Wybory samorządowe w Lubuskiem
W niedzielę, 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Polacy będą wybierać radnych wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00 – 21.00.
W Lubuskiem w wyborach na wójta, burmistrza lub prezydenta startuje 227 kandydatów. Średnio o jedno z 82 miejsc walczą niespełna trzy osoby (2,77). Na listach jest zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet. O urząd ubiega się 65 kandydatek, co stanowi niespełna 29 proc. ogółu.
Najstarszy kandydat w województwie ma 71 lat, najmłodszy zaledwie 29. Średnia wieku wynosi 49 lat.
Aż w 10 lubuskich gminach kandydaci na urząd wójta lub burmistrza nie mają konkurentów.
Jak oddać ważny głos?
Aby głos był ważny, trzeba na każdej karcie do głosowania postawić przy wybranym nazwisku dwie krzyżujące się linie. Gdy krzyżyków będzie więcej, albo nie będzie ich wcale, taki głos będzie nieważny.
Kiedy pierwsza tura jest roztrzygająca?
Wójtem, burmistrzem lub prezydentem zostanie osoba, która uzyska więcej niż połowę ważnych głosów. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska połowy ważnych głosów to 21 kwietnia odbędzie się druga tura.
Także kandydaci na fotel wójta czy burmistrza, którzy nie mają konkurentów, muszą uzyskać ponad 50-procentowe poparcie. W przypadku gdy kandydat nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta lub burmistrza dokonuje rada gminy w tajnym głosowaniu bezwzględną większością głosów.
Oto kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów w województwie lubuskim. Obok nazwiska podajemy miejsce zamieszkania, nazwę komitetu wyborczego i wiek.
Spis treści
- POWIAT GORZOWSKI
- Kostrzyn nad Odrą – kandydaci na burmistrza miasta
- Gmina Bogdaniec – kandydaci na wójta
- Gmina Deszczno – kandydaci na wójta
- Gmina Kłodawa – kandydaci na wójta
- Gmina Lubiszyn – kandydaci na wójta
- Gmina Santok – kandydaci na wójta
- Gmina Witnica – kandydaci na burmistrza miasta i gminy
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT KROŚNIEŃSKI
- Gubin – kandydaci na burmistrza miasta
- Gmina Bobrowice – kandydaci na wójta
- Gmina Bytnica – kandydaci na wójta
- Gmina Dąbie – kandydaci na wójta
- Gmina Gubin – kandydat na wójta
- Gmina Krosno Odrzańskie – kandydat na burmistrza
- Gmina Maszewo – kandydaci na wójta
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT MIĘDZYRZECKI
- Gmina Bledzew – kandydaci na wójta
- Gmina Międzyrzecz – kandydaci na burmistrza
- Gmina Przytoczna – kandydaci na wójta
- Gmina Pszczew – kandydaci na wójta
- Gmina Skwierzyna – kandydaci na burmistrza
- Gmina Trzciel – kandydaci na burmistrza
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT NOWOSOLSKI
- Nowa Sól – kandydaci na prezydenta miasta
- Gmina Bytom Odrzański – kandydaci na burmistrza
- Gmina Kolsko – kandydaci na wójta
- Gmina Kożuchów – kandydaci na burmistrza
- Gmina Nowa Sól – kandydaci na wójta
- Gmina Nowe Miasteczko – kandydaci na burmistrza gminy i miasta
- Gmina Otyń – kandydaci na burmistrza
- Gmina Siedlisko – kandydaci na wójta
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT SŁUBICKI
- Gmina Cybinka – kandydaci na burmistrza
- Gmina Górzyca – kandydat na wójta
- Gmina Ośno Lubuskie – kandydat na wójta
- Gmina Rzepin – kandydat na burmistrza
- Gmina Słubice – kandydaci na burmistrza
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT STRZELECKO-DREZDENECKI
- Gmina Dobiegniew – kandydaci na burmistrza
- Gmina Drezdenko – kandydaci na burmistrza
- Gmina Stare Kurowo – kandydaci na wójta
- Gmina Strzelce Krajeńskie – kandydat na burmistrza
- Gmina Zwierzyn – kandydaci na wójta
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT SULĘCIŃSKI
- Gmina Krzeszyce – kandydaci na wójta
- Gmina Lubniewice - kandydaci na burmistrza
- Gmina Słońsk – kandydaci na wójta
- Gmina Sulęcin – kandydaci na burmistrza
- Gmina Torzym – kandydaci na burmistrza
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT ŚWIEBODZIŃSKI
- Gmina Lubrza – kandydaci na wójta
- Gmina Łagów – kandydaci na wójta
- Gmina Skąpe – kandydat na wójta
- Gmina Szczaniec – kandydat na wójta
- Gmina Świebodzin – kandydaci na burmistrza
- Gmina Zbąszynek – kandydaci na burmistrza
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT ZIELONOGÓRSKI
- Gmina Babimost - kandydaci na burmistrza
- Gmina Bojadła – kandydaci na wójta
- Gmina Czerwieńsk – kandydaci na burmistrza
- Gmina Kargowa – kandydaci na burmistrza
- Gmina Nowogród Bobrzański – kandydaci na burmistrza
- Gmina Sulechów – kandydaci na burmistrza
- Gmina Świdnica – kandydaci na wójta
- Gmina Trzebiechów – kandydat na wójta
- Gmina Zabór - kandydat na wójta
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT ŻAGAŃSKI
- Gozdnica - kandydaci na burmistrza miasta
- Żagań - kandydaci na burmistrza miasta
- Gmina Brzeźnica – kandydaci na wójta
- Gmina Iłowa– kandydat na burmistrza
- Gmina Małomice – kandydaci na burmistrza
- Gmina Niegosławice – kandydaci na wójta
- Gmina Szprotawa – kandydaci na burmistrza
- Gmina Wymiarki – kandydaci na wójta
- Gmina Żagań – kandydaci na wójta
- ____________________________________________________________________________
- POWIAT ŻARSKI
- Łęknica – kandydaci na burmistrza miasta
- Żary - kandydaci na burmistrza miasta
- Gmina Brody – kandydaci na burmistrza
- Gmina Jasień – kandydaci na burmistrza
- Gmina Lipinki Łużyckie – kandydat na wójta
- Gmina Lubsko – kandydaci na burmistrza
- Gmina Przewóz – kandydaci na wójta
- Gmina Trzebiel – kandydaci na wójta
- Gmina Tuplice – kandydaci na wójta
- Gmina Żary – kandydaci na wójta
- ____________________________________________________________________________
- GORZÓW - kandydaci na prezydenta
- ____________________________________________________________________________
- ZIELONA GÓRA – kandydaci na prezydenta miasta
- ____________________________________________________________________________
POWIAT GORZOWSKI
Kostrzyn nad Odrą – kandydaci na burmistrza miasta
- Dombek Łukasz Szymon - Kostrzyn nad Odrą, KWW Łukasza Dombka, 35 lat
- Kunt Andrzej Ludwik - Kostrzyn nad Odrą, KWW Andrzeja Kunta, 70
- Wręczycki Ireneusz Zbigniew - Kostrzyn nad Odrą, KKW Lewica, 49
- Żygielewicz Rafał Paweł - Kostrzyn nad Odrą, KKW Koalicja Obywatelska, 44
Gmina Bogdaniec – kandydaci na wójta
- Kwiatkowski Tomasz - Jenin, KWW Przyszłość Współpraca Rozwój, 46 lat
- Malinowski Józef Andrzej - Łupowo, KWW Józefa Malinowskiego, 54
- Pławska Krystyna Irena - Bogdaniec, KWW Krystyny Pławskiej-Bogdaniec 2002, 66
Gmina Deszczno – kandydaci na wójta
- Jaroszewska Monika Joanna - Prądocin, KWW Przyjazna Gmina Deszczno, 45 lat
- Rozwoda Agnieszka Katarzyna - Prądocin, KWW Równy Rozwój Regionu, 45
- Tymszan Paweł Witold - Orzelec, KWW Nasza Gmina Deszczno, 45
Gmina Kłodawa – kandydaci na wójta
- Chmiel Katarzyna - Różanki, KWW Dobra Gmina Dobry Powiat, 45 lat
- Mołodciak Anna Genowefa - Santocko, KWW Razem dla Gminy Kłodawa, 62
Gmina Lubiszyn – kandydaci na wójta
- Pędziwiatr Magdalena - Santocko, KWW Dobra Gmina Dobry Powiat, 45 lat
- Terlecki Artur Rafał - Baczyna, KWW Artura Terleckiego „Wygrajmy Razem”, 47
Gmina Santok – kandydaci na wójta
- Ludniewski Józef Stanisław - Santok, KWW J. Ludniewskiego Wspólny Cel-Lepsza Gmina, 61 lat
- Pisarek Paweł Piotr - Witnica, KWW Pawła Pisarka-Nasza Gmina Santok, 63
Gmina Witnica – kandydaci na burmistrza miasta i gminy
- Chudziak Agnieszka - Witnica, KWW Agnieszki Chudziak, 48 lat
- Jaworski Dariusz Edward - Witnica, KWW Dariusza Edwarda Jaworskiego, 41
- Pałczyńska Małgorzata - Witnica, KWW Małgorzaty Pałczyńskiej, 45
____________________________________________________________________________
POWIAT KROŚNIEŃSKI
Gubin – kandydaci na burmistrza miasta
- Bołoczko Zbigniew Adam - Gubin, KWW Ponad Podziałami Dla Mieszkańców, 57 lat
- Karpisiak Justyna - Gubin, KWW Karpisiak Justyna Dla Gubina, 51
Gmina Bobrowice – kandydaci na wójta
- Dudzic Łukasz - Bronków, KWW Łukasz Dudzic, 37 lat
- Jagodziński Marcin Kazimierz - Bobrowice, KWW Marcin Jagodziński Skuteczność I Rozwój, 49
- Tracz Lucjan Maciej - Bronków, KWW Lucjana Tracza „Idzie Nowe”, 45
- Wąchała Wojciech - Dychów, KWW Bliżej Ludzi, 33
Gmina Bytnica – kandydaci na wójta
- Bartczak Sebastian Mariusz - Bytnica, KWW Sebastiana Bartczaka, 47 lat
- Gębka Wojciech - Bytnica, KWW Perspektywiczna Gmina Bytnica, 37
Gmina Dąbie – kandydaci na wójta
- Tararako Robert - Brzeźnica, KWW Gmina Dąbie W Naszych Sercach, 47 lat
- Zaraza Bogusław - Dąbie, KWW Bogusław Zaraza, 52
Gmina Gubin – kandydat na wójta
- Naglik Szymon Witold - Gubin, KWW Szymon Naglik, 41 lat
Gmina Krosno Odrzańskie – kandydat na burmistrza
- Garczyński Grzegorz - Krosno Odrzańskie, KWW Grzegorz Garczyński, 44 lata
Gmina Maszewo – kandydaci na wójta
- Jarociński Dariusz Wojciech - Rybaki, KWW Gmina Przyszłości, 64 lata
- Szymański Waldemar Jan - Granice, KWW Waldemar Szymański, 56.
____________________________________________________________________________
POWIAT MIĘDZYRZECKI
Gmina Bledzew – kandydaci na wójta
- Andrzejewski Wojciech - Bledzew, KWW Wojciecha Andrzejewskiego, 46 lat
- Musiałowska Małgorzata - Nowa Wieś, KWW Małgorzata Musiałowska, 45
Gmina Międzyrzecz – kandydaci na burmistrza
- Bełz Jacek - Międzyrzecz, KKW Koalicja Obywatelska, 53 lata
- Budych Katarzyna Ewa - Międzyrzecz, KWW Katarzyny Budych, 48
- Cieloch Marek - Żółwin, KW Prawo i Sprawiedliwość, 54
- Lorenz Remigiusz Roch - Bobowicko, KWW Forum Międzyrzeckich Innowacji, 48
- Olender Agnieszka Małgorzata - Międzyrzecz, KWW Agnieszka Olender, 48
Gmina Przytoczna – kandydaci na wójta
- Golec Konrad - Przytoczna, KWW Razem Dla Gminy, 57 lat
- Kucharyk Bartłomiej Jerzy - Przytoczna, KWW Forum Dla Gminy Przytoczna, 42
Gmina Pszczew – kandydaci na wójta
- Grabowski Krystian Michał - Pszczew, KWW Krystiana Grabowskiego, 45 lat
- Piotrowski Józef - Pszczew, KWW Gmina Pszczew Nasze Wspólne Dobro, 50
- Walkowska Ewa - Pszczew, KWW Ewy Walkowskiej - Razem Dla Naszej Gminy, 42
Gmina Skwierzyna – kandydaci na burmistrza
- Kowalewski Wojciech - Skwierzyna, KWW GPS, 41 lat
- Smoleń Agata - Skwierzyna, KWW Agaty Smoleń, 36
- Wolanin Artur Robert - Skwierzyna, KKW Koalicja Obywatelska, 48
Gmina Trzciel – kandydaci na burmistrza
- Ignorek Jacek - Trzciel, KWW Lepsze Jutro Gminy Trzciel, 37 lat
- Jęcz Józef - Jasieniec - KWW Całym Sercem Dla Gminy Trzciel, 66
- Kaczmarek Elżbieta Irena - Trzciel, KKW Koalicja Obywatelska, 51
- Marciniak Jacek, Rybojady - KWW KO Trzecia Droga Lubuskie, 55.
