5/7
W pierwszej połowie zagrożenie stwarzane przez Legię akcjami...

Cholewiak doda ci skrzydeł

W pierwszej połowie zagrożenie stwarzane przez Legię akcjami ze skrzydeł było prawie żadne. Częściej niż Luquinhas i Wszołek pokazywali się boczni obrońcy, Karbownik i Vesović. Dopiero wejście Cholewiaka po przerwie rozruszało poczynania gości. Jeśli ktoś zimą zastanawiał się, po co Legii 30-latek, który nawet w Śląsku Wrocław zwykle nie grał od początku, po raz kolejny dostał od pomocnika odpowiedź. W Krakowie poderwał kolegów do walki asystą przy golu Pekharta.

6/7
Po transferze Tomasa Pekharta wielu wytykało Czechowi, że...

Czeski lis pola karnego

Po transferze Tomasa Pekharta wielu wytykało Czechowi, że nigdy nie był wyborowym strzelcem. Tymczasem rosły napastnik w barwach Legii wykazuje się niebywałą skutecznością. Potrafi być niewidoczny, ale kiedy tylko piłka do niego trafia, wie co z nią zrobić. W Poznaniu strzelił jednego gola, tym razem dołożył dwa. W 191 minut w lidze trafił do siatki cztery razy (średnio co 47,7 minuty). Daleko nam do porównywania go do Niezgody, Carlitosa czy Nikolicia, ale być może kibice z Łazienkowskiej wcale nie będą się w najbliższych miesiącach obawiali o obsadę ataku.

7/7
Czesław Michniewicz przestrzegał przed cieszeniem się z...

1:0 to niebezpieczny wynik

Czesław Michniewicz przestrzegał przed cieszeniem się z prowadzenia 2:0. Okazuje się, że 1:0 dla klubu Ekstraklasy oznacza niemal pewne problemy. W siedmiu z ośmiu spotkań 28. kolejki drużyna, która zdobywała pierwszą bramkę, nie potrafiła wygrać. Wisła dołączyła do Korony, Górnika, Wisły Płock, Zagłębia, ŁKS-u i Śląska.

WsteczPrzejdź na i.pl

To piłkarze Pogoni usłyszeli od kibiców po przegranym finale

Najpiękniejszy obrazek finału Pucharu Polski. Kibic Pogoni z fanką Wisły pod rękę