MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żywią i chronią

DARIUSZ BROŻEK
Dziś i w czwartek w Zespole Szkół nr 3 tzw. dni otwartych drzwi. Ważne dla uczniów kończących gimnazjum i ich rodziców.

W placówce uczy się obecnie 386 dziewcząt i chłopców. Nauczyciele z dumą mówią, że ,,trójka’’ jest najstarszą szkołą w powiecie, a młodzież podkreśla, że oprócz matury w placówce można zdobyć zawód, a także rozwijać zainteresowania. Np. w pracowni komputerowej. A kondycję fizyczną w pobliskiej hali widowiskowo-sportowej.

Żywią i chronią

- Wizytówką szkoły jest drużyna koszykówki. Za tydzień nasi zawodnicy będą walczyć o wejście do finału turnieju wojewódzkiego - mówi nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Szulc.
W placówce kończą się przygotowania do tzw. otwartych dni. - Dziś i w czwartek gościć będziemy trzecioklasistów z gimnazjów. Będziemy ich zachęcać do kontynuowania nauki w naszej szkole - informuje dyrektor Edward Doroba. Nauczyciele będą kusić gości m.in. prezentacjami multimedialnymi. Z myślą o przyszłych uczniach przygotowywane są prelekcje i pokazy, a nawet przysmaki, które zostaną przyrządzone w szkolnej kuchni.
Młodzież może kształcić się w kilku kierunkach. Te tradycyjne to między innymi: technik-rolnik, technik agrobiznesu, technik żywienia i gospodarstwa domowego, ale uczniowie ZS nr 3 poznają też tajniki hotelarstwa oraz usług gastronomicznych. Nowością będzie technikum ochrony środowiska, które ruszy od września.
Od 2003 r. placówka nie prowadzi już naboru do szkoły zasadniczej. - Zainteresowanie tego typu kształceniem było niewielkie, w dodatku zmniejszało się z każdym rokiem. Młodzież jest coraz bardziej ambitna - stwierdza E. Doroba.

Indeksy jak magnes

Dyrektor liczy, że podania o przyjęcie do kierowanej przez niego placówki złoży ponad 100 absolwentów gimnazjów. Podania będą przyjmowane od 19 kwietnia. Nie będzie żadnych egzaminów. O przyjęciu do szkoły będą decydować punkty, czyli przede wszystkim oceny na świadectwie. Magnesem przyciągającym młodzież do placówki może być m.in. działający od kilku lat zaoczny wydział Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska