Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W temacie ulgi mieszkaniowej, początek 2019 r. przynosi kilka zmian.
  Z kraju i ze świata

  Ulga mieszkaniowa. Ważne zmiany dla kupujących

  Początek 2019 r. przyniósł zmiany w podatkach. Z punktu widzenia branży nieruchomości, najważniejsza dotyczy ułatwienia w skorzystaniu z ulgi mieszkaniowej. Warto też wiedzieć o rozszerzeniu katalogu wydatków na cele mieszkaniowe.

 2. Średnie zarobki w bankowości w 2018 r. wynosiły 6 tys. zł brutto. Co czwarta osoba zatrudniona w tej branży zarabiała poniżej 4 tys zł. Płace 25 proc.
  Strefa biznesu

  Tyle zarabia się w banku

  Średnie zarobki w bankowości w 2018 r. wynosiły 6 tys. zł brutto. Co czwarta osoba zatrudniona w tej branży zarabiała poniżej 4 tys zł. Płace 25 proc. najlepiej wynagradzanych pracowników wyniosły 9 350 zł brutto i więcej. Zobacz, jak wygląda przeciętne wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach.

 3. Jarosław Jędrzyński, ekspert RynekPierwotny.pl
  Z kraju i ze świata

  Cykliczne spowolnienie w mieszkaniówce stało się faktem

  W ostatnim kwartale 2018 roku deweloperzy giełdowi zakomunikowali liczony rok do roku regres sprzedaży mieszkań rzędu prawie 30 proc. Jest to ostateczne potwierdzenie wejścia pierwotnego segmentu krajowego rynku nieruchomości mieszkaniowych w fazę cyklicznego spowolnienia koniunktury, zapoczątkowanego w połowie ub. roku. W tej sytuacji pytanie o rynkowe perspektywy wydaje się jak najbardziej na czasie.

 4. Aby dokończyć rewitalizację Doliny Gęśnika miasto będzie musiało rozpisać nowy przetarg
  Zielona Góra

  Podwykonawcy inwestycji w Dolinie Gęśnika zostali na lodzie?

  Czarne chmury zebrały się nad Inwestycyjną Grupą Budowlaną, która jest głównym wykonawcą rewitalizacji Doliny Gęśnika i budowy ścieżek rowerowych do Cigacic.

 5. Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł
  Wiadomości

  Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł

  Firmy zatrudniające dziesięciu lub więcej pracowników rozbiły w grudniu bank, wypłacając im średnio 5 274,95 zł miesięcznej pensji. Tak wysokich wynagrodzeń nie było nigdy w historii i choć wypłaty grudniowe zawsze są rekordowymi w skali roku, to i tak skala podwyżki średniej płacy jest imponująca. W skali roku, w stosunku do grudnia 2017 roku przeciętne wynagrodzenie wzrosło także mocno - o 6,1 proc, a liczone za całe lata - rok 2018 w stosunku do 2017 to wzrost aż o 7,1 proc.