ZUS ostrzega: uwaga na fałszywe maile! To zawirusowana...

  ZUS ostrzega: uwaga na fałszywe maile! To zawirusowana korespondencja

  rik

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  ZUS ostrzega: uwaga na fałszywe maile! To zawirusowana korespondencja

  ©Andrzej Banaś/ Polska Press

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o mailach z informacją o konieczności płacenia, które ostatnio trafiły do klientów. To zawirusowana korespondencja - ostrzega ZUS.
  ZUS ostrzega: uwaga na fałszywe maile! To zawirusowana korespondencja

  ©Andrzej Banaś/ Polska Press

  "Uwaga na maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Odbierając takiego maila otrzymujemy zawirusowaną korespondencję elektroniczną" - informuje ZUS. I wzyzwa, by "pod żadnym pozorem nie otwierać załącznika. Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze".

  Takie maile miły ostatnio trafić do części klientów ZUS.
  Do wiadomości załączony jest plik z fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł do bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otrzymanej korespondencji, ZUS prosi klientów o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej firmy – pod numer 22 560 16 00.

  "To nie fair wobec innych pracowników". Polacy wyłudzają zwolnienia lekarskie, ZUS wstrzymał wypłatę ponad 12 mln zł. WIDEO:


  WINOBRANIE 2018 /></a><br><br><br>

                
     
                         
     <div id=

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo