1/15
Kategoria: Biznes...

Kategoria: Biznes
Agnieszka Mikołajczuk
właścicielka restauracji Hakuna Matata, Tarnów Jezierny

Nominacja za: pasję do gotowania, którą przerodziła w biznes oraz za zaangażowanie w akcje charytatywne, lokalne festyny i zbiórki dla osób potrzebujących.

O działalności, którą doceniono w plebiscycie:
Koncentruję się głównie nad każdym szczegółem, każdego dnia dążę do tego, żebym była lepsza, a goście doceniali smak. Jesteśmy tym, co jemy, dlatego ma być zdrowo i kolorowo na talerzu.

O emocjach związanych z nominacją do plebiscytu:
Szczerze pomyślałam, że to żart. Jednak otworzyłam linka. Pamiętam jak dziś: stałam w aptece, odczytałam i nawet nie pomyślał wtedy, że rzeczywiście ktoś mnie zauważył i nominował. Zawsze to ja zauważałam ludzi, którzy potrzebują wsparcia.

O reakcji bliskich na nominację:
Powiem tak: były telefony, smsy, radość. Poczułam się wyjątkowo. Pracownice w dalszym ciągu nie wierzą , jednakże to dało dużego kopa do większych działań.

O najważniejszych projektach i satysfakcji płynącej z działania:
Największym zrealizowanym projektem jest Zgrany zespół Hakuna Matata.
Ale wśród sukcesów mogę wymienić też: szkolenie, ukończenie kursu pedagogicznego, festyny , pikniki rodzinne w celach charytatywnych. Ważne dla mnie są też podróże - to one kształcą człowieka i odkrywają chęć poznawania świata, ludzi .

O chęciach do pracy i sile do działania:
Siłę czerpię z ludzi. To oni dają mi motor do działania. Gdyby ich nie było, to może życie inaczej by wyglądało. Jestem otwarta na propozycje i mam dużo chęci do realizacji planów. Podróże mnie kształcą i dają motywację. Zawsze otaczam się wspaniałymi ludźmi dookoła siebie.
Mam dla kogo żyć, w dążeniu celu jestem wstanie poświęcić każdą chwilę żeby moja rodzina była szczęśliwa. To oni dają mi tę moc .

O sposobach na odpoczywanie:
Odpoczynek to morsowanie w okresie jesienno-zimowym. Odpoczywam na wczasach, choć nie zawsze - myślami jestem z firmą: telefony, smsy z pytaniem, czy wszystko w porządku. Uwielbiam naturę, spacery po lesie, grzybobranie.

KLIKNIJ i zagłosuj


2/15
Kategoria: Nauka...

Kategoria: Nauka
dr n. biol. Ewa Bok
wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim Collegium Medicum, Zielona Góra

Nominacja za: liczne wystąpienia oraz wykłady na Uniwersytecie z dziedziny biologii.

O działalności, którą doceniono w plebiscycie:
Obecnie jestem wykładowcą w Katedrze Mikrobiologii i Biologii Molekularnej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzę seminaria z biologii molekularnej oraz zajęcia laboratoryjne z mikrobiologii i biologii molekularnej. Wcześniej prowadziłam też wykłady z podstawowych technik inżynierii genetycznej czy technik analizy materiału genetycznego na Wydziale Nauk Biologicznych. Badania naukowe, które prowadzę, to badania podstawowe, dotyczą analizy zróżnicowania genetycznego bakterii jelitowych Escherichia coli (pałeczki okrężnicy), przede wszystkim obecności czynników wirulencji, które decydują o potencjale patogennym tych bakterii i ich roli w zakażeniach układu moczowego. Wyniki badań prezentuję na konferencjach i sympozjach naukowych. Biorę również udział w działaniach popularyzujących naukę poprzez przygotowanie i prowadzenie warsztatów dla młodzieży szkolnej z biologii molekularnej i mikrobiologii.

O emocjach związanych z nominacją do plebiscytu:
Szczerze mówiąc, zdziwiłam się, ponieważ nie wydaje mi się, żeby moje osiągnięcia naukowe były szczególnie wyróżniające. Jest bardzo wiele osób, chociażby w Collegium Medicum UZ, u których dorobek naukowy jest znacznie większy. Chciałam bardzo podziękować za nominację, była to dla mnie miła niespodzianka. Cieszę się również, że została zauważona praca Katedry Mikrobiologii i Biologii Molekularnej CM, ponieważ z naszej jednostki zostały również nominowane: kierownik – dr hab. Katarzyna Baldy-Chudzik, prof. UZ, która jest koordynatorem wszystkich projektów naukowych katedry oraz dr Aleksandra Kożańska. Dodam, że w przypadku badań naukowych i osiągnięć najczęściej jest to efektem współpracy całego zespołu, a nie jednej osoby.

O reakcji bliskich na nominację:
Znajomi zareagowali bardzo pozytywnie, z gratulacjami. Myślę, że to się odzwierciedla w liczbie głosów. Chciałabym również serdecznie podziękować za wszystkie głosy.

O najważniejszych projektach i satysfakcji płynącej z działania:
W ostatnim czasie prowadziłam badania podstawowe mające na celu analizę ekspresji czynników wirulencji u bakterii Escherichia coli pochodzących od osób zdrowych. Wyniki tych badań prezentowałam podczas XXIX Ogólnopolskiego Zjazdu Towarzystwa Mikrobiologów w Warszawie. W grudniu ubiegłego roku nasza katedra we współpracy z Zakładem Mikrobiologii WNB Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizowała małą konferencję Dolnośląsko-Lubuskie Spotkania z Mikrobiologią, gdzie również miałam okazję prezentować wyniki badań w formie wystąpienia. Obecnie jestem na etapie końcowym tych badań i mam nadzieję, że wyniki zostaną opublikowane jeszcze w tym roku w międzynarodowym czasopiśmie naukowym.

O chęciach do pracy i sile do działania:
Ja po prostu lubię tę pracę, to zróżnicowanie. Z jednej strony jest to praca badawcza w laboratorium, która jest bardzo ciekawa, a z drugiej strony kontakty i praca ze studentami, która również daje dużo satysfakcji.

O sposobach na odpoczywanie:
Chętnie spaceruję po lesie, tych mamy na szczęście pod dostatkiem w naszym regionie, a najlepiej ładuję baterie, kiedy mam możliwość wyjazdu w góry.

KLIKNIJ i zagłosuj


3/15
Kategoria: Polityka, samorządność i społeczność lokalna...

Kategoria: Polityka, samorządność i społeczność lokalna
Gabriela Maciejewska
radna powiatu zielonogórskiego, Zabór

Nominacja za: konsekwencję w działaniu, umiejętność współpracy z różnymi środowiskami, inicjatywę wyremontowania drogi Dąbrowa - Milsko, która teraz nazywana jest przez mieszkańców Gabrysiówką, za kompetencję i wyrozumiałość oraz słuchanie głosu mieszkańców.

O działalności, którą doceniono w plebiscycie:
Koncentruję się przede wszystkim na pomocy mojej społeczności. Chcę moimi działaniami poprawić komfort życia ludzi, a także pokazać im, że skupiając się na wspólnym celu jesteśmy w stanie wiele zmienić.

O emocjach związanych z nominacją do plebiscytu:
Byłam mile zaskoczona.

O reakcji bliskich na nominację:
Rodzina i przyjaciele bardzo się ucieszyli. Czuję ich wsparcie.

O najważniejszych projektach i satysfakcji płynącej z działania:
- Remont drogi Milsko-Dąbrowa
- Remont drogi Droszków-Czarna
- Dokończenie budowy chodnika w ciągu drogi woj. nr 282 w m. Droszków

O chęciach do pracy i sile do działania:
Moją siłą napędową są ludzie. Dzięki nim widzę, że czas jaki poświęcam nie idzie na marne.

O sposobach na odpoczywanie:
Relaksuję się spędzając czas w kuchni, gotując lub piekąc ciasta.

KLIKNIJ i zagłosuj


4/15
Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna...

Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna
Helena Krupska
prezes Fundacji KGHM, Wschowa

Nominacja za: wsparcie Wschowy poprzez dofinansowanie ważnych dla mieszkańców miejsc, a także za dofinansowanie projektu pt.: „Dni Patronki Wschowy – jedno miasto w jednym duchu.

