Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Nowe prawo 2019. Windykator pójdzie do więzienia za uporczywe nękanie dłużnika?
  Wiadomości

  Nowe prawo 2019. Windykator pójdzie do więzienia za uporczywe...

  Resort sprawiedliwości pracuje nad zmianami kodeksu cywilnego i kodeksu karnego dotyczącymi windykowania należności. Zmiany dotyczą postępowania komorniczego, ale najbardziej kontrowersyjny jest nowy przepis art. 190a kodeksu karnego, z którego wynikało, że kroki podejmowane przez windykatorów w celu odzyskania długu na rzecz wierzyciela, które mogą być określane jako uporczywe nękanie, godzą w dobre imię i bezpieczeństwo osób zadłużonych, dlatego zasługują na miano stalkingu kwalifikowanego, za które grozi kara od pół roku do 8 lat więzienia dla stalkera-windykatora.

 2. Bankowość internetowa 2019. Coraz większe możliwości, coraz więcej nowych usług
  Wiadomości

  Bankowość internetowa 2019. Coraz większe możliwości, coraz więcej...

  Dwadzieścia lat minęło... Jak można było żyć stojąc co miesiąc w ogromnych kolejkach by opłacić rachunki, a kilka razy w miesiącu by pobrać pieniądze z konta?

 3. W marcu dość oszczędnie wydawaliśmy pieniądze przeznaczone na domowe zakupy. Czego to dowodzi?
  Wiadomości

  W marcu dość oszczędnie wydawaliśmy pieniądze przeznaczone na...

  Dane GUS, sygnalizujące wzrost sprzedaży detalicznej w marcu o zaledwie 3,1 proc., na pierwszy rzut oka wydają się mocno rozczarowujące. Choć faktycznie mocne nie są, nie powinny jednak stanowić powodu do niepokoju, bowiem w dużej mierze wynikają z czynników sezonowych. Poza tym zaoszczędziliśmy na zakupach żywności by wydać na nowe meble, pralkę lub telewizor.

 4. Wiadomości

  Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce bliskie jest komercyjnym...

  W ciągu kilku najbliższych lat okaże się czy wykorzystamy nową możliwość dodatkowego oszczędzania na emeryturę jaką stwarzają wszystkim zarobkującym w naszym kraju Pracownicze Plany Kapitałowe. To naprawdę ciekawe rozwiązanie, mylnie kojarzone z OFE, podczas gdy jego konstrukcja najbliższa jest komercyjnym ubezpieczeniom emerytalnym z funduszem kapitałowym!

 5. Ostatnie dni na rozliczenie. Kto musi złożyć PIT za 2018 rok własnoręcznie? O czym trzeba pamiętać w 2019 roku?
  Wiadomości

  Ostatnie dni na rozliczenie. Kto musi złożyć PIT za 2018 rok...

  We wtorek, 30 kwietnia, mija termin złożenia rozliczenia PIT za 2018 r. Wielu podatników rozlicza automatycznie skarbówka, ale... 30 kwietnia mija termin składania PIT do Urzędu Skarbowego. W tym roku na popularności zyskało rozliczenie online, z którego skorzystało już 13 milionów Polaków. Po nową, elektroniczną formę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów - Twój e-PIT sięgnęło jednak tylko 4,5 miliona podatników. Dlaczego więc aż 65 proc. musiało szukać innych rozwiązań? W jakich sytuacjach nie można skorzystać z nowej, rządowej usługi?