie chore dzieci, ale polityków i biurokratów. I tak co roku. To największy sprzymierzeniec polityków. Dlatego istnieje w mediach.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3