O działalności, którą doceniono w plebiscycie:
Moja nominacja to docenienie działalności społecznej i charytatywnej Fundacji KGHM Polska Miedź, która w 2022 roku wsparła finansowo realizację inicjatyw lokalnych w województwie lubuskim, w tym w powiecie wschowskim. Mając przede wszystkim na względzie dobro i bezpieczeństwo lokalnej społeczności, Fundacja KGHM wsparła finansowo zakup pojazdów specjalistycznych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, a także dofinansowała zakup urządzenia medycznego do edukacji i reedeukacji chodu dla osób z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Wsparcie finansowe Fundacja KGHM przekazała także na realizację projektów związanych z ratowaniem polskiej spuścizny kulturalnej poprzez wsparcie finansowe prac konserwatorsko-renowacyjnych zabytków sakralnych oraz świeckich, a także działań obejmujących organizację wydarzeń kulturalnych takich jak: „Dni Patronki Wschowy - jedno miasto w jednym duchu" oraz obchody Święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej. W powiecie wschowskim Fundacja KGHM wsparła działania na rzecz rozwoju aktywności ruchowej młodych ludzi oraz dofinansowała zakup pomocy dydaktycznych do pracowni elektrycznej.

O emocjach związanych z nominacją do plebiscytu:
Mówiąc szczerze, byłam zaskoczona, nie spodziewałam się, że otrzymam nominację Kolegium Redakcyjnego do tytułu Osobowość Roku 2022 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Oczywiście bardzo za to dziękuję. Każda aktywność świadcząca o tym, że jesteśmy wrażliwi na otaczający nas świat, to – moim zdaniem - zaangażowanie społeczne i tak właśnie działamy w Fundacji. Nieważne, na jaką skalę prowadzimy swoje działania: czy będzie to udział w wielkim przedsięwzięciu o ogólnopolskim zasięgu, czy – tak jak w tym przypadku - lokalna inicjatywa. Cokolwiek robimy z myślą o drugim człowieku, jest największą wartością.

O reakcji bliskich na nominację:
Ciągle odbieram gratulacje oczywiście. Pierwsi z wyrazami uznania ruszyli oczywiście moi najbliżsi, przyjaciele i znajomi. Bardzo kibicują mi również moi współpracownicy z Huty Miedzi Głogów. KGHM to jest wielka organizacja, ale nie zabrakło też gratulacji od znajomych z wszystkich oddziałów Spółki.

O najważniejszych projektach i satysfakcji płynącej z działania:
Każdy projekt jest ważny – to chciałabym bardzo podkreślić. Tak samo jak moja praca w fundacji i zaangażowanie pracowników. Kiedy robimy coś wspólnie dla jednego projektu czy jednego wydarzenia, o wiele prościej jest osiągnąć zamierzony cel. Współdziałanie to podstawa przy działalności charytatywnej. Na fundację mogą liczyć ludzie potrzebujący pomocy w zakresie ratowania życia i zdrowia, wspieramy inicjatywy w zakresie sportowym czy kulturalnym. To bardzo szeroki wachlarz. Projekty dofinansowane w województwie lubuskim są bardzo blisko ludzi. Dotyczą różnorodnych potrzeb społecznych. Tak rozumiem moją misję i moją pracę w fundacji.

O chęciach do pracy i sile do działania:
Składa się na to wiele lat doświadczenia oraz bliscy i znajomi, którzy zawsze są, mnie wspierają i motywują do działania. Praca w fundacji również jest ogromną wartością. Bycie bliżej ludzi, pomoc w rozwiązywaniu ich problemów czy wspieranie ważnych dla nich działań sprawia, że „chce się chcieć”.

O sposobach na odpoczywanie:
Bardzo lubię podróże, choć niewiele mam na to czasu. W wolnej chwili lubię postrzelać na strzelnicy. I być może powinnam od tego zacząć: czas spędzony z rodziną to dla mnie sprawa najważniejsza. Z nimi odpoczywam najbardziej, a każda rozmowa czy spotkanie jest dla mnie jak nowa podróż. Zawsze dowiem się czegoś ciekawego.

KLIKNIJ i zagłosuj


Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Historyczny dzień Stali Gorzów. W drużynie pojechali sami debiutanci

Historyczny dzień Stali Gorzów. W drużynie pojechali sami debiutanci

TOP 10 filmów na VOD w kwietniu w Polsce. Co oglądaliśmy?

TOP 10 filmów na VOD w kwietniu w Polsce. Co oglądaliśmy?

Wszyscy radni głosowali na Annę Synowiec. Została nową przewodniczącą sejmiku

Wszyscy radni głosowali na Annę Synowiec. Została nową przewodniczącą sejmiku

Zobacz również

Historyczny dzień Stali Gorzów. W drużynie pojechali sami debiutanci

Historyczny dzień Stali Gorzów. W drużynie pojechali sami debiutanci

Ostatnie pożegnanie Mirosława Rataja, redaktora naczelnego "GL", prezesa Lubpressu

Ostatnie pożegnanie Mirosława Rataja, redaktora naczelnego "GL", prezesa Lubpressu