Zobacz, jak zmienia się plac Matejki w Zielonej Górze i jego...

  Zobacz, jak zmienia się plac Matejki w Zielonej Górze i jego okolica [ZDJĘCIA]

  kali

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zmiany na placu Matejki i okolicy - Zielona Góra - październik 2018
  1/30

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Leszek Kalinowski

  Trwa modernizacja placu Jana Matejki. Jest on całkowicie wyłączony z ruchu kołowego. Ale mieszkańcy próbują podejrzeć, co się tam już zmieniło. Widzą np. że zamiast asfaltu na ulicy pojawił się bruk. Tak jak było dawniej…
  Przypomnijmy, że umowę na modernizację placu teatralnego z Pawłem Nowaczykiem, prezesem zarządzającym spółki Polskie Surowce Skalne, miasto podpisało już w styczniu br. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł. Prace powinny zakończyć się jesienią.

  - Podoba mi się to, że wiele miejsc w mieście wraca do dawnego wyglądu. Ta kostka na ulicy jest super – zauważa Bogdan Fidel. – Przydałoby się tu jeszcze odmalować te kamienice.

  - Mnie najbardziej cieszy, że deptak zostanie wydłużony, dzięki zagospodarowaniu terenu za teatrem – mówi Jolanta Gizicka. – Szkoda było tego miejsca na rudery, jakieś szopy. Przecież to centrum miasta. Fajnie, że teraz będzie gdzie usiąść, odpocząć, pobawić się z dziećmi.

  Po zakończeniu inwestycji inaczej przejedziemy przez plac Matejki. Droga na wprost zostanie zamknięta - tu już będzie deptak z miejscem na rzeźbę poświęconą stuleciu odzyskania niepodległości. Dziś wiemy, że w tym miejscu stanie zwycięski projekt autorstwa Roberta Tomaka.

  Pewnym jest też to, że powstanie tu scena plenerowa. Taki mały amfiteatr... To już druga taka scena, bo pierwsza pojawi się przy filharmonii. Dzięki czemu na starówce będzie się wiele działo.

  Będzie podświetlana fontanna w posadzce (20 punktów), duży plac zabaw dla dzieci. Bo jak się okazuje ten w okolicy teatru cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Będą też ekrany z panoramą miasta, miejsca postojowe dla aut osobowych, nasadzenia zieleni, leżaki, ławki, kosze, oświetlenie w technice LED, tablice informacyjne, stojaki na rowery, a nawet defibrylator zewnętrzny, włączony do sieci światłowodowej.

  Zobacz też: CENA UBEZPIECZENIA OC W 2019 ROKU BĘDZIE JESZCZE WYŻSZA. ILE BĘDZIEMY MUSIELI ZAPŁACIĆ ZA POLISĘ?

  Zobacz też: Samochód „widmo” potrącił kobietę na deptaku [WIDEO Z MONITORINGU]

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.