____________________________________________________________________________
POWIAT NOWOSOLSKI
Nowa Sól – kandydaci na prezydenta miasta
- Kulczycka Beata Katarzyna - Nowa Sól, KWW FNW Wadima Tyszkiewicza, 50 lat
- Milewski Jacek - Nowa Sól, KWW Jacek Milewski, 58
- Roguski Daniel Jakub - Nowa Sól, KWW Koalicja 15 Października Daniel Roguski, 41
- Szymańska Alicja - Nowa Sól, KW Prawo i Sprawiedliwość, 62
Gmina Bytom Odrzański – kandydaci na burmistrza
- Cyran Artur Piotr - Bytom Odrzański, KWW Kocham Polskę Kocham Bytom Odrzański, 29 lat
- Hoszowski Rafał Bolesław - Bytom Odrzański, KWW Komitet Obywatelski Bytom Odrzański, 41
- Sauter Jacek - Bytom Odrzański, KWW Miłośników Bytomia Odrz., 62
Gmina Kolsko – kandydaci na wójta
- Brzozowska Iwona Helena - Nowa Sól, KWW Iwona Brzozowska Łączy Nas Gmina, 53 lata
- Zapeński Paweł - Konotop, KWW Zapeński.Wspólnie., 42
Gmina Kożuchów – kandydaci na burmistrza
- Jagasek Paweł Piotr - Kożuchów, KWW Paweł Jagasek, 46 lata
- Śmigiel Alina - Kożuchów, KWW Alina Śmigiel, 44
Gmina Nowa Sól – kandydaci na wójta
- Bojko Izabela Małgorzata - Ciepielów, KWW Izabela Bojko, 42 lata
- Ostrowska Monika Jadwiga - Lubieszów, KWW Monika Ostrowska Wspólna Gmina, 45
Gmina Nowe Miasteczko – kandydaci na burmistrza gminy i miasta
- Kozłowski Paweł - Nowe Miasteczko, KWW Pawła Kozłowskiego Powiedz Tak, 43 lata
- Szkondziak Wiesław - Nowe Miasteczko, KWW Wiesław Szkondziak, 67
- Wojtasik Danuta - Szyba, KWW Danuty Wojtasik, 50
Gmina Otyń – kandydaci na burmistrza
- Smolicz Aneta Katarzyna - Otyń, KWW Aneta Smolicz, 55 lat
- Wróblewska Barbara Zofia - Modrzyca, KWW Barbara Wróblewska, 62
Gmina Siedlisko – kandydaci na wójta
- Kołtun Daniel Hubert - Siedlisko, KWW Daniel Kołtun, 49 lat
- Straus Dariusz - Siedlisko, KWW Nasza Gmina Siedlisko, 56.
____________________________________________________________________________
POWIAT SŁUBICKI
Gmina Cybinka – kandydaci na burmistrza
- Cholewa Agnieszka - Rąpice, KWW Bezpieczeństwo I Rozwój Dla Każdego, 49 lat
- Kołodziejczyk Marek - Cybinka, KWW Marka Kołodziejczyka, 47
- Worona Adam - Cybinka, KWW Adama Worony, 42
Gmina Górzyca – kandydat na wójta
- Stupienko Tomasz Jan - Nowy Lubusz, KWW „Zaufanie”, 47 lat
Gmina Ośno Lubuskie – kandydat na wójta
- Kozłowski Stanisław - Ośno Lubuskie, KWW Stanisława Kozłowskiego, 59 lat
Gmina Rzepin – kandydat na burmistrza
- Dudzis Sławomir Franciszek - Drzeńsko, KWW Sławomira Dudzisa, 56 lat
Gmina Słubice – kandydaci na burmistrza
- Olejniczak Mariusz Piotr - Słubice, KWW Mariusza Olejniczaka, 50 lat
- Pawlukowski Ryszard - Słubice, KWW Ryszarda Pawlukowskiego, 66
- Szary Sylwia Andżelika - Słubice, KWW Zawsze Niezależni, 46
- Słodownik Marzena Dorota - Słubice, KWW Marzeny Słodownik, 53.
____________________________________________________________________________
POWIAT STRZELECKO-DREZDENECKI
Gmina Dobiegniew – kandydaci na burmistrza
- Gacki Zbigniew Roman - Dobiegniew, KWW Ziemi Dobiegniewskiej, 66 lat
- Jabłoński Bartosz Paweł - Dobiegniew, KWW Bartosza Jabłońskiego, 37
- Pawlak Grzegorz - Dobiegniew, KW Stowarzyszenie Nasz Dobiegniew, 52
- Łaźniewska Sylwia Leokadia - Rolewice, KWW Sylwii Łaźniewskiej, 50
Gmina Drezdenko – kandydaci na burmistrza
- Kołwzan Adam Michał - Drezdenko, KWW Adama Kołwzana, 51 lat
- Kuchowicz Jan Bernard - Drezdenko, KWW Jana Kuchowicza, 65
- Piotrowska Karolina - Grotów, KWW Karoliny Piotrowskiej, 40
- Wojcieszak Adam - Stare Bielice, KWW Adama Wojcieszaka, 40
Gmina Stare Kurowo – kandydaci na wójta
- Chocianowska Justyna Anna - Stare Kurowo, KWW Justyny Chocianowskiej - 44 lata
- Szydełko Magdalena Justyna, Stare Kurowo, KWW Magdaleny Szydełko, 48
Gmina Strzelce Krajeńskie – kandydat na burmistrza
- Feder Mateusz Maciej - Strzelce Krajeńskie, KWW Mateusza Federa, 36 lat
Gmina Zwierzyn – kandydaci na wójta
- Neumann Karol Bronisław - Sarbiewo, KWW Karola Neumanna, 45 lat
- Pyssa Renata - Górki Noteckie, KWW Aktywni Dla Gminy Artur Skrzypczak, 50.
____________________________________________________________________________
POWIAT SULĘCIŃSKI
Gmina Krzeszyce – kandydaci na wójta
- Birecki Marcin Grzegorz, Marianki - KWW Przyjazna Gmina Krzeszyce, 34 lata
- Peczkajtis Stanisław - Krępiny, KWW KO Trzecia Droga Lubuskie, 66
- Sobieraj Grażyna Bożena - Krzeszyce, KWW Grażyna Sobieraj, 61
- Trawiński Tomasz - Studzionka, KWW Mieszkańcy Gminy Krzeszyce, 44
- Żmijak Andrzej - Krzeszyce, KWW Wspólna Przyszłość, 46
Gmina Lubniewice - kandydaci na burmistrza
- Belczyk-Milc Ewa Monika - Glisno, KWW Ewy Belczyk-Milc, 49 lat
- Sosnowski Radosław - Lubniewice, KWW Radosława Sosnowskiego, 42
Gmina Słońsk – kandydaci na wójta
- Jamniuk Franciszek - Ownice, KWW Razem W Przyszłość, 54 lata
- Krzyśków Janusz - Słońsk, KWW Przyjazna Gmina Słońsk, 69
Gmina Sulęcin – kandydaci na burmistrza
- Buksztynowicz Karol Jacek - Sulęcin, KWW Karola Buksztynowicza, 45 lat
- Ejchart Dariusz Krystian - Sulęcin, KWW Dariusza Ejcharta, 50
Gmina Torzym – kandydaci na burmistrza
- Borkowski Robert Antoni - Torzym, KWW Roberta Borkowskiego, 55 lat
- Mielczarek Stanisław Zbigniew - Torzym, KWW Inicjatywa Lokalna, 50
- Niwald-Brzuśnian Ewelina - Torzym, KWW Czas Na Zmiany Ewelina Niwald-Brzuśnian, 37.
____________________________________________________________________________
POWIAT ŚWIEBODZIŃSKI
Gmina Lubrza – kandydaci na wójta
- Kochański Tomasz Krzysztof - Romanówek, KWW Razem Dla Gminy Lubrza Tomasz Kochański, 50 lat
- Skonieczek Ryszard - Lubrza, KWW Samorządowcy, 60
Gmina Łagów – kandydaci na wójta
- Juszczak Jarosław - Łagów, KWW Jarosław Juszczak, 58 lat
- Kalbarczyk Czesław Jan - Kosobudz, KWW Samorządowcy, 63
Gmina Skąpe – kandydat na wójta
- Woch Zbigniew - Międzylesie, KWW Samorządowcy, 58 lat
Gmina Szczaniec – kandydat na wójta
- Czapliński Edward Stanisław - Wilenko, KW Prawo i Sprawiedliwość, 63 lata
- Gordzelewski Przemysław Stanisław - Myszęcin, KWW Przemysław Gordzelewski, 38
- Neryng Krzysztof Józef - Ojerzyce, KWW Krzysztofa Nerynga, 64
- Sieńkowski Maciej Adam - Smardzewo, KWW Razem dla Gminy Szczaniec, 42
- Świderski Jarosław Franciszek - Szczaniec, KWW GTM, 59
Gmina Świebodzin – kandydaci na burmistrza
- Czajka Anita - Świebodzin, KWW Sto, 39 lat
- Domański Tomasz Andrzej - Warszawa, KWW Porozumienie Samorządowe Razem, 45
- Olesiak Tomasz Piotr - Świebodzin, KWW Tomasz Olesiak, 53
- Sielicki Tomasz - Świebodzin, KW Pro Świebodzin, 34
- Warcholik Krzysztof Wiesław - Świebodzin, KW Prawo i Sprawiedliwość, 45
Gmina Zbąszynek – kandydaci na burmistrza
- Czyczerski Wiesław Kazimierz - Zbąszynek, KWW Forum Samorządowe Zbąszynek, 67 lat
- Pych Marek - Dąbrówka Wielkopolska, KWW Kolej Na Dialog, 42
- Ławniczak Wojciech Marek - Dąbrówka Wlkp., KW Prawo i Sprawiedliwość, 59.
____________________________________________________________________________
POWIAT ZIELONOGÓRSKI
Gmina Babimost - kandydaci na burmistrza
- Jągowska Alina Wanda - Babimost, KWW Alina I Drużyna. Energia I Pracowitość., 48 lat
- Sybis-Jeż Aneta Nina - Babimost, KWW Babimost Przyjazna Gmina, 52
- Woziński Zbigniew - Babimost, KWW Z. Wozińskiego Aktywni Babimojszczanie, 62
Gmina Bojadła – kandydaci na wójta
- Adamirowicz Monika Honorata - Bojadła, KWW Nowa Droga, 48 lat
- Cepowski Andrzej Aleksander - Bojadła, KWW A. Cepowskiego Odważni Rzetelni Lokalni, 46
- Doszel Grzegorz Stanisław - Bojadła, KWW Grzegorza Doszel, 46
- Gola Krzysztof - Klenica, KWW Nasza Gmina Bojadła, 44
- Lewicki Krzysztof Mirosław - Księginice, KWW Mieszkańcy Dla Gminy, 56
Gmina Czerwieńsk – kandydaci na burmistrza
- Olejniczak Agata - Zagórze, KWW Gmina To My, 37 lat
- Smorąg Krzysztof Stanisław - Nietków, KWW Forum Samorządowe Gminy Czerwieńsk, 57
Gmina Kargowa – kandydaci na burmistrza
- Paron Marta Katarzyna - Chwalim, KWW Marta Paron, 47 lat
- Pokorski Łukasz - Kargowa, KWW Silna Gmina, 36
Gmina Nowogród Bobrzański – kandydaci na burmistrza
- Hajducka Beata Emilia - Nowogród Bobrzański, KWW Beaty Hajduckiej, 57 lat
- Hołdowski Wojciech - Nowogród Bobrzański, KWW Wojciecha Hołdowskiego, 44
- Mierzwiak Paweł Jan - Nowogród Bobrzański, KWW Pawła Mierzwiaka, 48
- Suwała Bernard Bronisław - Nowogród Bobrzański, KWW Bernarda Suwały, 63
- Tylczak Tomisław - Nowogród Bobrzański, KWW Tomisława Tylczaka, 59
Gmina Sulechów – kandydaci na burmistrza
- Miszkiewicz Piotr - Sulechów, KW Prawo i Sprawiedliwość, 34 lata
- Sołtys Wojciech Kajetan - Sulechów, KWW Wojciecha Sołtysa, 47
Gmina Świdnica – kandydaci na wójta
- Jagoda Małgorzata - Letnica, KWW Małgorzata Jagoda, 35 lat
- Mazurkiewicz-Kąkol Izabela Alicja - Świdnica, KWW Nasza Gmina Świdnica, 39
Gmina Trzebiechów – kandydat na wójta
- Staszak Izabella Ewa - Trzebiechów, KWW Izabelli Staszak, 65 lat
Gmina Zabór - kandydat na wójta
- Bardelas Maciej - Droszków, KWW Spokojna Gmina, 51 lat
- Czajka Andrzej Franciszek - Droszków, KWW Gmina, W Której Liczą Się Ludzie, 42
- Sidoruk Robert - Milsko, KWW Gmina Równych Szans, 56
- Szczepaniuk Dariusz - Przytok, KWW W Interesie Mieszkańców, 47.
