Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Na obszarach leśnych należących podlegających pod Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie wprowadzono III (najwyższy) stopnia zagrożenia
  Wiadomości

  W lasach najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat o wprowadzeniu na terenach leśnych woj. lubuskiego, III (najwyższego) stopnia zagrożenia pożarowego.

 2. Około 1150 narybku węgorzy i 70 tys. sandaczy trafiło do jezior: Klasztorne Górne i Dolne w Strzelcach Kraj. we wtorek 2 czerwca
  Strefa Agro

  Tysiące sandaczy i węgorzy trafiło do jezior

  Około 1150 narybku węgorzy i 70 tys. sandaczy trafiło do jezior: Klasztorne Górne i Dolne w Strzelcach Kraj. we wtorek 2 czerwca. Oba gatunki są uwielbiane przez wędkarzy. - Ich zasoby ze względu na prowadzone zarybiania systematycznie rosną – mówi prof. Przemysław Czerniejewski, ichtiolog ze Szczecina.

 3. Grasujące po parku Tysiąclecia w Zielonej Górze dziki sfilmował nasz Czytelnik, Janusz Stefańczak
  Zwierzęta

  Dziki w biały dzień grasują w parku Tysiąclecia

  Trochę się przestraszyłem, bo prawie wszedłem na nie. Zobaczyłem je w ostatniej chwili – opowiada Janusz Stefańczak, który podczas spaceru z psem w parku Tysiąclecia napotkał dwa duże dziki. Udało mu się je sfilmować.

 4. Młody Rolnik 2020. Ruszył nabór wniosków - kto może skorzystać?
  Dopłaty

  Młody Rolnik 2020. Ruszył nabór wniosków - kto może skorzystać?

  Można zdobyć do 150 tysięcy złotych na rolniczy start - ruszył nabór wniosków na premie dla młodych rolników. Sprawdź, czy załapiesz się na finansowe wsparcie.

 5. Pyton w spłuczce w mieszkaniu na Popowicach we Wrocławiu
  Strefa Agro

  Pyton w toalecie na Popowicach

  Co za szok! Mieszkańcy jednego z lokali przy ul. Białowieskiej 36 na wrocławskich Popowicach przy porannej toalecie zauważyli, że w ich łazience jest pyton królewski. Zawiadomili straż pożarną. Akcja specjalistów trwała długo, od godz. 8 do 14. Wąż schował się w zabudowanej spłuczce nad toaletą, zwanej popularnie "geberitem", a później przeszedł do pionu, którym biegną rury. Nie udało się go złapać. Akcja zostanie wznowiona, kiedy gad znów się gdzieś pojawi.