Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Premier przedstawił czwarty etap odmrażania gospodarki. Otwarte kina i teatry, możliwość organizacji wesel, maseczki nieobowiązkowe na ulicy
  Polska i świat

  Rząd otwiera kina i baseny, zezwala na wesela i koncerty

  Premier przedstawił szczegóły dotyczące kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostają kina, teatry, siłownie i kluby fitness, poluzowane zostają restrykcje dotyczące zakrywania nosa i ust. Od 6 czerwca będą mogły odbywać się wesela, zgromadzenia publiczne i koncerty plenerowe do 150 uczestników.

 2. Wielu rodziców musiało zacząć godzić rolę pracownika i nauczyciela.
  Z kraju i ze świata

  Praca zdalna zostanie z nami już na zawsze

  Wśród polskich przedsiębiorców istnieje silne przekonanie, że praca zdalna jest elastycznym trybem pracy, ze wszystkimi negatywnymi dla pracowników konsekwencjami. -Praca zdalna jawi się wielu pracownikom jako taka fantastyczna opcja dająca wiele możliwości- tłumaczy w rozmowie z AIP ekspert. - Jednak okazuje się, że praca zdalna nie jest tak łatwa do zorganizowania i tak przyjemna jak mogłoby się wydawać- dodaje.

 3. Transmisja na żywo. Start rakiety Falcon 9 Dragon 27 maja: Elon Musk tworzy historię kosmosu. Robert Behnken i Douglas Hurley lecą na ISS
  Polska i świat

  Musk wysyła astronautów na orbitę. Start rakiety Falcon 9

  27 maja statek kosmiczny Dragon miliardera Elona Muska zabierze na pokład dwóch amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zobacz start rakiety Falcon 9. Transmisja na żywo.

 4. Na zdjęciu: zaciśnięty portfel, symbol tarczy antykryzysowej (tarczy 4.0)
  Strefa biznesu

  Pracodawca obetnie pensję o połowę i zmusi do urlopu

  W środę 27 maja Sejm ma się zająć projektem tarczy 4.0, czyli czwartej wersji tarczy antykryzysowej. Planowane zmiany mają uchronić firmy przed bankructwem i redukcją etatów. W projekcie ustawy znalazł się szereg propozycji wyjątkowo niekorzystnych dla pracowników.

 5. Do 30 dni przymusowego urlopu, obniżki pensji nawet na rok, nowe zasady pracy zdalnej, zmniejszenie wysokości odpraw, kary dla internetowych trolli oraz
  Strefa biznesu

  Nowa tarcza: przymusowe urlopy, niższe pensje i kary w sieci

  Do 30 dni przymusowego urlopu, obniżki pensji nawet na rok, nowe zasady pracy zdalnej, zmniejszenie wysokości odpraw, kary dla internetowych trolli oraz 2080 złotych miesięcznie przez trzy miesiące dla właścicieli jednoosobowych firm, którzy jednocześnie pracują na etatach - to tylko niektóre założenia Tarczy 4.0. Jej projekt został przed kilkoma dniami przyjęty przez rząd, a w środę zajmuje się nim Sejm. Dokładne zasady wprowadzane przez nową tarczę antykryzysową opisujemy na kolejnych slajdach - sprawdź je, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.