Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Pracownikowi nie wolno spożywać towarów uszkodzonych ani przeznaczonych do utylizacji
  Aktualności

  Podjadanie produktów przez pracownika oznacza dyscyplinarkę?

  Podjadanie w pracy oznacza dyscyplinarne zwolnienie? To kontrowersyjna praktyka pracodawców, jednak pytanie, czy nie jest zbyt ostra? Lada moment wejdą w życie przepisy, które regulują kwestie marnowania żywności. W ich świetle nie będzie można wyrzucać jedzenia zdatnego do spożycia. Przy okazji zawiązała się dyskusja, czy podjadanie w pracy to powód do zwalniania pracowników.

 2. Ile pieniędzy obiecują wyborcom wszystkie partie? Rząd PiS daje 2600 zł brutto od 1 stycznia 2020 r. Co proponują inni?
  Wybory

  Płaca minimalna: Sprawdź, ile pieniędzy obiecują politycy

  Płaca minimalna stała się w kampanii wyborczej do Sejmu 2019 tematem numer jeden. PiS, który rządzi, wprowadził od 1 stycznia 2020 r. płacę minimalną na poziomie 2600 zł brutto. Główny konkurent, czyli KO, proponuje automatycznie połowę przeciętnego wynagrodzenia. Niektóre komitety wyborcze nie uznały za słuszne, by wpisać temat płacy minimalnej do programu. Zobaczmy też, jak nasze stawki wyglądają na tle innych krajów europejskich.

 3. Zdjęcia z teledysku o gorzowskich remontach. Wideo powstało na zamówienie miasta
  Strefa biznesu

  Gorzów: urzędnicy nagrali teledysk o rozkopanym mieście

  O tym, że rozkopane centrum codziennie daje nam w kość, nikomu nie trzeba przypominać. Od miesięcy piszemy o tym w GL. Urzędnicy postanowili osłodzić nam tą gorycz dowcipnym teledyskiem. Jak się wam podoba?

 4. Uwaga na oszustów! Pojawili się w Zielonej Górze
  Strefa biznesu

  Oszuści. Przychodzą do domu i chcą wypełnić wniosek 500 PLUS

  500 PLUS dla emerytów to nowe świadczenie uzupełniające. Aby je otrzymać, od 1 września można złożyć specjalny wniosek m.in. do ZUS. Niestety pojawili się oszuści

 5. Inpost przestanie wysyłać SMS-y w sprawie paczkomatów. Dlaczego?
  Strefa biznesu

  Paczkomaty na nowych zasadach. InPost wycofuje się z SMS-ów

  „Paczkomaty” to znana wszystkim Polakom usługa firmy Inpost polegająca na tanim przesyłaniu paczek. Specjalne urządzenia, zwane paczkomatami, są ustawiane w różnych miejscach w całej Polsce. Odbiorcy przesyłek mają możliwość wybrać najbliższy tego typu agregat. Jednym z udogodnień Inpostu były powiadomienia SMS-owe o tym, że paczka została już dostarczona do najbliższego automatu. Firma rezygnuje jednak z tej usługi. Wszystko przez przestępców.