Zobacz teledysk pięknego utworu „Kolęda”, który wieńczy...

  Zobacz teledysk pięknego utworu „Kolęda”, który wieńczy świąteczno-adwentowy projekt pod nazwą Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Haczek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zobacz teledysk pięknego utworu „Kolęda”, który wieńczy świąteczno-adwentowy projekt pod nazwą Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości
  1/30
  przejdź do galerii
  W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2018 r., premierę miał teledysk „Kolędy” – 24. utworu z płyty „Kiedyś to były Święta”. To finałowe wydarzenie projektu Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.
  Czesław Mozil, znany m.in. z kultowych już piosenek „Maszynka do świerkania” czy „Krucha blondynka”, postanowił stworzyć 24 piosenki – tyle, ile czekoladek w adwentowym kalendarzu. Utwory nie tylko trafiły na dostępną już w sklepach płytę „Kiedyś to były Święta”, ale i codziennie od 1 do 24 grudnia 2018 r. w sieci publikowany był teledysk kolejnego utworu.

  Artysta zaangażował do projektu pod nazwą Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości młode talenty z różnych szkół i ognisk muzycznych w całym kraju.
  A te znalazł też na Ziemi Lubuskiej. 11 grudnia 2018 r. premierę miał teledysk utworu „Sztuczna Choinka”, gdzie Czesławowi Mozilowi akompaniuje 10-letni Wiktor Pelc – młody pianista, uczeń Renaty Pawłowskiej w zielonogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Zdjęcia kręcono w Muzeum Ziemi Lubuskiej i pod wielką choinką na rynku w Zielonej Górze oraz na pokładzie Statku Kultury na przystani w Cigacicach.  W poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., premierę miał teledysk utworu „Kolęda” – ze słowami Michała Zabłockiego, muzyką Czesława Mozila, w aranżacji Macieja Afanasjewa.

  W nagraniu piosenki udział wzięli: Małgorzata Matysiak (obój) – absolwentka PSM I i II st. w Zielonej Górze (nauczyciel: Mariusz Nowak, artysta FZ), a obecne studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Karol Jan Ważny (fagot) – uczeń Janusza Zająca (artysta FZ) w PSM I i II st. w Zielonej Górze oraz Emilia Pyziak (flet) z PSM I i II. st. w Głogowie, Antoni Piszlewicz (klarnet) z PSM I i II. st. w Głogowie, Daniel Gruczoł (fortepian) z Yamaha Szkoła Muzyczna w Legnicy.

  W roli dyrygenta i koordynatora realizacji w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zielonej Górze Starym Kisielinie wystąpił Michał Mogiła – solista oboista Filharmonii Zielonogórskiej, prezes Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego”.


  Uwaga, uważni parafianie w Zielonej Górze Starym Kisielinie! Teledysk „Kolędy” kręcono w dwóch świątyniach. Ujęcia z muzykami i dyrygentem zrealizowano w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zielonej Górze Starym Kisielinie, natomiast sceny ze śpiewającą Malwiną Jachowicz w świątyni w innej części kraju.

  Zobacz też wideo: Nie daj się oszukać fałszywemu policjantowi. To sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia