Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Podlascy rolnicy w listopadzie otrzymywali za mleko średnio 147,07 zł/hl
  Ceny

  Cena mleka nieco wzrosła pod koniec roku. Gdzie płacą najwięcej?

  Końcówka ubiegłego roku była dobra dla producentów mleka – w listopadzie jego cena w kraju wzrosła o ponad dwa procent, danych GUS za grudzień jeszcze nie ma, ale oczekuje się, że będzie to kolejny miesiąc wzrostu cen mleka. A w pierwszych miesiącach tego roku oczekuje się stabilizacji cenowej.

 2. 30 drzew w Rozłogach, mających przedwojenny rodowód, zostało wyznaczonych do wycinki
  Strefa Agro

  Mieszkańcy są przeciwni wycince 30 drzew

  Do urzędu miejskiego w Świebodzinie, w minionym tygodniu, wpłynęła petycja, pod którą podpisało się kilkanaście osób. Jej autorka zebrała podpisy, by tym sposobem próbować ratować przed wycinką 30 drzew przy drodze Rozłogi - Borów. Autorka petycji apeluje do władz miejskich o rozmowę i dialog z mieszkańcami. Na razie nie wiadomo, czy burmistrz zmieni umowę i zapobiegnie wycince?

 3. Podziemia międzyrzeckich bunkrów to największe w Polsce i jedno z największych w Europie zimowych siedlisk nietoperzy.
  Strefa Agro

  Podziemna sypialnia nietoperzy może się okazać spiżarnią szopów...

  W bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zimuje 35 tys. 891 nietoperzy. Skąd to wiemy? W sobotę odbyło się doroczne liczenie hibernujących tam skrzydlatych ssaków. Naukowcy natrafili w podziemiach na szopy, które mogą być zagrożeniem dla gacków i nocków.

 4. - Wataha siedmiu psów rzuciła się na mojego psa, myśląc, że to dzik - informuje właściciel czworonoga
  Strefa Agro

  Psy myśliwskie dotkliwie pogryzły psa na spacerze

  - W lesie na skraju naszej miejscowości psy myśliwskie pogryzły psa na spacerze - zaalarmowała nas Czytelniczka z Zielonej Góry Raculi. Zdarzenie miało miejsce zaledwie 150 metrów od domów mieszkalnych. Mieszkańcy nie zauważyli żadnej informacji o polowaniu.

 5. To jednak nie wilki są odpowiedzialne za rzeź danieli w Zbychowie (gmina Wejherowo)? [UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
  Strefa Agro

  Rzeź danieli. Wilki jednak niewinne?

  Pod koniec 2018 roku nasz kraj obiegła informacja, że sprawcami zagryzienia 17 danieli na fermie w Zbychowie były wilki. Jak się okazuje, zrobiło to jednak zwierzę z rodziny psowatych, z tymże nie wilki, a najprawdopodobniej jeden ... owczarek niemiecki.