Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Minister finansów Teresa Czerwińska często podkreśla, że to dopiero początek uproszczeń podatkowych
  Wiadomości

  Nowe podatki 2019. Trzy korzystne zmiany w PIT dla przedsiębiorców...

  Jedną z najważniejszych zmian, która będzie obowiązywać już od 1 stycznia 2019 roku jest możliwość uwzględnienia wynagrodzenia małżonka i małoletnich dzieci, zatrudnionych przez przedsiębiorcę w swojej firmie, w kosztach uzyskania przychodu. Jest to szczególnie istotne w przypadku tzw. firm rodzinnych, dla których dotychczasowe regulacje rodziły znaczące , żeby nie powiedzieć – krzywdzące, konsekwencje finansowe. Na tym jednak nie koniec...

 2. Sejm uchwalił kolejne zmiany: kupowanie aut nie wszystkim się opłaca. Niektórym lepiej będzie je pożyczać od rodziny, czy znajomych
  Strefa biznesu

  Sejm uchwalił zmiany: kupowanie nowego auta nie jest opłacalne!

  Jesteś przedsiębiorcą? To posiadanie auta na firmę w ogóle nie będzie się Tobie opłacać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie... pożyczanie samochodu od bliskich.

 3. Biedronka sklep
  Wiadomości

  Biedronka skraca czas pracy sklepów. Do której godziny będą otwarte?

  Z tej wiadomości na pewno ucieszą się pracownicy sieci Biedronka. W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra sklepy te będą otwarte krócej.

 4. Kolejne dwa dni wolne od pracy? Posłowie szykują nam niespodziankę. Projekt nowelizacji ustawy trafił już do Sejmu
  Strefa biznesu

  Będą nowe dwa dni wolne od pracy? Które?

  Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o dniach wolnych od pracy. Złożyli go posłowie PSL-UED. Które dni mają być wolne? Kiedy ustawa miałaby wejść w życie?

 5. Polska bez papierosów od maja 2019? Polska Izba Handlu apeluje do premiera o przyspieszenie w kwestii Track & Trace.
  Polska i świat

  Od maja nie kupisz w Polsce papierosów?

  Od maja 2019 roku nie kupimy w Polsce papierosów? Jest takie ryzyko. Polska Izba Handlu apeluje do premiera o przyspieszenie prac nad unijnym systemem śledzenia papierosów, który ma wdrożyć system śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych. - Jeśli tak się nie stanie, istnieje realne ryzyko, że po 20 maja 2019 r. sprzedaż wyrobów tytoniowych w punktach detalicznych będzie niemożliwa - ostrzega.