1/197
W niedzielę, 15 lipca, do Łagowa zjechały setki cyklistów,...

[b]Uczestnicy XII wyścigu rowerów górskich MTB Łagów 2018 o srebrny krzyż Joannitów na leśnym odcinku trasy[/b]

W niedzielę, 15 lipca, do Łagowa zjechały setki cyklistów, by wziąć udział w dwunastej edycji maratonu rowerów górskich MTB 2018 o srebrny krzyż Joannitów. Tym razem pobity został rekord zainteresowania wyścigiem zaliczanym do Grand Prix Województwa Lubuskiego. Na linii startu stanęło około 370. uczestników gotowych przejechać mocno pofalowaną trasę 42 km po bardzo trudnym terenie (dla pań i seniorów trasa wynosiła dziesięć km mniej). Na zwycięzców każdej kategorii oczekiwał rower górski i srebrny krzyż Joannitów. Imprezę zorganizowali; wójt Czesław Kalbarczyk, Nadleśnictwo Świebodzin, Lubuskie Stowarzyszenie Cyklistów i Edward Gralec.
W kategorii mężczyzn (sklasyfikowano 299. cyklistów) zwyciężył Rafał Chmiel ze Strzelc, wśród kobiet (uczestniczyło 29 pań) najlepsza okazała się Marta Balcerzak z Gorzowa Wlkp. Drużynowo imprezę wygrała Seven - Perceptus Team Zielona Góra.
W tej części fotoreportażu przedstawiamy niektórych uczestników na leśnym odcinku trasy.
ZOBACZ FILM: Wyścig o Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

2/197

3/197

4/197

Dalej

5 miejsc w okolicach Krakowa, które musisz zobaczyć. Tych wycieczek nie pożałujesz