9/14
W tym sezonie oba zespól spotkały się trzykrotnie. Na...

2014/15 Jagiellonia - Legia

W tym sezonie oba zespól spotkały się trzykrotnie. Na początek w Białymstoku Jaga sromotnie przegrała 0:3. Bramki dla stołecznej drużyny zdobywali Michał Żyro, Miroslav Radović i Michał Kucharczyk. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Marka Wasiluka w 78. minucie.

W rewanżu świetny mecz rozegrał Maciej Gajos, który strzelił warszawiakom dwie bramki. Jednego gola dołożył Patryk Tuszyński. Honorową bramkę dla lidera rozgrywek zdobył Hélio Pinto. Dzięki zwycięstwu Jagiellonia awansowała na trzecie miejsce w tabeli i nie oddała już go do końca.

W trzecim spotkaniu to Legia wygrała tym razem 1:0 (Orlando Sa z karnego w 90.minucie) na nic się to jednak zdało. Legia zakończyła sezon na 2. miejscu. Jaga była tuż za legionistami.

10/14
W ostatnim sezonie Jaga w 7.kolejce zremisowała na własnym...

2015/16 Jagiellonia - Legia

W ostatnim sezonie Jaga w 7.kolejce zremisowała na własnym boisku z Legią 1:1. Bramkę dla gości zdobył Guilherme. Gospodarze odpowiedzieli golem Macieja Gajosa.

W rewanżu w Warszawie było 4:0 dla Legii. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Nemanja Nikolić, a po jednym golu strzelili Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec.

Ostatecznie Legia zdobyła mistrzostwo kraju a Jaga była 11.

11/14
W tym sezonie obie drużyny rozegrały ze sobą trzy spotkania....

2016/17

W tym sezonie obie drużyny rozegrały ze sobą trzy spotkania. W Warszawie padł tam remis 1:1. Bramkę dla mistrza Polski zdobył tuż przed przerwą Michaił Aleksandrow. Goście odpowiedzieli trafieniem Fedora Černycha.

Rewanż nastąpił w kolejce 16. w Białymstoku. Niestety ponad 18 tys. sympatyków "żółto-czerwonych" oglądało porażkę swoich ulubieńców 1:4. Bramki dla warszawskiej Legii zdobywali Guilherme 39, Vadis Odjidja-Ofoe 62, Aleksandar Prijović 90, Michał Kucharczyk 90. Dla Jagi golem odpowiedział Taras Romańczuk.

Kolejne spotkanie obie drużyny rozegrały już w grupie mistrzowskiej przy pełnych trybunach białostockiego stadionu. To była 35. kolejka. Tego dnia nie oglądaliśmy jednak bramek. Jak się okazało, w tym meczu spotkały się ze sobą późniejsi mistrz i wicemistrz Polski

12/14
24 września Jagiellonia była górą po bramce Fedora Cernycha...

2017/18 Jagiellonia - Legia . Historia spotkań Jagiellonii z Legią

24 września Jagiellonia była górą po bramce Fedora Cernycha zza pola karnego w 87.minucie. Ponad 17 tys. białostockich kibiców mogło cieszyć się ze zwycięstwa nad mistrzem Polski.
W drugim meczu tych drużyn, rozegranym przy Łazienkowskiej, Jagiellonia wygrała 2:0 po golach Arvydasa Novikovasa w 44 minucie z rzutu karnego i Karola Świderskiego w 88 minucie.
W trzecim spotkaniu padł bezbramkowy remis. Mecz przy Słonecznej oglądało 18 763. Jaga miała szanse, ale ich nie wykorzystała. Legia oddała pierwszy celny strzał na bramkę Jagi dopiero w 53 minucie. W tym sezonie Legia została mistrzem, a Jagiellonia wicemistrzem.

WsteczDalej

Prawie 30 nowo przyjętych podlaskich policjantów złożyło ślubowanie w Białymstoku

Już w najbliższy weekend wielkie święto biegania w Białymstoku  - XI PKO Półmaraton

Już w najbliższy weekend wielkie święto biegania w Białymstoku - XI PKO Półmaraton