18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwyrodnialec skatował kozę, bo… chciał ją zgrillować. Zwierzę cudem przeżyło. Lekarz weterynarii był wstrząśnięty bezmiarem bestialstwa.

Paweł Wańczko
Paweł Wańczko
Koza przeszła operację. Lekarz weterynarii był wstrząśnięty bezmiarem bestialstwa.
Koza przeszła operację. Lekarz weterynarii był wstrząśnięty bezmiarem bestialstwa. Biuro Ochrony Zwierząt
Skatowana koza trafiła pod opiekę Biura Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze w środę (20 maja). Wcześniej schronienia jej udzielili sąsiedzi, którzy byli świadkami, jak właściciel zwierzęcia zadał mu cios w głowę, prawdopodobnie siekierą.

Jak poinformowała Izabela Kwiatkowska z Biura Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze, do zdarzenia doszło we wtorek (19 maja). Koza w typie anglonubijskiej cudem uniknęła śmierci. Świadkowie zdarzenia zabrali ją po tym, jak jej właściciel zadał jej cios, i przez noc przechowali u siebie na podwórku. - Z naszych informacji wynika, że sprawca uderzył kozę ostrym narzędziem w głowę, ponieważ zamierzał ją zgrillować. Natychmiast zorganizowaliśmy transport, pomoc weterynaryjną i dom dla Matyldy, bo tak ją nazwaliśmy – mówi Izabela Kwiatkowska.

Skatowana koza ma odrąbaną powiekę i kawałek kości łuku brwiowego

Zwierzę przeszło operację. - Lekarz weterynarii był wstrząśnięty bezmiarem bestialstwa. To był niewątpliwie cios zadany siekierą. Potwierdza to karta leczenia wystawiona przez lekarza weterynarii. Sprawca zdołał częściowo odrąbać powiekę i kawałek kości łuku brwiowego. Szczęście w nieszczęściu gałka oczna jest cała. Operacja polegała na przyszyciu powieki i usunięciu uszkodzonej kości łuku brwiowego, którą teraz przechowujemy w zamrażalniku jako dowód w sprawie. Pan doktor usunął też ogromny ropień z przedniej kończyny, który powstał wskutek uderzenia. Właściciel katował Matyldę od pewnego czasu. Czy koza będzie widzieć, jak będzie się goić rana? Czas pokaże – tłumaczy I. Kwiatkowska.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Biuro Ochrony Zwierząt chce ukarania sprawcy

Pracownicy BOZ są pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu pana doktora Sławomira Kuźmińskiego z Zielonej Góry, któremu bardzo dziękują za pomoc. - To była świetna robota. Z całego serca dziękujemy też Monice i Sebastianowi Pilichowskim, którzy przyjęli Matyldę pod swój dach i otoczyli troskliwą opieką. Sebastian przyznał się, że pokochał Matyldę, która mimo doznanej krzywdy jest ufna, słodka i bardzo przyjazna – mówi I. Kwiatkowska.

Biuro Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze rozpoczęło teraz zbiórkę pieniędzy na finansowanie leczenia i utrzymanie kozy.
Pieniążki można przekazywać za pośrednictwem strony www.ratujemyzwierzaki.pl

BOZ zamierza też doprowadzić do tego, aby sprawca odpowiedział za swój czyn przed sądem.

- Jeszcze dziś zamierzamy złożyć na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – poinformowała nas w piątek (22 maja) wieczorem I. Kwiatkowska.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Mieszkaniec Trzebiechowa zamęczył także na śmierć bobra
Jak się okazuje, to nie pierwszy tego rodzaju czyn właściciela skatowanej kozy. W ubiegłym roku mężczyzna złapał bobra i spacerował z nim na smyczy jak z psem po Trzebiechowie. Niestety, mimo że bobrzyca została odebrana przez jedną z organizacji, nie przeżyła. Zwierzę było mocno przegrzane i odwodnione. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. Mężczyzna złapał bobra i prowadzał na smyczy jak psa. Ludzie robili sobie z nim zdjęcia. Zamęczone zwierzę zdechło.

- Ten mężczyzna trzymał też w beczce psy, a w okolicy uchodzi za tresera psów. Natomiast z rozmów z mieszkańcami wynika również, że kilka lat temu ten pan powiesił psa. Tym razem mu nie odpuścimy – zapewnia I. Kwiatkowska, która jednocześnie prosi wszystkich dobrych ludzi o wsparcie leczenia i utrzymania Matyldy. - Za okazaną pomoc z góry dziękujemy – dodaje.

Koza przeszła operację. Lekarz weterynarii był wstrząśnięty bezmiarem bestialstwa.

Zwyrodnialec skatował kozę, bo… chciał ją zgrillować. Zwierz...

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz też: Skwierzyna: Bronisław M. skatował psa, bo zagryzał mu kury

Zobacz też wideo: Pijany 27-latek kilkukrotnie wrzucał swojego psa do wody. Zatrzymała go policja za znęcanie się nad zwierzęciem

Sonda - Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie