1/7 Zamknij

mfc 11, makowski fighting championship

KWP Gorzów Wlkp.

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Następne

Lubuski policjant mistrzem Polski K-1 podczas gali MFC 11

Kolejnym, prestiżowym tytułem w kickboxingu może poszczycić się sierż. Sławomir Przypis. Lubuski funkcjonariusz podczas odbywającej się w Nowej Soli gali Makowski Fighting Championship 11 zwyciężył przez nokaut z reprezentantem Słowacji i wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski K-1 w kickboxingu Federacji WKN.

Sławomir Przypis od najmłodszych lat interesował się sportem. Najpierw była piłka nożna i lekkoatletyka. Z czasem coraz bardziej ciągnęło go do sportów walki. W 2009 roku rozpoczął profesjonalną przygodę z K-1 – japońską odmianą kickboxingu. Pierwsze treningi odbywał w klubie Żytkiewicz Team. I to właśnie w K-1 odnosi największe sukcesy. Pierwszą poważną imprezą były Mistrzostwa Polski FULL CONTACT w 2010 roku, gdzie zdobył brązowy medal. Później był jeszcze tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec K-1 w kategorii do 81 kg. Ogromny sukces przyszedł w kwietniu 2016 roku, w niemieckim Senftenbergu, gdzie zdobył tytuł Mistrza Europy K-1 Międzynarodowej Federacji IKBF.

Podczas odbywającej się w sobotę (3 grudnia) w Nowej Soli gali bokserskiej MFC 11, w jednej z głównych walk wieczoru Sławomir Przypis zmierzył się z reprezentantem Słowacji Erikiem Matejowskim. I właśnie tą walką potwierdził swoją świetną formę. W 15 sekundzie drugiej rundy najpierw prawym sierpowym, a później efektownym kopnięciem doprowadził do nokautu. Dzięki temu, chwile później mógł wznieść do góry ręce w geście triumfu i odebrać puchar oraz mistrzowski pas Federacji WKN.

Sławomir Przypis służbę w policji pełni od czterech lat, obecnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ostatnie sukcesy potwierdzają jego dotychczasową formę sportową i talent do kickboxingu.Przeczytaj też: Gala MMA Makowski Fighting Championship w Nowej Soli

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy