Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Krowa czy kura na urlop nie pojedzie, zapachy na wsi zostaną. Czy coś zmieni ustawa odorowa?
  Wiadomości

  Krowa i kura nie wyjedzie. Ustawa odorowa zmieni wieś?

  "Tak to jest, jak mieszczuchy się przeprowadzają na wieś", pisze jedna z osób komentujących nasz materiał o konfliktach na terenach wiejskich głównie między rolnikami, a nowymi mieszkańcami, przede wszystkim przeprowadzającymi się z miast. Powstają na tle hałasu, kurzu czy uciążliwych zapachów. Ministerstwo Klimatu chce uregulować tę ostatnią kwestię i przygotowuje tzw. ustawę odorową.

 2. Te koty rozbawią cię do łez! Jesteś fanem kotów? Zobacz najzabawniejsze memy o twoich ulubionych zwierzakach
  Strefa Agro

  Te koty rozbawią cię do łez. Zobacz najlepsze memy

  Właściciele kotów doskonale wiedzą o tym, że z kotami nie można się nudzić. Te wspaniałe zwierzęta, choć bywają wymagające, odwdzięczają się przywiązaniem i poprawiają humor. Kocie perypetie rozbawią najgorszego ponuraka. Przygotowaliśmy zestawienie najzabawniejszych memów o kotach. Rozchmurz się!

 3. Glifosat - czy nadal będzie można go stosować? Ministerstwo wyjaśnia
  Strefa Agro

  Glifosat - czy nadal będzie można go stosować?

  Glifosat jako substancja czynna jest substancją zatwierdzoną przez Komisję Europejską do stosowania w środkach ochrony roślin. Aktualny termin zatwierdzenia (przedłużony) obowiązuje do 15 grudnia 2022 r. Resort rolnictwa przekazuje, że możliwe są dalsze zezwolenia.

 4. Te psy to prawdziwe lenie! Oto najbardziej leniwe rasy psów – potrzebują mało ruchu, za to chętnie poleżą cały dzień na kanapie
  Zwierzęta

  Oto najbardziej leniwe rasy psów

  Psy, które potrzebują mało ruchu są idealne dla ludzi, którzy nie przepadają za jego nadmiarem. Poznaj najbardziej leniwe rasy psów – te psiaki chętnie poleżą z tobą na kanapie, zamiast biegania i hasania. Nie w głowie im harce, za to pokochają cię, jeśli nie będziesz ciągle gonił ich na spacery. Szukasz mało aktywnej rasy psów? Zobacz, które psy potrzebują mało ruchu.

 5. W nocy z wtorku na środę wybuchł pożar w Osiecznicy. Stodoła zajęła się ogniem.
  Strefa Agro

  W nocy wybuchł pożar w Osiecznicy. Stodoła zajęła się ogniem

  Wczoraj w nocy (4 sierpnia, ok. godz. 1.30) wybuchł pożar w Osiecznicy. Ogniem zajęła się stodoła przy ul. Henryka Sienkiewicza.