Zostawcie tramwaje!

  Tomasz Rusek, (Roch)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zostawcie tramwaje!
  Obrońcy linii 2 i 3 namawiają gorzowian: - Powiedzcie, co myślicie o likwidacji.
  Zostawcie tramwaje!
  - Szkoły się sypią, ale nikt nie chce ich likwidować. Skoro torowisko na Piaski jest w złym stanie, wyremontujmy je! - mówił wczoraj na konferencji prasowej radny PiS Maciej Marcinkiewicz. My zapytaliśmy także innych radnych i urzędników, co myślą o pomyśle prezydenta.

  Konferencję prasową radni PiS zorganizowali wczoraj przy zabytkowym tramwaju na Wełnianym Rynku. - Nie niszczmy tego, co nasi przodkowie budowali przez lata. Niech pan prezydent posłucha opinii mieszkańców i radnych! - mówił szef klubu PiS Mirosław Rawa.

  Wielka burza

  Przypomnijmy: przed tygodniem w rozmowie z ,,GL'' prezydent Tadeusz Jędrzejczak zapowiedział w ciągu trzech lat zlikwidowanie linii tramwajowych na osiedle Piaski. - Są za drogie, a jeżdżąc po starym torowisku, niszczą kamienice - tłumaczył. Poza tym stwierdził, że dzięki likwidacji linii będzie można w końcu ul. Chrobrego zmienić w porządny deptak.

  Na naszej stronie www.gazetalubuska.pl natychmiast rozpętała się burza. Setki internautów protestowały też na lokalnych forach internetowych. Rozdzwoniły się telefony, przyszło mnóstwo e-maili. - To powinno dać panu prezydentowi do myślenia. Sam mieszkałem przez 24 lata pięć metrów od torowiska na Chrobrego. Owszem, trochę trzęsie, ale za nic nie zgodzę się na likwidację linii. To symbol miasta! - grzmiał wczoraj radny Marcinkiewicz.

  Ośmieszył PO

  UWAGA - W SOBOTĘ REFERENDUM!


  W najbliższym numerze ,,Głosu Gorzowa'' kolejny materiał o tramwajach, opublikujemy też specjalny kupon.
  Każdy gorzowianin będzie mógł na nim napisać, co myśli o likwidacji linii 2 i 3. Wszystkie opinie przekażemy prezydentowi.  PiS przyniósł na konferencję Plan Rozwoju Lokalnego, który został przyjęty przez radę dwa tygodnie temu. Stoi tam wyraźnie, że na lata 2007 - 2013 planowano rozbudowę linii (m.in. do strefy przemysłowej i do ul. Myśliborskiej) oraz remonty trakcji. - Teraz prezydent ośmieszył radnych PO, którzy głosowali za tym planem. To niepoważne i niemądre. Mam wrażenie, że prezydentowi się przewraca w głowie, bo za długo jest prezydentem - skwitował radny Rawa.

  - Tramwaje są drogie, ale mogą być używane nawet przed 35 lat i są tańsze w eksploatacji. Do tego nie emitują spalin, są punktualniejsze, szybsze i zabierają więcej ludzi. Poza tym wiele miast ma je na deptakach - mówił wczoraj na konferencji Marcin Pejski z Gorzowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Jego zdaniem jeśli osiedle Piaski będzie obsługiwane jedynie przez autobusy, czas dojazdu do centrum może się wydłużyć nawet o 6 minut.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.