1/14
W ostatnich latach w woj. lubuskim doszło do kilkunastu...
fot. Piotr Jędzura

W ostatnich latach w woj. lubuskim doszło do kilkunastu morderstw, o których głośno mówiło się w całym kraju. Dziś przypominamy te sprawy.

Był styczeń 2014 r. W oknach domu Andrzeja K. nie widać było świateł. Zwrócił na to uwagę sąsiad. To nieco dziwne, tym bardziej, że w styczniu szybko zapada zmrok. Andrzej nie mógł jednak zapalić świateł w pokojach. Leżał martwy w kałuży krwi. Jego ciało było zmasakrowane.

Wiktor miał 16 lat kiedy brutalnie zamordował wujka w Maszewie koło Krosna Odrzańskiego. Wpadł w szał. Zadał wujkowi ponad 30 ciosów siekierą, nożem, butelką, szufelką do węgla i kijem od szczotki. Na koniec, na ciało rzucił niedopałek papierosa i zaczął zacierać ślady zbrodni pozorując kradzież. Niedawno chłopak usłyszał wyrok 10 lat więzienia. Na jego twarzy nie było skruchy. Płakali za to rodzice Wiktora.

2/14
Dawid L. zabił swojego wujka z zimną krwią. Zaplanował...
fot. Piotr Jędzura

Dawid L. zabił swojego wujka z zimną krwią. Zaplanował zabójstwo. Chrzestnego udusił plastikową opaską. Miał też młotek, którym na wszelki wypadek miał dobić ofiarę. Wyrok to 25 lat więzienia. Do brutalnego zabójstwa doszło w Olszańcu w powiecie żarskim 20 czerwca ub.r. 26 czerwca 2015 r., jeden ze strażaków na posesji zaginionego mężczyzny zauważył nieużywane szambo. Po wypompowaniu nieczystości dokonano makabrycznego odkrycia. Na dnie leżało ciało Jerzego. Mężczyzna miał na szyi zaciśniętą plastikową opaskę używaną podczas prac budowlanych.

3/14
Hubert G., sprawca jednej z najokrutniejszych zbrodni...
fot. Piotr Jędzura

Hubert G., sprawca jednej z najokrutniejszych zbrodni ostatnich lat, usłyszał wyrok dożywotniego więzienia. Takiej kary żądał prokurator. Wyrok zapadł 21 stycznia 2014 r. Hubert G. bestialsko zamordował kobietę, która miała już dość znęcania się nad nią przez syna. Hubert G. był jego przyjacielem. W zemście za to, że kolega trafił do aresztu, obciął jego matce głowę nożykiem do tapet.

Do tragicznego mordu doszło 21 października 2012 r. w Gubinie. 22-letni Hubert G. poszedł na cmentarz z matką swojego kolegi. Wcześniej przyszły kat zjadł u niej posiłek siedząc przy wspólnym stole. Kobietę zaatakował w rejonie ul. Cmentarnej. Obciął jej głowę nożykiem do tapet. Na czole głowy swojej ofiary wyciął nożykiem obraźliwy napis. Głowę zaniósł na komisariat policji w Gubinie i położył na stole w biurze interesantów. Tam został zatrzymany.

4/14
Syn, który zamordował matkę w mieszkaniu w Łagowie koło...
fot. Piotr Jędzura

Syn, który zamordował matkę w mieszkaniu w Łagowie koło Krosna Odrzańskiego spędzi w więzieniu 12 lat. Sąd uznał go winnym, ale wyrok znacznie złagodził w stosunku do kary jakiej żądał prokurator. 26-latek był sądzony w procesie, którego jawność sąd wyłączył. Z pewnością stało się tak, ponieważ były podnoszone intymne sprawy rodzinne. Sąd uznał 26-latka winnym zabójstwa. Skazał go na 12 lat więzienia. Niższy wyrok podyktowany był tym, że chłopak zabił, bo miał dość życia w patologicznej rodzinie, którą rządziła wódka. Nie godził się z kolejnymi pijackimi awanturami. Miał żal za to, że rodzice nie zajęli się jego wychowaniem, a jego los był im w rzeczywistości obojętny.

Prokurator żądał kary 25 lat pozbawienia wolności.

Do zabójstwa doszło 22 lutego ub.r. w Łagowie koło Krosna Odrzańskiego. Ciało kobiety zostało znalezione dwa dni później w mieszkaniu bloku nr 25 C przy ul. Zielonogórskiej.

Przeglądaj więcej
Poprzednie
1 z 5
Następne

Polecamy

Szczęsny bohaterem Polski! Tak obronił karnego z Arabią Saudyjską

Szczęsny bohaterem Polski! Tak obronił karnego z Arabią Saudyjską

Były bramkarz ZSRR: Polska na mundial trafiła przypadkowo, Bóg ją za to ukarze

Były bramkarz ZSRR: Polska na mundial trafiła przypadkowo, Bóg ją za to ukarze

Kruk z Kataru: Pierwszy raz Iranu z Europą

Kruk z Kataru: Pierwszy raz Iranu z Europą

Zobacz również

Finał Ślubu od Pierwszego Wejrzenia. Czy Patryk ze Słubic jest nadal mężem Marty?

Finał Ślubu od Pierwszego Wejrzenia. Czy Patryk ze Słubic jest nadal mężem Marty?

Te osoby powinny jeść potrawy z kurczaka. Koniecznie włączcie je do diety

Te osoby powinny jeść potrawy z kurczaka. Koniecznie włączcie je do diety

Dodaj ogłoszenie