5 z 16
Miasto Argostoli zostało niemal kompletnie zniszczone przez...
fot. hike_feel_film, pixabay.com

Argostoli – stolica Kefalonii

Miasto Argostoli zostało niemal kompletnie zniszczone przez trzęsienie ziemi w 1953 r. Odbudowano je w stylu nowoczesnym, więc nie ma tu zbyt wiele zabytków do zwiedzania.

Nie oznacza to jednak, że w Argostoli nie ma nic dla turystów. Warto przespacerować się ruchliwą ulicą Lithostroto, pełną sklepów, kramów i restauracji. Warto zajrzeć do Muzeum Archeologicznego, w którym możecie obejrzeć zabytki sprzed tysięcy lat, odkryte w czasie wykopalisk archeologicznych, prowadzonych na wyspie, a także do uroczego Muzeum Sztuki Ludowej.

Teatr Miejski w Argostoli to imponująca budowla w stylu neoklasycznym, jedna z najstarszych i największych tego rodzaju w całej Grecji.

Przed upałem możecie uciec np. do ogrodu botanicznego, założonego w starym gaju oliwnym nad jeziorkiem. Endemiczne sosny Kefalonii pachną tutaj wyjątkowo pięknie.




6 z 16
Myrtos to bezsprzecznie najpiękniejsza plaża Kefalonii,...
fot. Tony Hisgett, Flickr.com, CC BY 2.0

Plaża Myrtos – być może najpiękniejsza w Grecji

Myrtos to bezsprzecznie najpiękniejsza plaża Kefalonii, często wskazywana jako najpiękniejsza w całej Grecji. Natura rzeczywiście się popisała – drobne białe kamyczki omywane są przez turkusową wodę. Plażę otaczają piękne białe klify, a ponieważ leży na zachodnim brzegu wyspy, można stąd podziwiać cudowne zachody słońca.

Plaża Myrtos jest na wpół dzika. Nie ma tu rozbudowanej infrastruktury turystycznej, jak wypożyczalnie leżaków, parasoli czy bary plażowe. Dla jednych to niedogodność, dla innych gwarancja odpoczynku na prawdziwym łonie natury.





Zdjęcie na licencji CC BY 2.0.

7 z 16
Najsłynniejszym naturalnym cudem Kefalonii jest jaskinia...
fot. Sanshiro KUBOTA, Flickr.com, CC BY 2.0

Jaskinie Melissani z podziemnym jeziorem

Najsłynniejszym naturalnym cudem Kefalonii jest jaskinia Melissani. Główną atrakcją nie są tylko ciekawe formacje skalne, ale podziemne jezioro, po którym można pływać łódką w niesamowitej scenerii stalaktytów i stalagmitów.

Co więcej, w czasie trzęsienia ziemi z 1953 r. część stropu jaskini zawaliła się, przez co teraz do wnętrza pieczary wpadają promienie słońca, oświetlając fragment podziemnego jeziora. Najpiękniej jest tu w południe, gdy światło dociera pod ziemię niemal pionowo, skrząc się w wodzie.

Wszystko to sprawia, że na pewno długo nie zapomnicie wycieczki do jaskini Melissani.





Zdjęcie na licencji CC BY 2.0.

8 z 16
Druga sławna jaskinia Kefalonii znajduje się tylko 4 km od...
fot. Lubomir Mihalik, CC BY 3.0

Jaskinia Drogarati dla miłośników niezwykłych widoków

Druga sławna jaskinia Kefalonii znajduje się tylko 4 km od Melissani. Nie ma tu jezioro, za to podziemia są wyjątkowo spektakularne. Największa pieczara ma wymiary 95 na 45 m. Turyści szczególnie chętnie zwiedzają tzw. Królewski Balkon – rodzaj skalnej platformy ze stalaktytami – i Salę Apoteozy, czyli pieczarę z doskonałą akustyką.

Co ciekawe, trzęsienia ziemi nie tylko nie zniszczyły jaskini Drogarati, ale przyczyniły się do jej odkrycia. Ok. 300 lat temu wejście do jaskini otworzyło się po raz pierwszy właśnie po silnym wstrząsie.





Zdjęcie na licencji CC BY 3.0.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

Od 1 lipca ważne zmiany na remontowanych ulicach w Gorzowie

Od 1 lipca ważne zmiany na remontowanych ulicach w Gorzowie

Co za koncert! Daria ze Śląska też powiedziała: „Dobry Wieczór Gorzów”

Co za koncert! Daria ze Śląska też powiedziała: „Dobry Wieczór Gorzów”

Wszyscy czekali i jest! Nowy basen w Lubsku właśnie się otwiera | ZDJĘCIA

Wszyscy czekali i jest! Nowy basen w Lubsku właśnie się otwiera | ZDJĘCIA

Zobacz również

Poważny wypadek pod Babimostem. Kobieta w stanie ciężkim zabrana do szpitala

Poważny wypadek pod Babimostem. Kobieta w stanie ciężkim zabrana do szpitala

To była wielka bitwa! W Kostrzynie zorganizowano ogromną inscenizację

To była wielka bitwa! W Kostrzynie zorganizowano ogromną inscenizację