Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Zarybianie Górnego i Dolnego gmina rozpoczęła już w 2015 r. Największą masę ryb stanowią dziś sandacze (45,06 proc.), szczupaki (12,69 proc.) i płocie
  Strefa Agro

  Tu złowisz duże okazy. Często zrywają żyłki i łamią wędki!

  Wśród innych interesujących ryb występujących w obu jeziorach nie należy zapomnieć o karpiach. To naprawdę duże sztuki. Często zrywają wędkarzom żyłki, a nawet łamią wędki.

 2. - Segregować trzeba, a recykling to kluczowa sprawa - mówi Danuta Klatka z Zielonej Góry
  Strefa Agro

  Zobacz, które gminy w Lubuskiem segregują najlepiej!

  Główny Urząd Statystyczny podsumował 2018 rok pod względem selektywnej zbiórki odpadów. W województwie lubuskim najlepiej poradziła sobie gmina Otyń (56 proc.), a najgorzej gmina Zwierzyn (9,7 proc.) i Skwierzyna (9,8 proc.).

 3. Wielki finał akcji Eko Choinka 2020. Najmłodsi wzięli udział w rozmaitych warsztatach przyrodniczych
  Strefa Agro

  Akcja EkoChoinka 2020. Najmłodsi na chwilę zostali leśnikami

  Dziś na zielonogórskim deptaku odbyła się akcja Eko Choinka, czyli wspólne zrębkowanie świątecznych drzewek. Najmłodsi wcielili się na chwilę w rolę leśników, złapali za piłę i... sami zobaczcie!

 4. Protest w Rzeszowie. Przeciwnicy nowej ustawy nazywają ją „lex Ardanowski”, od nazwiska ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
  Strefa Agro

  Specustawa ma pomóc walczyć z ASF. Są protesty przeciw niej

  Rząd chce w bardziej zdecydowany sposób walczyć z ASF, afrykańskim pomorem świń. Według ministra rolnictwa konieczne jest zmniejszenie liczby dzików. Mają to ułatwić nowe przepisy dotyczące polowań. Przeciwko nim protestują organizacje broniące praw zwierząt, które twierdzą, że ASF to tylko pretekst do wprowadzenia przepisów o polowaniach, korzystniejszych dla myśliwych.

 5. Firmy porozumiały się w sprawie przetargu na zrzucanie szczepionek dla lisów
  Strefa Agro

  Zmowa w przestworzach. Kara dla lubuskiego aeroklubu

  Aeroklub Ziemi Lubuskiej brał udział w zmowie przetargowej. UOKiK nałożył wysoką karę na sześć firm świadczących usługi lotnicze.