Gorzowskie Murawy to rezerwat przyrody o powierzchni ponad 78 ha w zachodniej części miasta. Można dostać się tu z kilku punktów w mieście: z os. Słonecznego,

Sandra Soczewa

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/27] Następne

Gorzowskie Murawy, czyli zielony zakątek w sercu miasta. Nie musisz jechać za miasto, by odetchnąć, pobiegać, wyjść na spacer czy piknik

Gorzowskie Murawy to rezerwat przyrody o powierzchni ponad 78 ha w zachodniej części miasta. Można dostać się tu z kilku punktów w mieście: z os. Słonecznego, os. Europejskiego, a także od strony Wieprzyc.

Jest to obszar bardzo bogaty ze względów przyrodniczych, chociaż kiedyś mieścił się tu... poligon. Co ciekawe, jest tu kilka szlaków, a na samych murawach, można znaleźć tablice informacyjne. Dla osób, które znają ten teren i często go odwiedzają, dziwne jest to, że... tak niewielu gorzowian o nim wie!

Co można tu robić? Praktycznie... wszystko to, co sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. To świetne miejsce na spacer, jogging, rowerową przejażdżkę, a także piknik.

Jak tu dojechać? Jak już pisaliśmy, od trzech osiedli można tu dojechać. Samochód można zostawić w okolicach ulicy Dobrej, na os. Europejskim lub Placu Słonecznym (od tej strony są nawet schody!). Inna opcja: komunikacja miejska! Trafić tutaj to żaden problem. Jeśli nie macie pomysłu na spacer, to skorzystajcie z naszej podpowiedzi.

TOP 14 miejsc ze SPA w województwie lubuskim

WIDEO: Trwa remont zabytkowej willi w Gorzowie

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy