Zamknij

Gazeta Lubuska

Koronawirus. Lubuskie powróciło do żółtej strefy! Wskaźniki zakażeń |25 KWIETNIA

Lubuskie właśnie powróciło do żółtej strefy! Wskaźniki zakażeń |25 KWIETNIA

Pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Koronawirus. Lubuskie powróciło do żółtej strefy! Wskaźniki zakażeń |25 KWIETNIA

206 - tyle nowych przypadków koronawirusa, po przeprowadzeniu 1541 testów, potwierdzono w niedzielę 25 kwietnia w Lubuskiem.

Dzięki temu nasz region powrócił do żółtej strefy. Uważa się za nią te miejsca, w których dzienna średnia nowych zakażeń w ostatnich siedmiu dniach nie przekracza 25 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W Lubuskiem aktualna średnia wynosi 23,8.

Spośród 14 lubuskich powiatów w żółtej strefie jest już siedem. Najlepsza sytuacja jest w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Tu wskaźnik zakażeń wynosi 13,6 na 100 tys. mieszkańców. W powiecie strzelecko-drezdeneckim mieszka jednak około 49,4 tys. osób. W ciągu całego zeszłego tygodnia było tu łącznie 47 nowych przypadków koronawirusa. Statystycznie zaraża się tutaj około 7 osób dziennie.

Najgorsza sytuacja w Lubuskiem jest w powiecie sulęcińskim. Tu wskaźnik zakażeń wynosi 35,2. Tempo spadku jest dosyć szybkie. Można więc przypuszczać, że w najbliższym tygodniu także sulęciński - podobnie jak inne powiaty - powróci do żółtej strefy.
Sytuację w poszczególnych powiatach poznacie na kolejnych podstronach.

Wideo: Indyjska mutacja koronawirusa już w Europie


Czytaj również:
Tego nie wolno robić przed szczepieniem

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy