Zostań kolejnym ze stypendystów Enea Akademii Talentów

Akcja specjalna Enea Akademia Talentów
Jeszcze do 11 grudnia zdolni uczniowi mogą zgłaszać się do akcji Enea Akademia Talentów. Zwycięzcy otrzymają cenne stypendia. Sprawdziliśmy jakie talenty posiadali laureaci minionych edycji akcji.

Pokaż swój talent i wygraj stypendium

Enea Akademia Talentów jest akcją, której celem jest wsparcie i rozwój młodych talentów. Na zdolnych uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych czekają stypendia, a dla organizacji zaangażowanych w realizację projektów edukacyjnych – granty. Wszystko po to, aby umożliwić rozwój pasji młodych zdolnych osób. W tej edycji pula nagród wynosi ponad 300 000 zł – z czego na uczniów czeka aż 48 stypendiów po 3000 zł, a dla organizacji przewidziano 20 grantów po 10 000 zł. Nowością w tegorocznej edycji jest utworzenie 4 kategorii: sport, sztuka, nauka oraz debiutująca ekologia. Zobacz, czym wyróżnili się Laureaci poprzednich edycji Enea Akademii Talentów.

Laureaci akcji Enea Akademia Talentów ze szkół podstawowych

Wśród najmłodszych nagrodzonych talentów, czyli uczniów szkół podstawowych, można spotkać wielu wspaniałych instrumentalistów. Mimo tak młodego wieku wśród Laureatów znalazł się gitarzysta, który w ciągu 9 miesięcy nauki zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie. W kolejnych latach rozwijał swoją pasję i otrzymywał kolejne wyróżnienia. Uczeń szkoły podstawowej bierze także udział w konkursach recytatorskich, przedmiotowych czy strzeleckich.

Kategoria sport może pochwalić się prawdziwymi mistrzami. Wśród stypendystów poprzednich edycji Enea Akademia Talentów znalazł się wzorowy uczeń trenujący karate. Oprócz świetnych ocen na świadectwie może się pochwalić tytułem mistrza świata. Wielokrotnie stawał także na podium zawodów o zasięgu krajowym czy europejskim.

W kategorii nauka wśród Laureatów znalazła się uczennica szkoły podstawowej, wyróżniająca się talentem do przedmiotów ścisłych. Stypendystka mogła pochwalić się zwycięstwem w olimpiadzie matematycznej. Swoje umiejętności udoskonala na dodatkowych zajęciach oraz rozwiązując dodatkowe zadania. Jednocześnie rozwija się w różnych kierunkach – plastycznym, muzycznym czy literackim.

Stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych

W kategorii sztuka laureaci zaprezentowali zróżnicowane umiejętności. Wśród nich znajdziemy twórców animacji, kompozytorów, instrumentalistów. Jednym ze zwycięzców stał się uczeń szkoły ponadpodstawowej, będący młodym twórcą muzyki elektronicznej. Jego umiejętności doceniono już wcześniej w trakcie konkursów dla kompozytorów elektroniki, gdzie został wyłoniony jako zwycięzca. Zdobywca stypendium wyróżnił się nie tylko wyjątkowym talentem, ale również pasją do programowania.

Za to wśród nagrodzonych uczniów w kategorii nauka znalazł się pasjonat automatyki i robotyki. W swoim dorobku obok wygrywanych olimpiad i konkursów posiada kilkanaście stworzonych robotów. Jego zainteresowania skupione są także wokół druku 3D oraz robotyzacji przedsiębiorstw.

Jedną ze stypendystek z minionych edycji jest reprezentanta kadry narodowej polskiego związku żeglarskiego. Swój talent zaczęła szlifować już w wieku 8 lat. Zdobywczyni wielu nagród w windsurfingu.

Prześlij formularz zgłoszeniowy do 11 grudnia

Przyglądając się sylwetkom dotychczasowych stypendystów Enea Akademia Talentów, widzimy jak zróżnicowane są zainteresowania tych zdolnych ludzi. Łączy ich, obok ogromnego talentu, silna potrzeba dalszego rozwoju. Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy zaangażowani w swoje pasje uczniowie – nie tylko olimpijczycy. Przede wszystkim ci, którzy są oddani temu co robią i silnie pragną nadal się rozwijać. Przypominamy, że do akcji można zgłaszać także projekty edukacyjne, realizowane przez organizacje z inicjatywą.

Coraz mniej czasu pozostaje na przesłanie zgłoszenia. Pierwszy etap trwa jeszcze tylko do 11 grudnia, a formularz przesłać można za pośrednictwem strony internetowej. Udział w konkursie to szansa na zdobycie środków finansowych przeznaczonych na dalszy rozwój pasji lub zgłoszonych projektów przez organizację. Więcej informacji oraz pełen regulamin można znaleźć pod adresem: akademiatalentow.enea.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zostań kolejnym ze stypendystów Enea Akademii Talentów - Głos Wielkopolski

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie