Zwycięstwo siatkarzy Stelmetu

Redakcja
W drugiej lidze Stelmet AZS UZ Zielona Góra rozbija kolejnego rywala. Tym razem gładko pokonał na wyjeździe Victorię Wałbrzych.

Akademicy jechali do Wałbrzycha po trzech kolejnych zwycięstwach i można było mieć nadzieję, że przywiozą punkty. W pierwszych dwóch setach było jednak bardzo ciężko. Stelmet grał świetnie w ataku, kończąc większość piłek, ale Victoria nie odpuszczała. Żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż dwa "oczka". Ostatecznie akademicy minimalnie wygrali oba sety.

Przed trzecim już chyba myśleli o powrocie do domu, bo zaprezentowali się dużo słabiej. Gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów i systematycznie powiększali przewagę. Nasi nie byli w stanie nawiązać walki i gładko przegrali.

Na szczęście w czwartym znów zobaczyliśmy "tamten" Stelmet z początku spotkania. Ponownie obudzili się w ataku Wojciech Lis i Łukasz Gwadera, którzy na skrzydłach byli nie do zatrzymania. Gospodarze nie składali jednak broni i zacięta walka punkt za punkt zapowiadała niezwykłe emocje w końcówce. Przy stanie 26:26 znów błysnął Gwadera, który dwukrotnie zaatakował nie do obrony.

- To był mecz na niezwykle wysokim poziomie - mówił trener akademików Tomasz Paluch. - Rywale postawili nam bardzo ciężkie warunki, ale w końcówkach to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi. Kolejne zwycięstwo bardzo cieszy.

VICTORIA WAŁBRZYCH - STELMET AZS UZ ZIELONA GÓRA 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 26:28)
STELMET: Paluch, Kuciński, Przyborowski, Lis, Gwadera, Gańko, Baumgartem (libero) oraz Mariaskin, Lesiak, Janusz, Piątek.