Zobacz, jak zmienia się zajezdnia MZK w Zielonej Górze...

  Zobacz, jak zmienia się zajezdnia MZK w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

  kali

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zmiany w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Andrzej Bujnowski MZK

  Trwa przebudowa zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Choć pasażerowie od odczuwają zachodzących tam zmian, bo przecież autobusy muszą normalnie kursować po mieście.
  Stare obiekty MZK przy ulicy Chemicznej w Zielonej Górze zostały wyburzone. W ich miejscu powstają nowoczesne. Obecnie – jak informuje Andrzej Bujnowski z MZK - w ciągu ostatniego miesiąca – półtora zajezdnia nie zmieniła się zbyt dużo. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne i okres zimowy duży nacisk położony jest na wykończenie nowej hali i tam większość pracowników się znajduje i pracuje.
  Przebudowę zajezdni wykonuje firma Exalo Drilling.
  Koszt 27,4 mln zł. Dzięki niej miejsce to będzie nowoczesne, bezpieczne, a przede wszystkim dostosowane do nowego, elektrycznego taboru. Pierwsze autobusy na prąd już jeżdżą po Zielonej Górze. Są specjalnie oznaczone. Zresztą trudno nie zauważyć, że to pojazdy na prąd. Są ciche i jak mówią pasażerowie – wydaje się jakby sunęły po ulicy niczym poduszkowiec.

  Na pętlach powstają ładowarki. By autobusy mogły być doładowywane,. W zajezdni będą się ładować przez całą noc.
  W nowej zajezdni ma być 25 ładowarek. Z jednej będą mogły się ładować dwa autobusy. Chodzi o to, by nie przekraczać zamówionej mocy. Optymalnie korzystać z urządzeń. Także tych na 11 pętlach. Warto przypomnieć, że ładowarki produkuje dla nas zielonogórska firma Ekoenergetyka, lider w Europie.

  Prace przy ul. Chemicznej śledzi i uwiecznia na pamiątkę pracownik MZK Andrzej Bujnowski. Jego zdjęcia zostaną wykorzystane na wystawie w przyszłym roku. Wtedy to MZK obchodzić będzie 65-lecie istnienia.

  Zielona Góra. Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Uniwersyteckiego. WIDEO:


  https://gazetalubuska.pl/zobaczco-sie-stalo-ze-stara-zajezdnia-mzk-w-zielonej-gorze-co-teraz-w-tym-miejscu-powstaje-zdjecia/ar/13086270

  https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-co-sie-zmienilo-wokol-dworca-kolejowego-do-zakonczenia-inwestycji-trzeba-jeszcze-sporo-czasu-duzo-zdjec/ar/13778795#strefa-biznesu

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia