Zwycięski thriller mistrzów Polski [WIDEO]

Redakcja
James Florence próbował wielu indywidualnych akcji i nie bał się wziąć gry na swoje barki Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
To był mecz pełen dramaturgii. Koszykarze obydwu drużyn zapewnili kibicom wiele emocji. Stelmet BC przegrywał przez niemal całe spotkanie, ale w końcówce, dzięki fenomenalnemu rzutowi Łukasza Koszarka, zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zielonogórzanie w trzeciej kwarcie przegrywali już 14 punktami. Nic im nie wychodziło, a Asseco trafiało nawet najtrudniejsze rzuty. Kiedy w ostatniej sekundzie Krzysztof Szubarga trafił niemal z połowy boiska, wszyscy myśleli, że nasi koszykarze już się nie podniosą. Jednak w samej końcówce, grę na siebie wziął kapitan Łukasz Koszarek. Bardzo szybko złapał cztery faule i wszedł na parkiet dopiero w decydującym momencie. Trafił najważniejszą trójkę i Stelmet wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca. Rywale mieli kilkanaście sekund na przeprowadzenie kluczowego rzutu, jednak ta sztuka im się nie udała. Po dramatycznym spotkaniu zielonogórzanie wygrali 82:80 i odnieśli kolejne zwycięstwo w ekstraklasie. Następny mecz, podopieczni trenera Artura Gronka zagrają w środę z Dinamo Sassari.