Zwycięstwo outsidera i potknięcie lidera. Znów ciaśniej w czołówce lubuskiej IV ligi

Paweł Górski
W meczu Pogoń Świebodzin – Polonia Słubice padł remis 0:0
W meczu Pogoń Świebodzin – Polonia Słubice padł remis 0:0 Facebook/MKS Polonia Słubice
29. kolejka lubuskiej IV ligi przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Potknięcie w starciu z zespołem ze strefy spadkowej zanotował lider tabeli, a czerwona latarnia ligi zwyciężyła po raz drugi w tym sezonie.

Celuloza wyrwała remis liderowi

Do dużej niespodzianki doszło w Kostrzynie nad Odrą, gdzie miejscowa Celuloza zremisowała 3:3 z Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Początkowo wszystko szło po myśli faworyzowanych gości – w 52 minucie prowadzili oni 2:0 po bramkach Bartosza Skiby i Przemysława Siudaka. Kilka chwil później gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył dla gospodarzy Sebastian Jankowski, ale bytomianie szybko odpowiedzieli trafieniem Gabriela Draczyńskiego. Celuloza nie poddała się i była w stanie wyjść z wyniku 1:3 – najpierw po raz kolejny „jedenastkę” wykorzystał Jankowski, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Maciej Grudziński.

Syrena wygrała zgodnie z planem

Potknięcie Odry sprawiło, że w ścisłej czołówce znowu zrobiło się ciaśniej. Na jeden punkt lidera dogoniła Syrena Zbąszynek, która na wyjeździe pokonała Pogoń Skwierzyna 5:1. Co prawda pierwsze słowo należało do gospodarzy, którzy w 16 minucie objęli prowadzenie, ale później strzelali wyłącznie podopieczni trenera Tomasza Leszczyńskiego, aplikując miejscowym pięć goli. Dodatkowo już od 31 minuty Pogoń grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Yago Backhausa.

Drugie w sezonie zwycięstwo Budowlanych

Ostatni w tabeli Budowlani Lubsko nie mają już żadnych szans na utrzymanie w gronie czwartoligowców. Nie oznacza to jednak, że mecze z ich udziałem zawsze są jednostronne. Przekonał się o tym Piast Iłowa, który na własnym terenie uległ lubskiej drużynie 2:3. W pierwszej połowie obyło się bez goli, ale już na początku drugiej odsłony wynik otworzył dla gości Radosław Romanowski. Odpowiedź gospodarzy była zdecydowana – niespełna kwadrans później dwoma szybkimi trafieniami zapewnił im prowadzenie Piotr Słomiński. Budowlani wrócili do gry w końcówce spotkania – najpierw w 86 minucie na 2:2 wyrównał Kamil Kuźmiński, a chwilę później zwycięstwo zapewnił przyjezdnym Marcin Piech.

Pogromcy Stilonu ulegli zielonogórskiej młodzieży

W pierwszym ligowym meczu po pucharowej wygranej nad Stilonem Gorzów Czarni Żagań podejmowali Lechię II Zielona Góra. Przyjezdni trzykrotnie obejmowali prowadzenie – na dwa gole Dawida Dębskiego gospodarze potrafili odpowiedzieć bramkami Wojciecha Wypycha i Tomasza Urbana. Decydujący cios młodzi zielonogórzanie zadali w 94 minucie, kiedy Kacper Dawcewicz zapewnił rezerwom Lechii zwycięstwo 3:2.

Meprozet rzutem na taśmę pokonał osłabioną Spójnię

Cenne w kontekście walki o utrzymanie zwycięstwo odniósł Meprozet Stare Kurowo, który przed własną publicznością pokonał Spójnię Ośno Lubuskie 2:0. Co ciekawe przez ponad 80 minut kibice nie obejrzeli żadnego gola, mimo że już pod koniec pierwszej połowy goście stracili Dawida Sadowskiego, który został ukarany czerwoną kartką. Trzy punkty zapewnił miejscowym Marcin Antczak, który na listę strzelców wpisał się dwukrotnie – w 85 i 87 minucie.

Rycerze wiosny z drugim remisem

Po raz drugi w rundzie rewanżowej zwycięstwa nie odniosła Ilanka Rzepin, która podzieliła się punktami z Lubuszaninem Drezdenko. Prowadzenie błyskawicznie objęli podopieczni trenera Pawła Posmyka, którzy w 18 minucie prowadzili już 2:0 po trafieniach Łukasza Zagdańskiego i Sebastiana Surmaja. Rzepinianie zdołali odpowiedzieć i ustalić końcowy wynik jeszcze przed przerwą. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Andrzej Pawłowski, a chwilę później na 2:2 wyrównał Mateusz Stefanowicz.

Wyniki 29. kolejki IV ligi:

• Piast Iłowa – Budowlani Lubsko 2:3 (bramki: Słomiński 2 – Romanowski, Kuźmiński, Piech)
  • Pogoń Świebodzin – Polonia Słubice 0:0
  • Czarni Żagań – Lechia II Zielona Góra 2:3 (Wypych, Urban – Dębski 2, Dawcewicz)
  • Meprozet Stare Kurowo – Spójnia Ośno Lubuskie 2:0 (Antczak 2)
  • Odra Nietków – Dąb Sława-Przybyszów 3:2 (Koseski, Trzmiel, Kopacz – Dobrakowski 2)
  • Promień Żary – Korona Kożuchów 2:2 (Rogalski, Dados – Grochowski, Miłek)
  • Pogoń Skwierzyna – ZAP Syrena Zbąszynek 1:5 (Kowalewski – Woźnikiewicz 2, Bimek, Bakhruman, Dulat)
  • Ilanka Rzepin – Lubuszanin Drezdenko 2:2 (Pawłowski, Stefanowicz – Zagdański, Surmaj)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 3:3 (Jankowski 2, Grudziński – Skiba, Siudak, Draczyński)