Żużlowiec Falubazu Zielona Góra Jakub Osyczka zajął trzecie miejsce w turnieju Nice Cup

Cezary Konarski
Jakub Osyczka (po prawej), żużlowiec Falubazu Zielona Góra, zajął trzecie miejsce w turnieju Nice Cup. Facebook.com/FalubazZielonaGora
Jakub Osyczka, żużlowiec Falubazu Zielona Góra zajął trzecie miejsce w rozegranym na zielonogórskim torze turnieju z cyklu Nice Cup.

Rywalizacja w młodzieżowych turniejach Nice Cup przebiega nieco inaczej, jak w tradycyjnych zawodach indywidualnych. 24 żużlowców rywalizuje w dwóch grupach, każdy startuje cztery razy. Po rozegraniu 24 wyścigów, po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy staje do startu w gonitwie finałowej.

Jakub Osyczka zajął drugie miejsce w grupie pierwszej, lepszy był tylko Nikodem Bartoch, wychowanek Falubazu Zielona Góra jeżdżący w barwach Polonii Bydgoszcz. W finale żaden z nich nie finiszował na dwóch pierwszych miejscach. Jakub Osyczka był trzeci, a Nikodem Bartoch czwarty. Wygrał Mateusz Jabłoński ze Startu Gniezno, a drugi był Aleksander Grygolec, zawodnik Orła Łódź.

- Jechałem na stadion z myślą, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Myślę, że mój występ był dość dobry – powiedział Jakub Osyczka serwisowi Falubaz.com. - W każdym wyścigu walczyłem do końca. Szkoda jednak dwóch punktów straconych w tej rundzie. W biegu finałowym trochę mi jednak zabrakło do pełnego sukcesu.

To był niezwykle zacięty i emocjonujący mecz. Żużlowcy Marwis.pl Falubazu Zielona Góra do ostatniego wyścigu walczyli o zwycięstwo z Unią Leszno. Zielonogórscy kibice „jechali" razem z nimi. Trybuny stadionu przy W69 żyły przez całe spotkanie. Fani Falubazu robili, co mogli, dali z siebie wszystko, do sukcesu drużyny zabrakło tak niewiele. Falubaz przegrał 44:46. Pojedynek z Unią był niestety ostatnim w tym sezonie ekstraligowym meczem na zielonogórskim stadionie. Obejrzyjcie w naszej GALRII zdjęcia kibiców z meczu Falubaz - Unia >>>>POLECAMY: FALUBAZ - UNIA 44:46 [relacja i zdjęcia z meczu]ZOBACZ TEŻ: Pięknie prezentowały się podprowadzające na turnieju o Złoty KaskPOLECAMY:Widzieliście te oprawy kibiców Falubazu? Mistrzostwo świata [ZDJĘCIA]WIDEO: Morawski Zielona Góra w 1991 r. zdobył mistrzostwo Polski

Ależ mecz i emocje! Kibice jechali razem z żużlowcami Faluba...

Wyniki turnieju Nice Cup w Zielonej Górze:

• Grupa 1: 1. Nikodem Bartoch (Polonia Bydgoszcz) 11 (3,2,3,3), 2. Jakub Osyczka (Falubaz Zielona Góra) 10 (2,3,2,3), 3. Ben Ernst (Orzeł Łódź) 9 (3,3,3,d), 4. Fraser Bowes (Wölfe Wittstock) 9 (1,3,2,3), 5. Mikołaj Czapla (Start Gniezno) 7 (2,0,3,2), 6. Marius Hillebrand (Devils Landshut) 7 (2,2,w,3), 7. Bartosz Głogowski (Polonia Bydgoszcz) 7 (3,1,1,2), 8. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz) 4 (0,2,2,u), 9. Antoni Mencel (Unia Leszno) 4 (1,0,1,2), 10. Hubert Ścibak (Unia Leszno) 3 (1,1,0,1), 11. Szymon Szwacher (Start Gniezno) 2 (0,1,1,u), 12. Nikita Kaulins (Lokomotiv Daugavpils) 1 (0,0,0,1).
  • Grupa 2: 1. Aleksander Grygolec (Orzeł Łódź) 11 (3,3,2,3), 2. Mateusz Jabłoński (Start Gniezno) 11 (2,3,3,3), 3. Kacper Grzelak (Ostrovia Ostrów Wlkp.) 10 (2,3,2,3), 4. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) 9 (3,1,3,2), 5. Artjoms Juhno (Lokomotiv Daugavpils) 7 (3,2,0,2), 6. Nile Tufft (Falubaz Zielona Góra) 7 (1,1,3,2), 7. Jakub Sroka (Orzeł Łódź) 5 (0,2,2,1), 8. Olivier Buszkiewicz (Unia Leszno) 5 (1,2,1,1), 9. Maksym Borowiak (Unia Leszno) 3 (2,0,1,w), 10. Aleksiej Pilac (Polonia Bydgoszcz) 3 (1,1,1,0), 11. Miłosz Wysocki (GKM Grudziądz) 1 (0,0,0,1), 12. Andriej Rozaliuk (Włókniarz Częstochowa) ns.
  • Wyścig finałowy: Jabłoński, Grygolec, Osyczka, Bartoch.
Dziewczyny z grupy Bis Taxi Falubaz Girls od lat towarzyszą żużlowcom podczas meczów Falubazu Zielona Góra na stadionie przy W69. Są również ambasadorkami zielonogórskiego klubu na różnych wydarzeniach, nie tylko sportowych. Zawsze pięknie się prezentują.

Piękne dziewczyny z Bis Taxi Falubaz Girls w nowych strojach...