Żużlowcy Falubazu Zielona Góra w ostatnim wyścigu wydarli drugą lokatę rywalom

Cezary Konarski
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra zajęli drugie miejsce w ćwierćfinałowym turnieju drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Cezary Konarski
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra, na własnym torze, zajęli drugie miejsce w kolejnym ćwierćfinałowym turnieju drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Wygrał, zgodnie z przewidywaniami, zespół Motoru Lublin. Stal Gorzów rywalizowała w Ostrowie Wlkp., zajęła trzecią lokatę.

Na zielonogórskim torze triumfowali faworyci. Lublinianie, mający w składzie Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka - jednych z najlepszych juniorów PGE Ekstraligi – prowadzili od pierwszej serii. Słaby początek mieli za to gospodarze, którzy długo nie mogli wygrać wyścigu. Niemoc zielonogórzan, dopiero w siódmym biegu, przełamał Jakub Osyczka. Później zwycięstw Falubazu nie było jednak dużo, jeszcze dwukrotnie triumfował Jakub Osyczka i tylko raz Fabian Ragus. Mimo to gospodarze do ostatniego wyścigu walczyli o drugą lokatę z ostrowianami, Fabian Ragus zajął w nim trzecie miejsce, ale ostatni był Sebastian Szostak.

Rywalizujący w Ostrowie Wlkp. gorzowianie (w roli gospodarza turnieju wystąpił Lokomotiv Daugavpils) długo mieli szansę na zajęcie drugiego miejsca. Dopiero w ostatniej serii startów stalowców wyprzedziła Sparta Wrocław. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Wiktor Jasiński. Lider młodzieżowej formacji gorzowskiego klubu zdobył komplet punktów.

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra w ostatnim wyścigu wydarli dr...

Wyniki turnieju W Zielonej Górze:

• 1. Motor Lublin – 39 pkt.: Wiktor Lampart 15 (3,3,3,3,3), Mateusz Cierniak 13 (3,3,3,2,2), Jan Rachubik 5 (3,0,1,0,1), Maksymilian Śledź 6 (w,1,1,2,2).
  • 2. Francepol Falubaz Junior Zielona Góra – 30 pkt.: Fabian Ragus 10 (2,2,3,2,1), Jakub Osyczka 10 (0,3,3,1,3), Kacper Mateusz Grzelak 2 (1,0,0,0,1), Nile Tufft 8 (2,2,1,2,1).
  • 3. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – 29 pkt.: Jakub Krawczyk 7 (1,2,2,w,2), Jakub Poczta 2 (2,w,-,-,-), Kacper Grzelak 10 (1,2,1,3,3), Sebastian Szostak 10 (2,3,2,3,0).
  • 4. Famur ROW Rybnik – 21 pkt.: Błażej Wypior 2 (0,0,0,1,1,0), Mateusz Tudzież 11 (3,1,2,3,2), Paweł Trześniewski 8 (1,1,2,1,3,0), Kacper Tkocz ns.

Wyniki turnieju w Ostrowie Wlkp.:

• 1. Lokomotiv Daugavpils – 39 pkt.: Francis Gusts 11 (3,2,2,2,2), Ricards Ansviesulis 11 (2,2,2,2,3), Daniłł Kołodinski 9 (2,2,2,w,3), Artjom Juhno 8 (0,1,3,2,2);
  • 2. Sparta Wrocław – 33 pkt.: Mateusz Panicz 8 (1,w,1,3,w,3), Przemysław Liszka 13 (1,3,3,3,1,2), Bartosz Curzytek ns, Michał Curzytek 12 (2,2,1,3,2,2);
  • 3. Grupa Polmotor Stal Gorzów – 32 pkt.: Wiktor Jasiński 15 (3,3,3,3,3), Oskar Paluch 10 (3,3,d,3,1), Kamil Pytlewski 4 (0,1,1,1,1), Oliwier Ralcewicz 3 (1,0,0,1,1);
  • 4. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 15 pkt.: Hubert Gąsior 0 (t,0,u,w,0), Mateusz Błażykowski 4 (1,1,2,t,d), Bartosz Głogowski 1 (0,1,u,0,0), Wiktor Przyjemski 10 (2,3,3,2,d).
Dziewczyny z Bis Taxi Falubaz Girls pięknie prezentują się podczas meczów żużlowych w Zielonej Górze. Nie inaczej było przy okazji lubuskich derbów, w których zespół Marwis.pl Falubaz Zielona Góra zmierzył się z ekipą Moich Bermudów Stali Gorzów. Obejrzycie w naszej GALERII zdjęcia podprowadzających z Falubaz Girls, które upiększały derby Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze >>>>Zielonogórzanki z grupy Falubaz Girls mogą pochwalić się m.in. sukcesami związanymi z wyborami Miss Startu PGE Ekstraligi. Oliwia Brówka w sezonie 2015, a dwa lata później Jagoda Urban zdobyły tytuły, a w 2016 roku wicemiss została Paulina Pospieszna. Z kolei w sezonie 2019 trzecie miejsce zajęła Adrianna Strzałka.POLECAMY: Dziewczyny z Bis Taxi Falubaz Girls w nowych strojach. Tak prezentowały się na meczu FalubazuZOBACZ TEŻ: Miss Startu. Zielonogórzanka Adrianna Strzałka wśród laureatek [ZDJĘCIA]POLECAMY: Pamiętacie Oliwię Brówkę? Pierwszą Miss Startu z FalubazuWIDEO: Morawski Zielona Góra w 1991 r. zdobył mistrzostwo Polski

Tak pięknie prezentowały się dziewczyny z Bis Taxi Falubaz G...