____________________________________________________________________________
POWIAT ŻAGAŃSKI
Gozdnica - kandydaci na burmistrza miasta
- Jarosz Krzysztof - Gozdnica, KW Nasze Miasto, 59 lat
- Śmigiera Urszula Janina - Gozdnica, KWW Mała Ojczyzna, 65
Żagań - kandydaci na burmistrza miasta
- Kalinowska Małgorzata Dorota - Żagań, KW Ruch Mieszkańców-Nasze Miasto Nasz Powiat, 55 lat
- Kowal Sławomir Jan - Żagań, KWW Sławomira Kowala, 52
- Kulesza Sebastian - Żagań, KWW Sebastiana Kuleszy, 47
- Marchewka Daniel - Żagań, KWW Nowy Żagań Daniel Marchewka, 44
- Nowak Tomasz Cezary - Żagań, KW Prawo i Sprawiedliwość, 40
Gmina Brzeźnica – kandydaci na wójta
Kosiński Piotr - Chotków, KWW Gmina Przyjazna Mieszkańcom, 43 lata
Krajewski Radosław - Jabłonów, KWW Radosław Krajewski, 44
Romejko Artur - Brzeźnica, KWW Artur Romejko, 44
Roszak Danuta - Brzeźnica, KWW Danuta Roszak, 48
Wygnaniec Krzysztof - Brzeźnica, KWW Krzysztof Wygnaniec, 34
Gmina Iłowa– kandydat na burmistrza
Lichtański Paweł Tomasz - Czyżówek, KWW Pawła Lichtańskiego, 42 lata
Gmina Małomice – kandydaci na burmistrza
- Gorzków Paweł Stanisław - Małomice, KWW Pawła Gorzków - Ponad Podziałami, 41 lat
- Sendecka Małgorzata Janina - Małomice, KWW Małgorzaty Sendeckiej, 56
Gmina Niegosławice – kandydaci na wójta
- Chachuła Sebastian Ryszard - Niegosławice, KWW Przyszłość Gminy Niegosławice, 33 lata
- Kosiński Jan Władysław - Stara Jabłona, KWW Jan Kosiński, 62
- Piotrowska Brygida Elżbieta - Rudziny, KWW „Nowa Energia Dla Niegosławic”, 31
- Szylińczuk Marek Teodor - Gościeszowice, KW Gmina I Powiat Przyjazne Ludziom, 63
Gmina Szprotawa – kandydaci na burmistrza
- Gąsik Mirosław - Szprotawa, KWW Mirosława Gąsika, 49 lat
- Kowczyk Łukasz Tadeusz - Szprotawa, KWW Niezależni Dla Gminy Szprotawa, 47
- Pankiewicz Dariusz Marek - Szprotawa, KWW Niezależni, 56
Gmina Wymiarki – kandydaci na wójta
- Kubiak Paweł Marek - Wymiarki, KWW MDW, 30 lat
- Miszewski Lech - Wymiarki, KWW RW, 65
Gmina Żagań – kandydaci na wójta
- Głowacz Marzena Beata - Tomaszowo, KW Gmina I Powiat Przyjazne Ludziom, 55 lat
- Ochrymczuk Leszek Grzegorz - Miodnica, KWW Lepsza Gmina I Powiat, 52.
