Zamknij

Gazeta Lubuska

Mamy z Innowacyjnego Klubu Rodzica pamiętają o maluchach w szpitalu. Dzieci dostały morze prezentów! [WIDEO, ZDJĘCIA]

We wtorek, 11 grudnia, na oddziale zielonogórskiej pediatrii panowała niezwykle radosna atmosfera. A to za sprawą fundacji Innowacyjny Klub Rodzica,

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

We wtorek, 11 grudnia, na oddziale zielonogórskiej pediatrii panowała niezwykle radosna atmosfera. A to za sprawą fundacji Innowacyjny Klub Rodzica, która przekazała prezenty, zebrane w ramach trzeciej już akcji "Sprawmy dzieciom uśmiech".

- Nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego odzewu ze strony mieszkańców - nie kryje radości jedna z organizatorek świątecznej zbiórki, Agnieszka Klukowska, prezeska fundacji Innowacyjny Klub Rodzica w Zielonej Górze. - W ostatnich dniach w naszej siedzibie panowało istne szaleństwo. Mieszkańcy zwozili wózki, zabawki, książeczki. Ozdobny papier przywiozły lokalne firmy. A my do późnych godzin to wszystko pakowałyśmy. By sprawić dzieciom uśmiech!

To już trzecia edycja zielonogórskiej akcji, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. To właśnie oni tak chętnie przynosili do siedziby fundacji przy ul. Jaskółczej, mnóstwo darów dla dzieci.

I kolejny już raz mamy, które na co dzień działają w fundacji, zdecydowały się przekazać prezenty dzieciom, które obecnie przebywają na oddziale pediatrii w zielonogórskim szpitalu. A jak to się wszystko zaczęło?

- Jedna mama drugiej mamie... tak w skrócie mogłoby wyglądać opowiadanie... - tłumaczą inicjatorki grudniowego wydarzenia. - Są wśród nas mamy, które obecnie przebywają na oddziale pediatrii w naszym szpitalu. Patrząc na to co jest a czego potrzebują pociechy zaczęłyśmy się wymieniać spostrzeżeniami i nie wiadomo kiedy powstała akcja "Sprawmy dzieciom uśmiech".

Od kilku już lat zielonogórzanki zbierają wózki, poduszki, pościele, osłonki na łóżeczka, ciuszki dla starszych niemowląt oraz noworodków, zabawki, książki... czyli wszystko to co malutkim może się przydać w tak trudnym czasie.

ZOBACZ TEŻ POPRZEDNIE AKCJE: Brawo! W Zielonej Górze pomagamy, by inni mieli mniej kłopotów i radosne święta;nf

Zobacz również: Pani Gadżet i najlepsze pomysły na prezenty świąteczne

Źródło:Dzień Dobry TVN

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy