Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Sołtys Tarnowa Jeziernego Ireneusz Nowak jest zaskoczony wykryciem przypadku chorego dzika
  Wiadomości

  Przyszło ASF. Mieszkańcy Tarnowa Jeziernego są zaskoczeni

  U dzika, który zginął potrącony przez samochód w okolicy Tarnowa Jeziornego wykryto chorobę ASF, czyli Afrykański Pomór Świń. Nie wiadomo, czy jest to jedyny przypadek choroby, na pewno jest pierwszy w województwie lubuskim.

 2. Dziki w okolicach Tarnowa Jeziernego są często widywane
  Strefa Agro

  Znaleziono dwadzieścia martwych dzików! Były chore?

  Dwadzieścia martwych dzików w różnym wieku znaleziono w sobotę w Lubuskiem. Poszukiwania to część działań związanych z wykryciem ASF u dzika potrąconego przez samochód.

 3. Przez ulatniający się gaz trzeba było ewakuować dzieci z przedszkola w Raculi.
  Strefa Agro

  Gaz w przedszkolu! Ewakuowano 70 dzieci

  W poniedziałek, 18 listopada, w przedszkolu przy ul. Głogowskiej w Raculi zaczął wydobywać się gaz. Na miejsce wezwano strażaków i pogotowie gazowe. Konieczna była ewakuacja dzieci z przedszkola.

 4. Objawy ASF u świń. Jak rozpoznać, że wirus afrykańskiego pomoru świń dotarł do chlewni?
  Strefa Agro

  Objawy ASF u świń. Jak rozpoznać, że wirus dotarł do chlewni

  Jak uchronić chlewnie? Co zrobić, by ograniczyć ryzyko zakażenia świń wirusem ASF? W gospodarstwach to często pojawiające się pytania. Potwierdzenie przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzika na granicy województw lubuskiego i wielkopolskiego silnie niepokoi hodowców z trzodziarskiego zagłębia, jakim jest Wielkopolska. Przypominamy zasady bioasekuracji i sprawdzamy, jak rozpoznać ASF, czym się objawia u świń, jak wówczas reagować.

 5. Hubertus 2019 w Zielonej Górze Przylepie
  Strefa Agro

  Goń lisa, goń! Widowiskowy pościg w Przylepie [FOTO, WIDEO]

  Członkowie i sympatycy Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego spotkali się w sobotę (16 listopada) na wspólnym Hubertusie w Przylepie. Gwoździem programu była pogoń za lisem, którego dopadła specjalistka w dziedzinie hipoterapii Krystyna Jarowicz na pięknym koniu Fado Star.