____________________________________________________________________________
POWIAT ŻARSKI
Łęknica – kandydaci na burmistrza miasta
- Dziurewicz Krzysztof - Łęknica, KW Forum Samorządowe Pow. Żarskiego, 39 lat
- Kuliniak Piotr - Łęknica, KWW Piotra Kuliniaka, 51
Żary - kandydaci na burmistrza miasta
- Faliński Patryk Sebastian - Żary, KWW Dobre Miasto-Lepszy Powiat, 50 lat
- Gajda Edyta Magdalena - Żary, KWW Wspólne Żary, 46
- Pogorzelec Radosław Roman - Olbrachtów, KKW Lewica, 50
- Szymczak Rafał Marek - Żary, KW Prawo i Sprawiedliwość, 50
Gmina Brody – kandydaci na burmistrza
- Janczewski Roman - Zasieki, KWW Powiedz Tak, Dla Zmian W Gminie Brody, 41 lat
- Kowalczuk Beata Ewa - Jeziory Dolne, KWW Ponad Podziałami I Dla Dobra Wspólnego, 53
Gmina Jasień – kandydaci na burmistrza
- Kamyszek Andrzej Roman - Jasień, KW Forum Samorządowe Pow. Żarskiego, 61 lat
- Zimna Małgorzata Anna - Tuchola Żarska, KWW Małgorzaty Zimnej, 39
- Zysk Sebastian - Jasień, KWW Jasień - Nowa Perspektywa, 30
Gmina Lipinki Łużyckie – kandydat na wójta
- Brzyśkiewicz Małgorzata Agata - Lipinki Łużyckie, KWW Małgorzaty Brzyśkiewicz, 38 lat
Gmina Lubsko – kandydaci na burmistrza
- Bakalarz Bogdan Adam - Lubsko, KW Forum Samorządowe Pow. Żarskiego, 61 lat
- Dudojć Janusz - Lubsko, KWW Dudojć Janusz, 55
- Kowalski Piotr - Lutol, KKW Trzecia Droga Psl-Pl2050 Szymona Hołowni, 54
- Skibiński Zygmunt - Osiek, KWW Zygmunta Skibińskiego, 58
Gmina Przewóz – kandydaci na wójta
- Rzepka Ewelina Małgorzata - Przewóz, KWW Ewelina Rzepka, 46 lat
- Szlachetka Mariusz - Mielno, KWW Mariusza Szlachetki, 45
- Wróblewski Aleksander Waldemar - Długie, KWW Aleksandra Wróblewskiego, 48
Gmina Trzebiel – kandydaci na wójta
- Ryś Paweł - Niwica, KWW Pawła Rysia, 39 lat
- Sokołowski Tomasz Adam - Trzebiel, KWW Tomasz Sokołowski, 46
- Woszczyło-Grochowska Kornelia Karolina - Niwica, KWW Kornelii Woszczyło-Grochowskiej, 30
Gmina Tuplice – kandydaci na wójta
- Kromp Katarzyna - Nowa Rola, KWW Katarzyny Kromp, 43 lata
- Rybak Tadeusz Jan - Jagłowice, KWW Tadeusza Rybaka, 65
Gmina Żary – kandydaci na wójta
- Lechocka-Wąsowicz Agata Paulina - Olszyniec, KWW Walczymy O Lepsze Jutro, 35 lat
- Mrożek Leszek Piotr - Olbrachtów, KWW Leszek Mrożek, 55
- Polit Wiesław - Lubanice, KWW Wiesława Polita, 58
____________________________________________________________________________
GORZÓW - kandydaci na prezydenta
- Bachalski Dariusz Jacek - Gorzów Wielkopolski, KKW Lewica, 60 lat
- Miczał Katarzyna Anna - Gorzów Wielkopolski, KWW Twoje Miasto Gorzów, 44
- Sondej Roman - Gorzów Wielkopolski, KW Prawo i Sprawiedliwość, 61
- Wilczewski Piotr Krzysztof - Gorzów Wielkopolski, KKW Koalicja Obywatelska, 38
- Wójcicki Jacek Piotr - Deszczno, KWW Jacka Wójcickiego, 42.
____________________________________________________________________________
ZIELONA GÓRA – kandydaci na prezydenta miasta
- Hreszczyk Adam Piotr - Zielona Góra, KWW Adam Hreszczyk, 48 lat
- Jasiński Janusz Piotr - Zielona Góra, KKW Lewica, 53
- Kubicki Janusz Krzysztof - Zielona Góra, KWW Janusz Kubicki, 54
- Maćkowiak Grzegorz Przemysław - Zielona Góra, KW Prawo i Sprawiedliwość, 35
- Pabierowski Marcin Bogusław - Zielona Góra, KKW Koalicja Obywatelska, 45.
____________________________________________________________________________
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?