Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Lato powoli dobiega końca, a tymczasem handel na targowisku przy ul. Owocowej w Zielonej Górze wciąż kwitnie. Nic w tym dziwnego, bowiem wielu zielonogórzan
  Strefa Agro

  Śliwki, buraczki, dynie. Zobacz najnowsze ceny na rynku przy ul....

  Lato powoli dobiega końca, a tymczasem handel na targowisku przy ul. Owocowej w Zielonej Górze wciąż kwitnie. Nic w tym dziwnego, bowiem wielu zielonogórzan lubi kupować świeże warzywa i owoce od lokalnych rolników i sprzedawców. We wtorek, 22 września, sprawdziliśmy jak kształtują się ceny na popularnym ryneczku!

 2. "U progu jesieni" w Skansenie w Ochli. Tak było w 2018 roku.
  Strefa Agro

  Ależ impreza w Skansenie! Będą warsztaty, konkursy, regionalne...

  W niedzielę, 20 września od godziny 12 do 16 mieszkańcy oraz przybyli goście będą mogli podziwiać plenerowe ekspozycje! Dowiemy się m.in. jak zbierać kiście winogron i tłoczyć sok gronowy na wino! Będzie można skosztować regionalnych smakołyków. Nie zabraknie dobrej muzyki. Będzie też kiermasz win i sadzonek winorośli, rzemiosła, rękodzieła i produktów regionalnych, a także warsztaty i konkursy dla dzieci! A to wszystko oczywiście w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli.

 3. Muzeum Grodu w Santoku. Takiego muzeum nie ma w żadnej innej wsi w Lubuskiem. Sprawdź, jak się tam zmieniło po remoncie
  Strefa Agro

  Takiego muzeum nie ma w żadnej innej wsi w Lubuskiem

  Muzeum Grodu Santok znów jest czynne dla odwiedzających. Po prawie dwuletnim remoncie można je już odwiedzić. A jest co! Bo znajduje się tam historia grodu, o którym pisał Gall Anonim!

 4. Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się doroczne Dożynki Prezydenckie, czyli święto rolników.
  Strefa Agro

  Andrzej Duda: Na pierwszym miejscu jest byt rolnika

  - Podejmując decyzję ws. ustawy o ochronie zwierząt, będę miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania i dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników- powiedział Andrzej Duda, nawiązując do ustawy o ochronie zwierząt.

 5. W niedzielę, 20 września 2020 r. przez kilka godzin Muzeum Etnograficzne w Zielonej Ochli zapraszało na imprezę „U progu jesieni”. Skansen kusił miodami,
  Kultura

  Skansen w Zielonej Górze Ochli pełen muzyki, smakołyków i tańca!...

  W niedzielę, 20 września 2020 r. przez kilka godzin Muzeum Etnograficzne w Zielonej Ochli zapraszało na imprezę „U progu jesieni”. Skansen kusił miodami, regionalnymi smakołykami, rękodziełem.