ZOO Cottbus – Jesteśmy bliżej niż myślisz

Artykuł sponsorowany Tierpark Cottbus Eigenbetrieb der Stadt Cottbus
W skrytym i przepięknym miejscu, pomiędzy parkami Branitz i Spreeaue, żyje ponad 1200 zwierząt z 170 gatunków. Idylliczna atmosfera jest niespotykaną zachętą do całodniowej wycieczki z rodziną i przyjaciółmi. To miejsce koniecznie trzeba zobaczyć!

Mieszkają u nas słonie, lamparty, tygrysy, różne gatunki małp, zebry, antylopy, tapiry, strusie i niezliczona ilość ptaków.

Dla naszych polskojęzycznych zwiedzających zapewniamy moc atrakcji i sporo ułatwień. Już przy samym wejściu znajdą Państwo cennik, regulamin, plan oraz drogowskazy w języku polskim. Zarówno na stronie internetowej, jak i w naszej gablocie, znajdują się informacje o zwierzętach, które przyszły na świat w naszym zoo, nowych wybiegach i licznych imprezach plenerowych przez nas organizowanych.

Posiadamy bogatą ofertę edukacyjną w języku polskim (konieczna wcześniejsza rezerwacja), która realizowana jest w ramach szkoły prowadzonej w zoo i skierowana do wszystkich grup wiekowych, począwszy od przedszkoli po uniwersytety trzeciego wieku.

Za pomocą ciekawych materiałów dydaktycznych, przy jednoczesnej możliwości pokazania żyjących u nas zwierząt, jesteśmy w stanie zrealizować każdy temat z zakresu przyrody, biologii i ekologii.

W naszej ofercie znajdą Państwo również możliwość klasycznej wycieczki w towarzystwie przewodnika, biegle władającego językiem polskim, który opowie o wszystkim, co mogą Państwo podziwiać w naszym wyjątkowym miejscu (konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Warto podkreślić, że grupy zorganizowane mogą zakupić karty zgłoszeniowe do biegu na orientację po zoo (Rallye), który dostosowany jest do różnych grup wiekowych, natomiast już niebawem do sprzedaży trafi specjalne wydawnictwo dla dzieci, w którym znajdą się wszystkie informacje na temat naszych zwierząt.

Jeżeli dopadnie Państwa głód, istnieje wiele możliwości organizacji pikniku. Na terenie zoo działają również restauracje posiadające menu w języku polskim. Poza tym czekają na Państwa place zabaw, minizoo i możliwość obserwacji regularnego karmienia zwierząt.

Więcej informacji:
www.facebook.com/zoocottbus/

Dojazd:
https://www.tierparkcottbus.de/pl/informacje/dojazd.html

Adres:
Tierpark Cottbus
Eigenbetrieb der Stadt Cottbus
Kiekebuscher Straße 5
03042 Cottbus
Brandenburg
Niemcy
Telefon: +49 355 - 35 55 36 0
Faks: + 49 355 - 612 13 5079
www.zoo-cottbus.de

Wideo

Dodaj ogłoszenie