1/5
PKO Ekstraklasa. To tylko jeden weekend, a tyle się...
fot. Arkadiusz Gola

PKO Ekstraklasa. To tylko jeden weekend, a tyle się zadziało! Pogoń Szczecin przybiła "piątkę" Kamilowi Glikowi, hat-tricka skompletował 18-latek marzący o Złotej Piłce, rok starszy od niego kolega uratował Legię Warszawa, natomiast na szczycie tabeli pozostał Śląsk Wrocław mimo pudła Erika Exposito z karnego.

W naszej jedenastce znajdziecie:
- dziewięciu seniorów i dwóch młodzieżowców
- pięciu Polaków, Angolczyka, Austriaka, Japończyka, Norwega, Serba oraz Ukraińca
- po dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa, po jednym Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok, Lecha Poznań, Legii Warszawa, ŁKS Łódź, Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin

2/5
Aleksander Bobek (ŁKS Łódź) - Jeden z największych wygrany...
fot. Adam Jankowski

Wyróżniony bramkarz:

Aleksander Bobek (ŁKS Łódź) - Jeden z największych wygrany awansu i rundy jesiennej. W meczu z Jagiellonią Białystok wprawdzie nie zachował czystego konta, ale i tak uratował punkt. Tuż przed ostatnim gwizdkiem zaliczył kluczową interwencję. Obronił... głową, tak jak w niedzielę Kacper Tobiasz.

W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

3/5
Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - Wszedł na podmęczonego...
fot. PAP/Maciej Kulczyński

Wyróżnieni obrońcy

Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - Wszedł na podmęczonego Górnika Zabrze i bardzo ożywił grę. Zanotował pięć udanych dryblingów, oddał dwa groźne strzały, wreszcie w doliczonym czasie zapisał asystę przy decydującej bramce. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin) - Wrócił do jedenastki po niemal dwóch miesiącach. Od razu spisał się bez zarzutu. Zero z tyłu z Wartą Poznań to jego duża zasługa. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Jehor Macenko (Śląsk Wrocław) - Powoli przebija się z rezerw. Mecz z Piastem Gliwice był jego pierwszym na tym szczeblu od pierwszego gwizdka. Na boisku zostawił serce i dużo zdrowia. Po faulach na nim kartki obejrzał Arkadiusz Pyrka. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

4/5
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - Nareszcie jakieś liczby!...
fot. PAP, Jakub Kaczmarczyk

Wyróżnieni pomocnicy:

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - Nareszcie jakieś liczby! Napoczął Cracovię z rzutu karnego, po czym dołożył asystę i udział przy innym trafieniu. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Daisuke Yokota (Górnik Zabrze) - Zagrał bez kompleksów przeciw Legii Warszawa. Bardzo łatwo wpadał z piłką do pola karnego. Przy odrobinie szczęścia strzeliłby gola albo przynajmnie zapisał asystę. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Dawid Drachal (Raków Częstochowa) - Bohater całej kolejki. Jeszcze przed przerwą skompletował klasycznego hat-tricka z Ruchem Chorzów. Po takim występie pozostaje iść za ciosem. Może uda się coś wskórać także w Lidze Europy? W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Kristoffer Velde (Lech Poznań) - Ależ czarował w meczu ze Stalą Mielec. Doprowadził do wyrównania, po czym wypracował gola decydującego o zwycięstwie. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Srdjan Plavsić (Raków Częstochowa) - Widać, że obracał się w innym towarzystwie. Z Ruchem Chorzów znakomicie pracował na połowie rywala. W drugiej odsłonie strzelił przepięknego gola, uderzając precyzyjnie zza szesnastki. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Kamil Stoch wyrównał najlepszy wynik w sezonie. Czterdziesty triumf Krafta w PŚ!

Kamil Stoch wyrównał najlepszy wynik w sezonie. Czterdziesty triumf Krafta w PŚ!

Rekord świata studenta ekologii! Kanadyjski katolik zadziwia. Jak kiedyś Marek Plawgo

Rekord świata studenta ekologii! Kanadyjski katolik zadziwia. Jak kiedyś Marek Plawgo

Dziewiętnaście lat czekania i mamy halowy rekord świata na 400 m. 19-latek bohaterem

Dziewiętnaście lat czekania i mamy halowy rekord świata na 400 m. 19-latek bohaterem

Zobacz również

"Balkon Ordona" czyli niezrealizowane młodzieńcze plany i życie w M4, nasza recenzja

"Balkon Ordona" czyli niezrealizowane młodzieńcze plany i życie w M4, nasza recenzja

Pokojowa demonstracja w Zielonej Górze. "Ciągle przelewana jest krew"

Pokojowa demonstracja w Zielonej Górze. "Ciągle przelewana jest krew"